«Ой ходить сон коло вікон» — українська народна колискова, перші записи якої датовані 19 ст. Ідея осучаснити пісню з’явилася в української співачки Валентини Левченко (проєкт Zitkani).
Тривалий час дівчина подорожувала у Бразилії, а з початком повномасштабного вторгнення, перебуваючи за кордоном — допомагала з евакуацією українським жінкам.
Щодня я не спала та переживала кілометрові черги на кордоні разом з усіма цими жінками. Перевіряла безпеку доріг, стежила за повітряними тривогами, починала день з десятків повідомлень «ви живі?», шукала місця для ночівлі. Одного разу подумки проспівала колискову і зрозуміла, що її текст дуже співзвучний з тим, що переживають мільйони українських матерів. Усі вони мріють про «хатинку теплесеньку», але спати їм і досі часто доводиться де пощастить
Валентина Левченко
Робота над піснею зайняла майже пів року. Аудіо записали навесні у Бразилії за участі місцевих вокалісток, які заспівали українською. Зйомки відео тривали ще 5 місяців. Участь у них взяли 20 українських жінок: Олена, яка подолала 6-годинний шлях крізь темряву до кордону, Світлана, яка бігла від ракетних атак, Аня, яка пережила облогу «Азовсталі».
По роботі я неодноразово була на «Азовсталі». Вдягала спецодяг, ходила по цехах. Тому чекала звільнення полонених з особливим болем. А коли дізналася історію Ані Зайцевої, дружини азовця, яка провела у сховищі «Азовсталі» 65 діб і досі чекає чоловіка з полону — дуже захотіла, аби вона стала частиною нашого відео.
Валентина Левченко
Режисер кліпу — Олексій Тараненко («Я працюю на цвинтарі») керував зйомками кліпу дистанційно із Києва, а головні героїні відео фільмували свої історії у. Німеччині, Італії, Австрії, Болгарії, Польщі, Великої Британії та Угорщині.
Пісня «Ой ходить сон коло вікон» уже доступна на всіх стримінгових сервісах. Гроші від її прослуховування буде перераховано фонду Help in Mukachevo, що опікується будинком сиріт із окупованих територій.