Реклама

Арбітраж криптовалют: що це і як він працює в Україні

Čytaty latynkoju
Арбітраж криптовалют: що це і як він працює в Україні
  1. Головна
  2. Крипто
  3. Арбітраж криптовалют: що це і як він працює в Україні
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Концепція арбітражної торгівлі була основою традиційних фінансових ринків ще задовго до появи криптовалют. За своєю суттю арбітраж — це тип торгової стратегії, за якої інвестори отримують вигоду від розбіжностей цін на актив на кількох ринках або біржах. У своїй найпростішій формі криптовалютний арбітраж — це процес купівлі монети на одній платформі за нижчою ціною та продажу на іншій, де ціна є вищою. Будь-яка різниця між курсами, швидше за все, є можливістю арбітражу.

Криптовалютний ринок відомий високою волатильністю — ціни на криптоактиви мають тенденцію суттєво та несподівано змінюватися, пропонуючи арбітражним трейдерам безліч можливостей для пошуку вигідних розбіжностей у ціні. І вам не обов’язково бути висококласним аналітиком або професійним трейдером, щоб почати арбітражну торгівлю. Ділимося всім, що вам потрібно знати про криптоарбітраж і розказуємо, як це працює в Україні.

Види арбітражу криптовалют

Існує кілька способів, якими криптоарбітражери можуть отримати прибуток від різниці курсів цифрових монет. Розглянемо чотири основні стратегії арбітражу криптовалют, які є популярними серед користувачів по всьому світу на різних ринках.

Біржовий арбітраж

Стратегія міжбіржового арбітражу — це базова форма арбітражної торгівлі, за якої трейдер отримує винагороду шляхом придбання криптовалюти на одній біржі (за нижчою ціною) та продажу на іншій (за вищою ціною). Цей тип арбітражної торгівлі передбачає лише два обміни.

Курси цифрових активів постійно змінюються — якщо подивитися на вартість однієї й тієї ж монети на різних платформах, то стає зрозуміло, що ціни не бувають одночасно однаковими. Це і дає можливості для біржового арбітражу, дозволяючи трейдерам отримувати прибуток на відмінностях курсів.

Так, оскільки арбітражна торгівля цього типу залежить від цін на криптовалюти в реальному часі, недоцільно купувати активи на одній біржі та передавати їх на іншу біржу для продажу. Можна обійти це, а також комісії за транзакції, купуючи та продаючи актив одночасно. Це можливо за умови, якщо тримати активи на обох біржах.

Трикутний арбітраж

Стратегія тристороннього арбітражу — це процес переміщення коштів між трьома або більше цифровими активами на одній біржі з метою отримання вигоди від розбіжності цін однієї або двох цифрових монет.

Цей тип арбітражної торгівлі трохи легший у порівнянні з біржовим арбітражем, оскільки він здійснюється на одній платформі, хоча залучає до процесу три різні активи. Наприклад, ви володієте монетами Bitcoin, Solana та Dogecoin. Якщо останні два активи недооцінені на біржі, ви можете скористатися цією можливістю арбітражу, щоб отримати більше біткоїнів. Так, ви можете використати свій Bitcoin, щоб купити Solana, а потім використовуєте свій Solana, щоб купити Dogecoin. Нарешті, ви знову використовуєте Dogecoin, щоб купити Bitcoin. Оскільки все це робиться на одній біржі, комісії за зняття, переказ або депозит не стягуються.

Статистичний арбітраж

Ця стратегія криптовалютного арбітражу передбачає використання математичних моделей для торгівлі активами та отримання прибутку від різниці цін. Статистичний арбітраж також використовує арбітражних ботів, які здатні торгувати сотнями активів одночасно. Боти використовують математичні моделі, щоб передбачити, чи буде угода виграшною чи програшною, і торгують на основі отриманого прогнозу.

Завдяки залученню ботів, процес здебільшого є автоматизованим, що мінімізує втручання користувача та робить арбітраж зручнішим, а також мінімізує ризик помилок.

Просторовий арбітраж

Ця стратегія криптовалютного арбітражу використовує різницю в курсах криптовалют на основі відмінностей у географічному розташуванні бірж. Цей тип арбітражної торгівлі дуже схожий на біржовий арбітраж, за винятком просторового аспекту. Крім того, оскільки вам не потрібно купувати та продавати активи на основі цін у реальному часі, ви можете купувати на одній біржі та вручну передавати на іншу, щоб продати з прибутком.

