Покинуті шахти перетворюватимуть на сховища енергії

Čytaty latynkoju
Покинуті шахти перетворюватимуть на сховища енергії

У той час, коли в енергомережах не буде збоїв, а потужність виявиться достатньою для потреб усіх споживачів, система з самого дна шахти підніматиме на поверхню величезні вантажі. Потрапивши наверх, ці вантажі отримають певний запас потенційної енергії.

Як працюватиме система

У Gravitricity запевняють, що як тільки настане необхідність, потенційна енергія може швидко перейти в кінетичну, а потім в роботу електрогенератора. Для цього блоки потрібно просто відправити у вільне падіння назад на дно шахти. Цей процес дозволить миттєво повернути в мережу необхідний запас потужності. Інженери стартапу кажуть, що таку систему логічніше використовувати у зв’язці з відновлюваною енергетикою. Так, коли вітер досить сильний, а також у сонячні дні енергія від вітрогенераторів і сонячних панелей йде на те, щоб підняти з дна шахти вантаж. За словами інженерів, система може працювати до 10 років без заміни деталей. Загальний термін служби установки — 50 років. Пропонуються моделі потужністю від 1 до 20 МВт.

Нагадаємо, що ЄБРР інвестуєЄБРР побудує сонячну електростанцію на Львівщині у будівництво сонячної електростанції на Львівщині. Як зазначає директор Європейського банку реконструкції та розвитку, це вже третій і найбільший проект, підписаний енергосектором Львівщини з ЄБРР.