Закон спрямований на реформування законодавства у сфері електронного цифрового підпису з урахуванням досвіду Європейського Союзу. Документ передбачає розвиток єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг, визнання в Україні електронних довірчих послуг, що надаються іноземними постачальниками електронних довірчих послуг.
Що передбачає законопроект
Метою цього закону є удосконалення законодавства у сфері використання інфраструктури відкритих ключів та надання електронних довірчих послуг, розбудова єдиної системи електронних довірчих послуг, взаємне визнання українських та іноземних сертифікатів відкритих ключів та електронних підписів і печаток. Документ регулює правові відносини, що виникають між юридичними, фізичними особами, суб’єктами владних повноважень у процесі надання, отримання електронних довірчих послуг, а також регулювання процедур надання цих послуг, нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг. Таким чином планується забезпечити рівні можливості для доступу до електронних довірчих послуг, в тому числі для осіб з обмеженими можливостями, а також забезпечити свободу договору у сфері електронних довірчих послуг.
Нагадаємо, що Уряд схвалив ключові напрями е-урядування в Україні до 2020 року. Концепція покликана підтримати координацію та співпрацю органів державної влади й органів місцевого самоврядування для досягнення необхідного рівня ефективності та результативності. Про ключові напрямки розвитку на найближчі 3 роки читайте у матеріаліУряд схвалив ключові напрями е-урядування в Україні до 2020 року.