В основі першої серії анімаційного серіалу – містичний вірш «За байраком байрак» у стилі зомбі-горрору. Анімують «Кобзаря» творці коміксу «Даогопак». Мета — показати інше прочитання творів Тараса Шевченка, в сучасному ключі, здатному зацікавити молоде покоління.
Чому вирішено обрати такий формат
Якщо ми будемо працювати з Шевченком як із кріпаком, то це буде сльозлива шароварщина. А якщо як із Стівеном Кінгом, як з автором горрорів, то буде зовсім інше ставлення
Максим Прасолов, продюсер серіалу
Як довго триває робота
Короткометражний мультфільм створювали цілий рік. Зробили понад 400 малюнків у стилістиці українського бароко, що є непростим для роботи художника.
Всі зображення та динаміку на екрані створював художник Олексій Чебикін. На основі його малюнків побудовано і анімацію, жодних сторонніх спецефектів автори не використовували:
У нас не було технічних кадрів. Анімували всі сцени з малюнків. Кожна фігура розрізалася на частини – від 20 до 140 – і ці частини анімувалися
Богдан Шевченко, режисер
Коротко про авторів
Нову анімаційну стрічку готує та ж команда, котра створила три книги графічного роману «Даогопак» — твору, в якому молодий козак намагається із джури-початківця стати справжнім характерником, і на цьому шляху йому доводиться виконувати різні завдання, долати перешкоди, боротися із ворогами, захищати друзів і чимало мандрувати.