fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Міська влада у Києві пропонує нову концепцію МАФ

Miśka vlada u Kyjevi proponuje novu koncepciju MAF
Міська влада столиці вирішила відмовитися від тотального демонтажу малих архітектурних форм (МАФів). Натомість чиновники пропонують підприємцям та мешканцям Києва нову комплексну схему розміщення МАФів, котра зробить законними 6,5 тис таких споруд на київських вулицях
Miśka vlada stolyci vyrišyla vidmovytysja vid totaľnogo demontažu malyh arhitekturnyh form (MAFiv). Natomisť čynovnyky proponujuť pidpryjemcjam ta meškancjam Kyjeva novu kompleksnu shemu rozmiščennja MAFiv, kotra zrobyť zakonnymy 6,5 tys takyh sporud na kyїvśkyh vulycjah
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Що станеться із вже існуючими МАФ. Зараз за новою схемою розташування кіосків та аналогічних споруд проводиться конкурс на розміщення. Такий конкурс вже пройшов у Печерському районі Києва, незабаром відбудеться він і в Солом’янському районі. За словами першого заступника департамента благоустрою КМДА Тараса Панчія, всі підприємці, що вже розміщували свої кіоски, отримують пропозицію щодо нового розташування. Перевага надається тим, хто найдовше мав власну МАФ на законних підставах. Наразі у Києві близько 6,2 тис законних МАФ, а понад 1,8 тис підпадають під демонтаж. Як виглядатимуть нові стандартизовані МАФи. Окрім комплексної схеми розміщення, департамент містобудування та архітектури у Києві розробив єдиний стандарт для МАФ. Конкретних виробників конструкцій не нав’язиватимуть, проте прописані розміри, кольори та інші складові малих архітектурних форм мають бути дотримані. Зокрема, київська міська влада створила зведені правила для модульних конструкцій, їхньої висоти, розмірів, розташування кондиціонерів та служебних входів, вимоги щодо додаткових холодильників. Нововведення — диференціація споруд за кольором. Дизайнери створили кольорову схему індикацію кіосків відповідно до призначення. В залежності від того, які послуги надає МАФ, на горішній панелі має бути розміщено кольорову смугу одного із таких кольорів: Червоний — продаж періодичних видань Синій — продукти харчування Зелений – продаж квітів Помаранчевий — заклад громадського харчування Жовтий — туалет Фіолетовий — шиномонтаж Блакитний — тютюн та алкогольні вироби Рожевий — побутові послуги Білий — приймання макулатури та вторинної сировини. За підрахунками представників столичної влади, загалом буде встановлено близько 6,5 тис нових кіосків. Половина з них буде із синьою смугою — у них торгуватимуть продуктами харчування та непродовольчими товарами. 1250 кіосків продаватимуть квіти та продукцію флористів. А от для санітарних потреб буде встановлено 190 легальних обєктів.
Реклама 👇 Замовити

Що станеться із вже існуючими МАФ

Зараз за новою схемою розташування кіосків та аналогічних споруд проводиться конкурс на розміщення. Такий конкурс вже пройшов у Печерському районі Києва, незабаром відбудеться він і в Солом’янському районі. За словами першого заступника департамента благоустрою КМДА Тараса Панчія, всі підприємці, що вже розміщували свої кіоски, отримують пропозицію щодо нового розташування. Перевага надається тим, хто найдовше мав власну МАФ на законних підставах. Наразі у Києві близько 6,2 тис законних МАФ, а понад 1,8 тис підпадають під демонтаж.

Як виглядатимуть нові стандартизовані МАФи

Окрім комплексної схеми розміщення, департамент містобудування та архітектури у Києві розробив єдиний стандарт для МАФ. Конкретних виробників конструкцій не нав’язиватимуть, проте прописані розміри, кольори та інші складові малих архітектурних форм мають бути дотримані.

Зокрема, київська міська влада створила зведені правила для модульних конструкцій, їхньої висоти, розмірів, розташування кондиціонерів та служебних входів, вимоги щодо додаткових холодильників.

Нововведення — диференціація споруд за кольором

Дизайнери створили кольорову схему індикацію кіосків відповідно до призначення. В залежності від того, які послуги надає МАФ, на горішній панелі має бути розміщено кольорову смугу одного із таких кольорів:

  • Червоний — продаж періодичних видань
  • Синій — продукти харчування
  • Зелений – продаж квітів
  • Помаранчевий — заклад громадського харчування
  • Жовтий — туалет
  • Фіолетовий — шиномонтаж
  • Блакитний — тютюн та алкогольні вироби
  • Рожевий — побутові послуги
  • Білий — приймання макулатури та вторинної сировини.
Типовий макет МАФ

Типовий макет МАФ

За підрахунками представників столичної влади, загалом буде встановлено близько 6,5 тис нових кіосків. Половина з них буде із синьою смугою — у них торгуватимуть продуктами харчування та непродовольчими товарами. 1250 кіосків продаватимуть квіти та продукцію флористів. А от для санітарних потреб буде встановлено 190 легальних об’єктів.

Джерело: UBR

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: