Історичні будинки у Києві підтримають коштом інвесторів

Čytaty latynkoju
Історичні будинки у Києві підтримають коштом інвесторів

В чому полягатимуть зміни і до чого тут будинки

Влада міста розробляє план, згідно з яким недобросовісних інвесторів змусять вкладати кошти у збереження історичних будівель. Альтернативою такому інвестуванню стане втрата права власності та повернення будівель під контроль міської влади. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив у ефірі телеканалу «Прямий». Очільник Києва наголосив, що, наприклад, американці дуже цінують будинки, яким понад 100 років, і вважають їх цінними. У Києві ж є випадки, коли занедбаними стають споруди із віком у 200-300 років — лише через те, що інвестор не вкладає у них кошти на відновлення, хоча й є власником такого будинку.

Чим викликані подібні кроки

За словами мера Києва, у 1990-ті роки безвідповідальні підприємці стали приватними власниками історичних будівель. Без належного інвестування у підтримку зовнішнього вигляду та капремонти ці будівлі почали руйнуватися. Зараз київська влада розглядає варіанти повернення споруд, що є пам’ятками архітектури, у муніципальну власність. Міський голова звернувся до власників історичних пам’яток та закликав їх дотримуватися закону та дбати про будівлі, інакше місто поверне будівлі назад у власність громади. Адже ключовим завданням є порятунок історично значущих будівель.

Раніше стало відомо, що у Києві пропонуютьМіська влада у Києві пропонує нову концепцію МАФ нову концепцію розташування та дизайну кіосків й інших малих архітектурних форм.