Китай планує зробити свою космічну станцію, яка буде збудована приблизно до 2022 року, відкритою для вчених країн-членів ООН. Про це заявив науковий співробітник Китайського об’єднання космічних технологій на Глобальній конференції з дослідження космосу в Пекіні. На часі дізнатися більше про те, як китайці допоможуть підкорювати космос.
Умови співпраці в космосі
Канцелярія програми пілотованих космічних польотів підписала стратегічну угоду з Управлінням ООН з питань космічного простору. Згідно документу, вчені країн-членів ООН зможуть відвідувати космічну станцію Китаю. Важлива роль відведена країнам, що розвиваються, адже вони першочергово матимуть можливість проводити науково-технічні експерименти.
Що відомо про китайські космічні програми
Космічна станція Китаю буде складатися з трьох частин: основного модуля і двох лабораторних, кожен з яких буде важити 20 тонн. Передбачається, що станція пропрацює на орбіті не менше десяти років. Перший ключовий модуль космічної станції Китаю буде запущений в 2019 році, в подальшому також плануються запуски двох експериментальних модулів. Станція дозволятиме космонавтам залишатися в космосі до 6 місяців.
Раніше повідомлялося, що 2 липня 2017 на орбіту буде запущено новий китайський телекомунікаційний супутник «Шіцзянь-18». Всього в серії шість супутників, завдяки яким КНР планує створити супутниковий мобільний зв’язок. Також 30 листопада запланований запуск на Місяць супутника «Чанье-5», який повинен буде здійснити посадку на її поверхні, зібрати проби грунту і доставити їх на Землю.