Метро на Троєщину починатиметься в аеропорту «Жуляни»

Čytaty latynkoju
Метро на Троєщину починатиметься в аеропорту «Жуляни»

Міністр економічного розвитку й торгівлі Степан Кубів заявив, що обговорив будівництво гілки метро з Троєщини до аеропорту «Київ» із китайськими інвесторами. Попередня вартість проекту складає $2 млрд.

Як фінансуватимуть проект

За словами Степана Кубіва, 85% коштів забезпечить китайська сторона у вигляді кредиту. Його нададуть на 20 років під 2% річних. КМДА у свою чергу профінансує решту 15% вартості будівництва.

Також чиновник поінформував, що запевнив правління міжнародної групи Pacific Construction: уряд України та КМДА зобов’язуються запустити проект і довести його до кінця. Найближчим часом запрацює робоча група з представників компанії, Мінестерства економічного розвитку й торгівлі та Київського метрополітену. Вони складуть текст остаточної угоди. Степан Кубів зазначив, що почати будівництво можна буде після підписання угоди.

Це величезний проект, який значно покращить життя киян та гостей столиці. Тепер з аеропорту «Київ» можна буде дістатися метрополітеном майже в будь-яку точку міста. Крім того, будівництво нової гілки метро — це нові робочі місця, державні видатки, а значить — пожвавлення економіки в регіоні.

Степан Кубів, Міністр економічного розвитку і торгівлі України

Це не єдині зміни, які чекають на Київський метрополітен. Раніше було опублікованоУ Києві на Сирецько-Печерській лінії метро добудують ще 5 станцій проект добудови 5 станцій на Сирецько-Печерській лінії метро.