Реклама

Коли продавати криптовалюту: поради для трейдерів

Мабуть, всі хто коли-небудь торгував на крипторинку стикався з такою проблемою — продав, а ціна продовжила зростати. У таких ситуаціях починає працювати FOMO, тобто трейдер шкодує, що вийшов з угоди, бо заробити можна було більше. Розглянемо основні стратегії для виходу з монет, щоб такого траплялось якомога менше.
Čytaty latynkoju
Коли продавати криптовалюту: поради для трейдерів
  1. Головна
  2. Крипто
  3. Коли продавати криптовалюту: поради для трейдерів
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Мабуть, всі хто коли-небудь торгував на крипторинку стикався з такою проблемою — продав, а ціна продовжила зростати. У таких ситуаціях починає працювати FOMO, тобто трейдер шкодує, що вийшов з угоди, бо заробити можна було більше. Розглянемо основні стратегії для виходу з монет, щоб такого траплялось якомога менше.

Чому продають

Є кілька факторів: ціна досягла цільового рівня, задоволення фінансових потреб (потрібні гроші на щось інше) або ребалансування портфеля.

Трейдери продають тоді, коли бачать прибуток, але іноді трапляється й так, що продаєш у мінус, бо думаєш, що цей актив більше зростати не буде або перейшовши в інший, заробити можна більше. Іноді потрібно продати, щоб не втратити велику суму.

Існує три чинники продажів: ціна зросла, з’явились вигідніші варіанти інвестицій, актив більше не надихає.

Експерти радять, що для ухвалення подібних рішень необхідно аналізувати актив як з технічної сторони, так й слідкувати за макроекономічними подіями, настроями на ринку або ж показниками розвитку конкретного проєкту.

Що не радять експерти, то це керуватися емоціями — страх й жадібність це те, що рухає ринок, але трейдерам необхідно боротися з цими почуттями й намагатися не піддаватися на спокуси чи побоювання. Емоційні продажі зазвичай не приводять до добра.

Потрібна стратегія

Отже, для продажу криптоактивів потрібна спеціальна стратегія, як й для їх купівлі, до речі. Стратегія повинна бути направлена на зниження ризиків або досягнення конкретних фінансових цілей.

Фахівці радять обирати стратегію під кожний актив й під кожну ситуацію — враховувати ринкові умови та сектор криптовалюти.

Наприклад, якщо довгострокові інвестори можуть продавати лише після досягнення заздалегідь визначеної цінової мети, то денні трейдери можуть виходити з позицій на основі технічних індикаторів.

Поширені сценарії, які можуть призвести до продажу

1. Досягнення цільової ціни

Багато трейдерів встановлюють чіткі цінові цілі під час купівлі криптовалюти. Наприклад, якщо інвестор купує Ether (ETH) за $3100 з планом продати за $4000, досягнення цієї цільової ціни стає сигналом для виходу. Такий підхід забезпечує дисципліновану торгівлю та допомагає зафіксувати прибуток до розвороту ринку. Підказка: у такому разі краще ставити ордер на $3950, бо перетин такої круглої позначки може не відбутися у конкретному ціновому коридорі й при досягненні $3999 ціна знову може відкотитися до $3000.

Цінові цілі можуть ґрунтуватися на особистих фінансових цілях, попередніх історичних максимумах або ключових рівнях опору.

2. Cтоп-лос

Стоп-лос — це заздалегідь визначена ціна, за якої трейдер продає актив, щоб обмежити втрати. Наприклад, якщо Bitcoin (BTC) куплений за $92,000, а стоп-лос встановлений на $87,000, криптовалюта буде продана автоматично, якщо її ціна знизиться до цього рівня.

Ця стратегія захищає від значних спадів і забезпечує збереження капіталу, особливо на волатильних ринках.

3. Ринкове переоцінювання або бульбашки

Коли ціни активів різко перевищують їхню внутрішню вартість через спекуляції, виникає ринкове переоцінювання, яке часто призводить до утворення бульбашок.

Продаж може бути викликаний кількома факторами, такими як визнання переоцінки, зовнішні шоки (наприклад, економічний спад), зміни ринкових настроїв (від FOMO до страху), ранній вихід інвесторів для фіксації прибутку, зростання процентних ставок, що зменшує привабливість інвестицій або посилення регуляторного контролю. Ці фактори можуть спричинити хвилю продажів, швидко здуваючи бульбашку та завдаючи значних втрат інвесторам, які купували за завищеними цінами.

4. Фінансові потреби

Іноді особисті фінансові потреби диктують, коли продавати криптовалюту. Незалежно від того, чи це погашення боргу, фінансування великої покупки або покриття несподіваних витрат.

Наприклад, людина, яка накопичувала ETH, може вирішити продати частину своїх активів, щоб внести перший платіж за власне житло. У такому разі інвестор не чекає на досягнення певної ціни, а продає актив за ринком.

5. Зміни фундаментальних показників

Зміни у фундаментальних показниках криптовалюти можуть стати причиною продажу.

Що може статися:

  • Проблеми з безпекою: хакерські атаки або вразливості в мережі.
  • Регуляторний тиск: заборони або обмеження на торгівлю з боку урядів.
  • Втрата конкурентної переваги: поява кращих альтернатив або технологічна стагнація.

Продаж у таких випадках допомагає уникнути довгострокових втрат у вартості.

6. Ребалансування портфеля

Коливання цін на криптовалюту можуть впливати на структуру вашого портфеля.

