Дитяча класика Всеволода Нестайка потрапила у ТОП європейських книжок

Čytaty latynkoju
Дитяча класика Всеволода Нестайка потрапила у ТОП європейських книжок

eTwinning – навчальна програма Європейської Комісії. Вона була започаткована у 2005 році. Мета програми — розвивати різні формати співпраці європейських шкіл. Учителі з Болгарії, Польщі, Потругалії, Іспанії, Чехії, Греції та Литви спочатку обрали по найкращій книзі в кожній європейській країні. Потім, як результат, створили мапу найпопулярніших дитячих книжок у Європі. Серед них – і українська книга дитячого класика.

Хто «по сусідству» із українською книгою

У Великобританії найкращою дитячою книгою читачі та експерти назвали «Гаррі Поттер та філософський камінь» письменниці Джоан Роулінґ, котра створила цілу серію книжок про пригоди юного чарівника. Французи до списку найкращих внесли «Маленького принца» Антуана де Сент-Екзюпері. У Швеції у відборі на звання найкращих книжок перемогла «Пеппі Довгапанчоха» Астрід Ліндгрен. А італійські читачі проголосували за «Пригоди Піноккіо» Карло Коллоді.

Головне про твір Нестайка

«Тореадори з Васюківки» – пригодницька повість українського письменника Всеволода Нестайка. Твір було написано ще у 1963–1970 роках. Вперше книга видавалася у 1970-х роках видавництвами «Веселка» та «Школа». Ця дитяча книга перекладена близько 20 іноземними мовами. Також свого часу твір Нестайка було внесено до списку Андерсена. Це — відома міжнародна премія. ЇЇ присуджують найкращим дитячим письменникам світу.

Нагадаємо, що молоді українські митці можуть отриматиМолоді українські митці отримають премії державну премію. Передбачається призначення 250 стипендій на рік. Виплати здійснюватимуть щомісяця протягом року. Стипендії призначатимуть у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.