Лідируюче сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН» має намір вкласти 5,5 млрд грн в розвиток аграрної інфраструктури та річкових перевезень України. Про це стало відомо завдяки заяві гендиректора компанії Олексія Вадатурського.
Як реалізується інвестиційна програма
За словами Олексія Вадатурського Міжнародна фінансова корпорація, що входить в структуру Світового банку, прийняла рішення про виділення 90 млн доларів США компанії. Кошти будуть спрямовані на будівництво річкових перевантажувальних терміналів на Дніпрі та Південному Бугу. Також частина фінансів піде на будівництво вантажного флоту на власному суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» в Миколаєві та для реконструкції цього заводу. До 15 червня цього року будуть введені в експлуатацію перевантажувальні термінали в Голій Пристані Херсонської області і в селі Біленькому Запорізької області:
Україна — це морська держава, а не країна біля моря. У нас є достатній потенціал, щоби бути кращими в Європі. Це також стане позитивним сигналом для українських металургів, чий матеріал і буде використовуватися для будівництва суден. У планах компанії до 15 одиниць щорічно
Олексій Вадатурський
Переваги розвитку річкової логістики для України
Реалізація інвестиційної програми компанії«НІБУЛОН» дозволить оптимізувати транспортні витрати на доставку зерна, а також розвантажить і без того розбиті автошляхи в Запорізькій, Херсонській, Миколаївській областях. Планується, що розвиток річкової логістики щорічно дозволить компанії транспортувати по річках України до 4 млн т зернових і олійних культур. В «НІБУЛОНі» мають намір організувати перевезення й інших вантажів. Знову ж таки, гендиректор запевнив, що українські вантажі підуть річками до Білорусії та в Європейський Союз. Також у травні 2017-го компанія запускає регулярні пасажирські перевезення в Миколаївській і Херсонській областях.
До речі, «НІБУЛОН» з 2010 року співпрацює з Європейським банком реконструкції та розвитку. Також компанія підписала кредитну домовленість з Європейським інвестиційним банком на суму 74 млн доларів без гарантій з боку держави, що свідчить про стабільний фінансовий стан підприємства.