В Києві відбулося підписання меморандуму про переведення державного земельного кадастру України на технологію блокчейнЩо таке blockchain і для чого він потрібен. Очікується, що процес буде завершено до кінця 2017 року.
Чому було вирішено звернутися до blockchain
Про дану технологію ми вже писали неодноразово. Якщо просто — це спеціальна структура для запису групи транзакцій. Транзакція здійснюється лише тоді, коли вважається підтвердженою. Це зручно і надійно, якщо йдеться про здійснення платежів чи передачу конфіденційних даних. Свої підписи під документом поставили:
- Максим Мартинюк (Мінагрополітики України);
- Валерій Вавилов (CEO компанії Bitfury);
- Ярослав Юрчишин з Transparency International Ukraine;
- Олександр Риженко (Держагенція з питань е-урядування);
- Денис Чернишов (Міністерство юстиції України).
За словами Максима Мартинюка, на сьогоднішній день технологія блокчейн — це найбільш прогресивний механізм захисту даних.
В яких структурах ще використовуватимуть blockchain
Нещодавно стало відомо, що Державне агентство з питань електронного урядування України і компанія Bitfury підписали меморандум про співпрацю у сфері інтеграції технології блокчейн в базові реєстри і систему продажу конфіскованого майна «СЕТАМ». Відтак, Україна стане першою країною у світі, яка запровадить електронний аукціон на базі технології blockchain.
Ми підписали меморандум про переведення державного земельного кадастру України на технологію блокчейн. Ця технологія дозволить забезпечити максимальний захист системи від стороннього втручання. Кадастр містить інформацію про земельні ділянки, інформацію, яка має юридичне значення, тому всі ці дані дуже чутливі і мають велике значення для конкретного власника землі.
Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики України