В Україні оголосили ціни на ліцензії 4G

Čytaty latynkoju
В Україні оголосили ціни на ліцензії 4G

Прийняті для громадського обговорення ціни на частоти під 4GВ Україні відкрили шлях до запуску 4G та порядок компенсації для діючих користувачів радіочастот. Про це повідомив глава НКРЗІ Олександр Животовський.

Що відомо про впровадження 4G

Запропоновано, що частота у діапазоні 2,6 ГГц для одного регіону буде коштувати трохи більше 1 млн грн за 1 МГц. Ліцензії видаватимуться на 15 років. До 30 грудня комісія буде приймати зауваження і пропозиції до цього проекту. Одна загальнонаціональна ліцензія у 25 областях на 20 МГц буде коштувати оператору приблизно 500 млн грн. Впровадження стандарту LTE Advanced можуть розпочати з 1 січня 2018.

Як щодо 5G?

Нещодавно ми писали про те, що Корея планує інвестуватиПівденна Корея інвестуватиме в український 4G- та 5G-зв’язок у розвиток цифрової інфраструктури для зв’язку четвертого покоління та 5G в Україні. Заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків заявляв, що в Україні замість четвертого покоління телеком-зв’язку відразу може бути запущено 5G. На його думку, може скластися така ситуація, що ліцензування технологій четвертого покоління вже не матиме сенсу.