Реклама

🎛 Навчитися слухати: як обрати стрімінговий сервіс для музики

Допомагаємо визначитися з вибором.
Čytaty latynkoju
🎛 Навчитися слухати: як обрати стрімінговий сервіс для музики
  1. Головна
  2. Музика
  3. 🎛 Навчитися слухати: як обрати стрімінговий сервіс для музики
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Допомагаємо визначитися з вибором.

У першому матеріалі серії «Навчитися слухати» ми розповідали вам, чому важливо слухати музику легально. Нагадуємо тези:

  • Крадіжка контенту в першу чергу б’є по талановитих інді-артистах, адже вони більш залежні від прослуховувань на стрімінгах, бо не збирають на своїх шоу десятки тисяч людей;
  • Відсутність вагомого ринку легальної музики — причина, чому артисти оминають Україну у своїх турах: їхній менеджмент просто не бачить нашу країну у статистиці;
  • Піратство також є одним із чинників того, що не розвивається внутрішній український ринок
  • У 2021 році піратити банально незручно — будь-який стрімінговий сервіс набагато зручніший, аніж будь-який спосіб піратити музику. Крім того, жоден піратський сервіс не пропонує алгоритми рекомендацій, які є досить суттєвою перевагою стрімінгів

Ми не плекаємо надій, що зможемо вас переконати цими тезами та перетягнути на світлий бік. Проте, кожен зі стрімінгових сервісів, про які ми сьогодні вам розповімо, має безкоштовний пробний період, а деякими можна користуватися безкоштовно завжди. Тож що ви втрачаєте від того, що спробуєте?

Як обрати стрімінговий сервіс

Найкращим способом зрозуміти, який стрімінговий сервіс вам підійде найбільше, все ж буде скористатися кожним із них по кілька тижнів, і потім обрати потрібний.

Але ми розуміємо, що це занадто нудно, тому розповімо вам не лише про те, скільки що коштує і які функції є у тому чи іншому стрімінгу, але також про «неофіційні» особливості їх роботи: на яку аудиторію націлюється кожен стрімінг, а отже як він поводить себе зі своїми користувачами.

Це допоможе вам обрати той стрімінг, який задовольняє ваші потреби незалежно від того, чи ви меломан/-ка, або казуально слухаєте музику на фоні протягом робочого дня.

Спочатку загальні питання.

Мобільний інтернет досить швидкий, щоб користуватися стрімінгом?

Абсолютно. Навіть 3G буде достатньо, щоб не відчувати дискомфорту при слуханні. Проте, якщо ви надаєте перевагу стрімінгу у найвищій якості, що його пропонують два з перелічених сервіси, на 3G можуть іноді виникати проблеми. LTE вистачає для всього. Проте, слідкуйте за трафіком!

Чи можна слухати музику оффлайн?

Всі стрімінги дозволяють завантажувати музику і слухати її без підключення до інтернету.

Що буде з бібліотекою, якщо я пропущу платіж?

Вона нікуди не дінеться, і знову буде доступною, коли ви внесете передплату. А Spotify та Deezer взагалі дозволяють слухати музику безкоштовно — але з рекламою та обмеженнями.

Я хочу змінити стрімінговий сервіс. Всю мою бібліотеку буде втрачено?

Існують сервіси для переносу окремих плейлистів та всієї бібліотеки між різними сервісами. Ми використовуємо TuneMyMusic, а є ще Soundiiz та інші. Там ви підключаєте аккаунт в одному сервісі, потім в іншому і переносите все, що треба.

Не завжди вдається перенести всі 100% музики, адже метадані треків на різних сервісах можуть відрізнятися (залежить від того як їх заповнив менеджмент артиста), а також є різниця у бібліотеках самих сервісів. Але ви точно зможете перенести більш ніж 90% вашої бібліотеки — краще, ніж нічого.

Spotify

Передплата

Можна слухати безкоштовно з рекламою та обмеженнями.

***

Spotify сьогодні є найбільшім музичним стрімінговим сервісом планети з майже 300 мільйонів користувачів, з яких більш як 150 мільйонів є передплатниками. У 2020 році сервіс офіційно запустили в Україні, але він був настільки культовим, що й до того ним користувалися тисячі українців через VPN та підміну країни.

Головна цінність Spotify — це саме алгоритми. Роками компанія розробляла й полірувала свій штучний інтелект, а згодом ще й стала купувати компанії, які розробляють нейромережі, щоб довести до ідеалу свої рекомендації. І ця робота принесла результати.

