Раніше в рамках програми з розвитку наукових досліджень і технологій Horizon4 українських стартапи залучили рекордні інвестиції від Horizon 2020 2020, Євросоюз вже інвестував €5 млн у 6 blockchain-стартапів.
Як взяти участь у конкурсі
У конкурсі беруть участь розробники, які можуть запропонувати вирішення суспільних проблем, забезпечення більшої прозорості та децентралізації. При цьому вони мають використовувати технологію blockchain. На офіційному сайті зазначено, що проекти, які претендують на перемогу, повинні мати соціальне значення, конкретне призначення, а також демонструвати децентралізованість, прозорість і масштабованість. Ключовим компонентом будь-якого рішення повинна бути прозорість. Громадяни ЄС повинні мати можливість легко визначити, що робить комісія через адміністративні та виробничі процеси.
Використання blockchain для підвищення прозорості — пріоритетний напрямок для комісії. У серпні 2016 року віце-президент організації Валдіс Домбровскіс заявив, що комісія будує «прозорий фінансовий шлюз». Його мета — надати компаніям можливість спільного використання національних баз даних.
Стати учасниками в цьому конкурсі мають змогу як індивідуальні учасники, так і компанії. Належність до ЄС не є обов’язковою умовою. Прийом заявок для участі триватиме до середини 2019 року. Переможець буде оголошений на початку 2020 року.
Нагадаємо, раніше ми опублікували розмовуКоманда OpenMarket: «Зараз ми йдемо до електронної децентралізації» із командою першого українського державного аукціону, що працює на основі blockchain. За словами представників цієї команди, проект має докорінно змінити практику проведення аукціонів із майном в Україні на основі найкращих світових практик.