Низка кіберзагроз створюють несприятливе середовище для розвитку економіки та технологій. Саме тому їхнє подолання входить до списку першочергових завдань для державних інституцій. Європа у цьому питанні не є виключенням. Очільники фінансових відомств країн «Великої сімки» (G7) занепокоєні зростанням кіберзагроз, тому заявили про необхідність посилення протидії інтернет-атакам. Представники міністерств фінансів та центральних банків країн G7 прийняли резолюцію під час зустрічі в італійському Барі.
Передумови прийняття резолюції
Кібератаки з використанням програми-шифрувальника WannaCry зафіксовані у понад сотні країн на планеті. Відтак чиновники та представники бізнесу вбачають потребу в консолідованій боротьбі з цією загрозою. Керуючий Банку Італії Іньяціо Віско заявив, що вірус наразі не створив жодних проблем для світової фінансової системи. Проте глави фінансових відомств зобов’язали експертів продовжувати аналізувати походження останніх атак та кіберзагроз у цілому. За словами міністра фінансів Італії П’єр Карло Падоан, результати роботи будуть представлені на саміті лідерів G7 наприкінці травня 2017 року. Самміт відбудеться на Сицилії.
Що декларує документ?
Ми усвідомлюємо, що інциденти в кіберпросторі представляють зростаючу загрозу нашим економікам, що вимагає належних заходів у відповідь на рівні світової економіки в цілому
Документ закликає використовувати загальні практики управління, щоб миттєво виявляти уразливі моменти в світовій фінансовій системі. Також підписанти будуть забезпечені ефективним доступом до технологій кіберзахисту. Про подальші кроки сторони обіцяли поінформувати згодом.