Вже за кілька днів використання ви почнете отримувати дійсно чудові поради стосовно виконавців та пісень, які варто послухати, а вже за кілька тижнів сервіс огорне вас у затишну бульбашку з музики, яка вам подобатиметься з дуже високою ймовірністю. Не переймайтеся, це не означає, що ви постійно слухатимете одне й теж. Принада алгоритмів Spotify в тому, що сервіс постійно підкидає зовсім невідомих виконавців — поряд з суперзіркою у вашому плейлисті може опинитися молодий талант лише з кількома тисячами слухачів. А іноді сервіс повністю виводить вас з зони комфорту і дозволяє познайомитися з чимось радикально новим — проте, не так часто, щоб це дратувало.

Крім того, Spotify ретельно зберігає все, що ви слухаєте, і кілька разів на рік видає цікаву персоналізовану статистику, з якої можна зробити несподівані висновки про себе і власні музичні смаки.

Все це звучить дуже круто, але навіть з такою шаленою популярністю, класними алгоритмами та іншими цікавими фішками Spotify підходить далеко не всім. Сервіс практично немає інструментів для просунутого керування бібліотекою музики. Тож якщо для вас пріоритетом є слухання власного каталогу, який ви ретельно збирали роками, Spotify вам не підійде.

Підсумуємо.

Фішки:

  • Найпопулярніший сервіс: це часто стає у пригоді
  • Фантастичні алгоритми
  • Зручні застосунки під всі платформи (і десктоп) та магічна інтеграція між ними: перемкнутися з телефону на ноут і навпаки можна одним тапом
  • Кураторські та алгоритмічні плейлисти
  • Просунутий пошук (можна знайти пісню за її текстом)

Недоліки:

  • Незручний менеджмент власної бібліотеки
  • Сумнівна якість звуку: це часто стає предметом критики сервісу серед аудіофілів
  • Застаріла технічна база: іноді призводить до незначних, але неприємних багів

Apple Music

Передплата

***

Компанія Apple на початку 00-х років була піонером онлайн музики та допомогла всій музичній індустрії перейти у цифрову епоху за допомогою iTunes. Проте, другу революцію в Купертіно ледь не проспали — свій стрімінговий сервіс Apple показала лише у 2015 році, коли у Spotify вже було більш як 15 мільйонів передплатників. Втім, заскочити на потяг їм все ж вдалося, і сьогодні Apple Music — другий за популярністю музичний стрімінг на планеті.

Apple Music — це типовий продукт Apple, тобто він націлений на середнього користувача, в якого немає часу чи бажання розбиратися як все працює, копатися у маловідомих іменах чи збирати власну бібліотеку. На головних сторінках інтерфейсу Apple Music — гарячі хіти, топові зірки та все, чим живе мейнстрім. Якщо ви щиро обожнюєте популярну музику і хочете завжди бути тренді та в курсі подій, то Apple Music — для вас.

Крім того, саме Apple Music володіє найбільшим каталогом музики серед усіх сервісів (спадок від iTunes). Як бонус, користувачі сервісу отримують відтворення аудіо у високій якості та об’ємний звук Dolby Atmos на обраних треках. Хоча друге — як-то кажуть, «на любителя».

Проте, якщо вам раптом захочеться вийти з зони музичного комфорту і знайти нові імена, зробити це в Apple Music досить важко. Величезна бібліотека музики практично беззмістовна: якщо ви точно не знаєте, що шукаєте, то нічого й не знайдете.

Якість застосунку також викликає лише розчарування. Навіть на топових айфонах він періодично гальмує та вилітає. Apple Music також доступний і на Android, і там картина ще гірша. Незвично для Apple, що славиться майже ідеальними продуктами.

Фішки:

  • Найбільший каталог музики
  • Ексклюзивні прем’єри великих артистів
  • Онлайн-радіо Apple One
  • Висока якість музики та Dolby Atmos
  • Тексти пісень з функцією караоке

Недоліки:

  • Не допомагає відкривати нові імена
  • Нестабільна робота застосунку на всіх системах

YouTube Music

Передплата

***

Google спробував зайти на музичний ринок двічі. Перша спроба відбулася у 2011 році з Google Play Music, який прийшов до України вже за три роки у 2014, і став першим музичним стрімінгом, офіційно доступним в Україні.

Згодом у корпорації запустили другий стрімінговий сервіс під назвою YouTube Music, оголосивши його майбутньою заміною першому. Довгий час обидва сервіси існували паралельно і лише у вересні 2020 Google Play Music остаточно закрили.