Наприклад, якщо ви інвестували в Bitcoin із метою, щоб він складав близько 50% ваших інвестицій, але його ціна раптово зросла, це може змінити пропорцію, скажімо, до 70%. Це створює більший ризик, ніж ви закладали у своїй стратегії.

У такому випадку можна продати частину BTC, щоб повернутися до початкової цілі — 50% у інших криптовалютах. Такий підхід допомагає підтримувати баланс і уникати надмірного ризику в одному активі.

7. Основні ринкові тенденції або ведмежі ринки

На ведмежих ринках криптовалюти часто переживають тривалі періоди зниження цін. Визначення початку таких трендів може спонукати до раннього продажу для збереження вартості.

Аналогічно, якщо ринок демонструє ознаки тривалого відновлення, продаж на піках під час менших ралі може бути доречною стратегією для тих, хто не є довгостроковим інвестором.

Три фактори, які вам слід враховувати при продажу криптовалюти

Перший. Досвідчені інвестори зосереджуються на компаніях або проєктах, які мають високий потенціал зростання. Коли певна перспективна монета виходить на ринок, то варто очікувати, що на неї буде значний попит, а отже й ціна буде зростати.

Тут важливо правильно обрати проєкт (до речі у цьому інтерв’ю розповідають як це зробити). Після цього потрібно уважно слідкувати за розвитком проєкту — якщо такі показники як кількість користувачів або обсяг транзакцій в мережі припиняє зростання й починає бути стабільними, то це означає, що зростання й ціни буде уповільнюватись — це чудовий момент аби продати актив, оскільки далі його ціна вже не буде суттєво зростати.

Тут важливо не проґавити момент — якщо ключові показники вже впали, то це означає, що ви втратили прибуток.

Другий. Перерозподіл капіталу.

Цей принцип робить ваш портфель більш ефективним шляхом переміщення капіталу до активів з вищою прибутковістю. Він передбачає оцінку вартості втрачених можливостей й цінності наступної найкращої альтернативи, від якої відмовилися.

Наприклад, уявімо, що нове рішення для масштабування другого рівня пропонує значно покращену швидкість транзакцій та нижчі комісії, ніж блокчейн першого рівня, у який ви інвестували. У такому випадку стратегічний інвестор може перерозподілити капітал, щоб отримати більшу потенційну корисність у межах екосистеми блокчейну.

Третій. Вихід великих власників.

Якщо з проєкту починають раптово виходити великі власники, це може бути сигналом до продажу. Вони можуть знати більше, ніж пересічний трейдер, оскільки це великі гравці, які платять великі кошти за надання їм глибокого аналізу ринку та інсайдерської інформації.

Тут все зрозуміло — якщо кити або відомі особи, які є холдерами певної криптовалюти, раптово її продали й ви про це дізналися, то щось йде не так й потрібно розглянути можливість продажу власних активів.

Наприклад, крах Terra LUNA у 2022 році. Деякі великі холдери вийшли з цього проєкту напередодні різкого падіння ціни. Вони щось знали.

Інструменти та індикатори для визначення моменту продажу

Хоча жоден інструмент не гарантує ідеального моменту, трейдери та інвестори покладаються на комбінацію метрик, щоб обґрунтувати свої рішення щодо продажу.

Ончейн-метрики: Він передбачає вивчення даних блокчейну, таких як кількість активних адрес, обсяг транзакцій та активність «китів». Раптовий сплеск великих транзакцій, пов’язаних з великими власниками, може сигналізувати про майбутній розпродаж.

Технічний аналіз: Графічні моделі, рівні підтримки та опору та індикатори імпульсу, такі як RSI, допомагають трейдерам ідентифікувати перекупленість або перепроданість активу. Наприклад, якщо RSI перевищує 70, це може вказувати на умови перекупленості, що є сигналом на продаж.

Макроекономічні події: Ширші економічні фактори, такі як зміни процентних ставок, дані про інфляцію та геополітичні події, можуть значно вплинути на крипторинок. Наприклад, оголошення Федеральної резервної системи історично впливали на ціну біткоїна через його кореляцію з макроекономічними умовами та фондовим ринком.

Настрої ринку: Моніторинг настроїв ринку через соціальні мережі, новини та індекси настроїв дає уявлення про колективне мислення трейдерів та інвесторів. Надмірний оптимізм часто збігається з вершинами ринку, тоді як страх може передувати зростанню.

Тут варто прислухатись поради Уоррена Баффета: «Купуй, коли всі продають, продавай коли всі купують».

Токеноміка та оновлення: Такі фактори, як пропозиція токенів, майбутні розблокування та основні оновлення протоколу, часто впливають на рух цін. Наприклад, очікування переходу Ethereum на proof-of-stake у 2022 році спричинило значну ринкову активність.

Висновки

Отже, знайти одну робочу схему за якою можна ухвалювати рішення про вихід з активу нереально. Втім, можна опиратися на кілька інструментів та індикаторів для визначення вдалих угод.

Головне — це знайти власний підхід до цієї справи. У трейдингу та інвестиціях не можна бути успішним, якщо просто повторювати дії за кимось іншим, потрібно вчитись самостійно аналізувати ринок й ухвалювати власні рішення.

За матеріалами: Cointelegraph

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: Na chasi / Crypto, щоб бути у курсі останніх новин та дізнаватися більше про можливості заробітку на крипторинку.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...