Мешканці будинків, де будуть встановлені лічильники, платитимуть менше, ніж за загальними показниками і нормативам. Про це заявив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко. На часі дізнатися більше про встановлення лічильників як спосіб зменшити платежі
Чому варто долучитися до встановлення лічильників
Геннадій Зубко зазначив, що після установки лічильника споживач буде отримувати рахунки тільки за реально спожиті ресурси. Облік дозволить контролювати енергоспоживання, стимулювати до економного використання тепла і води, енергоефективності. На зменшення рахунків за опалення вдвічі і більше впливає також комплексна термомодернізація будівлі. Вона вимагає великих інвестицій, як з боку споживача, так і держави, але отриманий результат все-одно виправдовує витрати. Термін окупності таких інвестицій становить 2-3 роки.
Як встановити лічильник
Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» покладає обов’язок встановлювати будинкові лічильники там, де вони відсутні, на оператора зовнішніх інженерних мереж — тобто постачальника теплової енергії або води. Він повинен встановити лічильник тепла протягом року, а води — за два роки. Якщо цього не зробити, держава буде накладати штраф. Сьогодні розмір внесків за встановлення, обслуговування та заміну лічильника встановлює орган місцевого самоврядування, тому оператор не зможе штучно завищувати вартість установки. У той же час власники (співвласники) будівлі мають право самостійно обладнати помешкання вузлами комерційного обліку.