Якщо розглядати цей сервіс у вакуумі, він матиме найменше очевидних переваг у порівнянні з усіма іншими. Алгоритми в YouTube Music є, і це все, що про них можна сказати. Застосунок працює досить стабільно на всіх платформах. Музична бібліотека достатня. Функціональність схожа.

Перша принада YouTube Music — це інтегрованість в екосистему Google та з відеоплатформою. Просто в застосунку можна не лише слухати музику, але й дивитися кліпи на ті ж самі пісні, перемикаючись буквально на льоту. Якщо ж трошки доплатити, також зможете слухати й сам YouTube на фоні — ваші улюблені живі сесії або навіть відео ютуберів як подкасти.

Так само, за окрему плату повністю позбавитися реклами на YouTube, що особливо стає у пригоді на девайсах, де не поставиш адблокер — наприклад, смарттелевізорах. У підсумку, навіть найбільш дорогий пакет YouTube Premium обійдеться вам дешевше, ніж будь-який інший стрімінг.

YouTube Music чудово підійде невибагливим користувачам, яким важливо за раз отримати найбільший спектр послуг за прийнятною ціною.

Фішки

  • Можна дивитися кліпи
  • Вимкнення реклами
  • Просто працює

Недоліки

  • Немає видатних фішок

Deezer

Передплата

Можна слухати безкоштовно з рекламою та обмеженнями.

***

Навряд чи ви знали, що Deezer лише на рік молодший за Spotify. Сервіс заснували у Франції у 2007 році. Та попри це шведський титан залишається для французів недосяжним конкурентом. На сьогодні ринкову частку Deezer оцінюють у 2-3%, тоді як Spotify займає 30-32% глобального ринку музичного стрімінгу.

Невідомо, що саме заважає Deezer принаймні скоротити цей відрив, адже за функціональністю та зручністю сервіс далеко не найгірше рішення для дуже багатьох користувачів.

Наприклад, Deezer, хоч і не може похвалитися набором придбаних стартапів зі штучним інтелектом, його алгоритми теж досить непогано навчаються на ваших прослуховуваннях і рекомендують музику досить високоякісно.

Крім того, Deezer має унікальну фічу під назвою Flow або «потік». Це музика без зупину, яка вмикається одним натисканням і грає, поки ви її не вимкнете. Алгоритми підбирають наступний трек на базі ваших вподобань, темпу й настрою музики, а також того, що ви зазвичай слухаєте о цій порі. До потоку потрапляють як треки з вашої бібліотеки, так і те, що ви не чули. Flow працює дійсно чудово після того, як сервіс отримає достатньо даних про ваші смаки.

Як і Spotify, Deezer можна слухати безкоштовно. А ще там вже зараз доступні подкасти (навіть «Інше інтерв’ю») — те, що Spotify на момент написання цього матеріалу так і не ввімкнув в Україні. Deezer також пропонує спеціальну підписку на музику без втрат якості (в Apple ця функція з’явилася нещодавно, зате без додаткової плати).

Приємним бонусом є наявність українського редактора сервісу, який створює тематичні плейлисти з суто локальними артистами.

Фішки

  • Flow — суцільний потік улюбленої музики
  • Подкасти
  • Тексти пісень з функцією караоке

Недоліки

  • Сам сервіс розвивається досить повільно і має неясні перспективи

SoundCloud

SoundCloud стоїть окремо у цьому переліку. Там ви не знайдете свіжий альбом Бейонсе чи новий сингл Imagine Dragons — глобальні суперзірки не викладають там свою музику.

Однак, це місце, де музикант може почати свій шлях і врешті решт стати глобальною суперзіркою. SoundCloud став домівкою всіх незалежних артистів, які починають кар’єру або займаються нішевою творчістю. SoundCloud навіть породив цілий жанр «клаудрепу», який об’єднує реперів, які починали на цьому стрімінгу.

В цілому сервіс подарував світові 12 номінантів на Ґреммі. Біллі Айліш, Lizzo, Lil Nas X і навіть Tyler, The Creator — всі вони починали на SoundCloud.

Якщо ви жадаєте першими дізнаватися про тих, хто визначатиме музичний ландшафт не сьогодні, а завтра й післязавтра — вам сюди. Тим більше, використання SoundCloud повністю безкоштовне.

Фішки

  • Лише незалежні артисти

Недоліки

  • Лише незалежні артисти

Читайте попередні матеріали з циклу «Навчитися слухати»:

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...