Електронне затвердження правового акту у Європарламенті знаменує перший публічний крок на рівні ЄС в процесі впровадження ЕЦП. Очільник Європарламенту Антоніо Таяні зазначив, що в Євросоюзі Естонія знаходиться на чолі переходу до цифрової епохи.
Майбутнє в Європарламенті для електронного урядування
Естонія, яка в цьому півріччі головує в ЄС, поставила в центр уваги все, що пов’язано з переходом до цифрової економіки та електронного урядування. Матті Маасікас, в свою чергу, переконаний, що за такого перебігу справи скоро всі правові акти ЄС можуть підписуватися в електронному вигляді. Адже «електронний підпис економить папір, час і гроші». Наразі в Європі електронний підпис має таку ж юридичну силу, як рукописний. Тепер ним вирішили скористатися не лише у веденні бізнесу, виконавчих процедурах або прийнятті зобов’язань, але й під час підписання документів у Європарламенті.
Нагадаємо, що в Україні теж відбувається подальше розширення сфери обігу електронних документів та сервісів. Нещодавно уряд схвалив ключові напрямиУряд схвалив ключові напрями е-урядування в Україні до 2020 року е-урядування в Україні до 2020 року.