У 2016 році студентка робила схожу рукавичку. Розробка теж озвучувала запрограмовані жести, але це були окремі літери. На підготовку такого проекту був всього один рік. Перша рукавичка була призначена для глухонімих. Цьогоріч проект дещо змінився. Рукавичка орієнтована на людей, які тимчасово не можуть говорити. Тепер кожен може самостійно програмувати жести і фрази. На часі дізнатися, як працює розробка.
Як працює розробка
Рукавичка озвучує мову жестів. Підключається вона до телефону через Bluetooth. Коли людина показує жест, то дані відправляються на телефон. Смартфон, маючи спеціальну програму, обробляє інформацію і озвучує фразу. Кожна фраза має порядковий номер, телефон ці номери записує і відповідно озвучує конкретну фразу. Програму на телефон Тамара також писала сама.
Сьогодні винахід Тамари є лише прототипом. Щоб хтось ним користувався, потрібні інвестиції, а поки дівчина вкладала власні кошти. Ціна одного датчика 700 грн, а потрібно їх — п’ять. Тамара купила деталі для створення пристроїв і з’єднувала їх паяльником. Таким чином, обійшлися датчики всього за 15-20 грн. У світі вже є кілька подібних проектів, два зробили хлопці з Донецька. Ціна, правда, від $300 до $500. Тамара уклалася тільки в $30.