ЄІБ рекомендує українським містам запровадити єдиний e-квиток

Čytaty latynkoju
ЄІБ рекомендує українським містам запровадити єдиний e-квиток

Фахівці міжнародної інвестиційної структури також підготували рекомендації щодо впровадження електронного квитка на основі кращих світових практик. Для реалізації цього проекту експерти працювали спільно з робочою групою з впровадження електронного квитка в Україні. Її було створено при Міністерстві інфраструктури України на допомогу містам, які хочуть запровадити електронний проїзний.

В чому полягають рекомендації містам

Рекомендації, запропоновані в звіті, можуть допомогти українським містам ефективно запровадити електронний квиток. Мета — поліпшити сферу міського транспорту. Експерти дали свої рекомендації для єдиного стандарту електронного квитка в містах та запропонували для міст, які не хочуть окремо самі запускати цілу систему, єдине хмарне рішення. Експерти наголошують, що малим і середнім містам може бути складно і дорого впроваджувати окремі системи для електронних квитків у громадському транспорті. Саме тому доцільно створити хмарну платформу. На її основі кожне місто зможе встановлювати свої маршрути, тарифи, перевізників тощо.

Як долучитися до створення такої платформи

У Кабінеті Міністрів України зауважують: якщо у представників міст є бажання брати участь в пілотному проекті щодо створення безпечної cloud-системи для електронних квитків, команда підтримки реформ Міністерства інфраструктури готова підтримати першопрохідців в оформленні спільної заявки на отримання міжнародної фінансової допомоги для реалізації цього проекту і його подальшої координації. Для долучення слід сконтактувати із Командою за електронною адресою [email protected] з обов’язковим зазначенням контактів відповідальної особи з боку заявника.

Рекомендації щодо єдиного квитка на базі універсальної платформи на часі для багатьох українських міст. Експерименти із електронними квитками та безконтактними формами оплати за проїзд у громадському транспорті вже проходять у ХарковіУ Харкові запровадили е-квиток для громадського транспорту, ЖитомиріУ Житомирі запустили електронні квитки у транспорті та Львові. Натомість у Вінниці місцева влада вже третій рік обіцяє представити власну закриту систему на базі так званої «картки городянина», але поки жодних практичних зрушень в цьому напрямку немає.