Одним із факторів, який стимулює просторовий арбітраж, є відмінності в попиті на актив. Наприклад, якщо у вашій країні спостерігається високий попит на Tether, ви можете купувати монети на біржі в іншій країні, де попит на цей актив нижчий, і продавати на місцевих біржах у вашій країні. Це дасть вам миттєвий прибуток, оскільки вищий попит означає, що Tether буде коштувати більше.

Інструменти та сервіси для біржового арбітражу

Ідея криптоарбітражу на біржах полягає в тому, щоб придбати та перепродати криптовалюту. І головне в цьому процесі — шукати відмінності в цінах на криптобіржах і здійснювати швидкі операції купівлі-продажу. Цінові спреди часто існують тільки протягом дуже обмеженого часу, тому в багатьох випадках саме швидкість є ключовим фактором успіху.

Розширити можливості арбітражу допомагають спеціальні програми, інструменти та сервіси, які дозволяють порівнювати умови, налаштовувати угоди до зникнення різниці в курсах, автоматизовувати певні кроки, а отже, ефективно здійснювати біржовий арбітраж.

Scanbit

Scanbit — це багатофункціональний онлайн-моніторинг криптовалютних бірж і обмінників, який дозволяє знаходити найвигідніші пропозиції та мінімізувати будь-які потенційні ризики, пов’язані з криптоопераціями.

Наш рейтинг криптосервісів працює дуже просто: щоб знайти платформи, які дозволять вам заробити на різниці курсів, достатньо лише вибрати напрямок обміну. Сервіс безоплатно згенерує список перевірених торгових майданчиків за обмінним курсом, показуючи, де можна дешево купити монету та дорого продати. Рейтинг оновлюється в режимі реального часу, тому ви можете бути впевнені в тому, що запропоновані курси є актуальними на момент пошуку.

Усі біржі, представлені в Scanbit ретельно перевіряються експертами команди перед додаванням, тому ви можете бути впевнені в тому, що кожному сервісу з рейтингу ви точно можете довіряти. Моніторинг враховує активність платформи та реальні відгуки реальних користувачів, що мінімізує вірогідність натрапити на шахрайський сервіс. Ви можете побачити загальний рейтинг бірж, складений на основі показників безпеки, функціональності, публічності, репутації та зручності.

Обравши торговий сервіс із вигідними курсами для купівлі-продажу, ви можете перейти на сторінку біржі та детально ознайомитися з усією важливою інформацією про неї. Ретельний ручний відбір, перманентне оновлення даних, експертний погляд команди — все гарантує, що ви знайдете найкращі умови для прибуткового біржового арбітражу криптовалют.

CoinMarketCap

Функціонал CoinMarketCap пропонує передовий інструмент для сканування найпопулярніших бірж і відстеження добових обсягів торгів, щоденних транзакцій, ліквідності та валютних пар.

CoinMarketCap DexScan посилює можливості аналітики для арбітражу криптовалют і дозволяє шукати криптовалюти для купівлі-продажу за різними фільтрами (DeFi, стейблкоїни тощо) та різними параметрами (ціною, ринковою капіталізацією, щоденними торговими об’ємами тощо). Серед особливостей інструменту — фільтр за мережею або DEX, дослідження окремих торгових пар, історія торгівлі парою DEX, дані про ліквідність пулу, аудит безпеки для швидкої оцінки ризиків торгівлі токенами, оповіщення про ціни через сайт, додаток і ботів Telegram.

CoinMarketCap DexScan допомагає користувачам краще орієнтуватися в екосистемі криптовалют, а також усвідомлювати можливості та ризики, які пропонує арбітражна торгівля.

BitScreener

BitScreener — це безоплатний і зручний сканер для відстеження цифрових активів, перевірки курсів і отримання сповіщень про ціни в режимі реального часу. Сервіс доступний як розширення браузера та мобільний додаток для операційних систем iOS і Android.

BitScreener надає користувачам всю необхідну інформацію онлайн про цифрові монети, біржі, на яких вони торгуються, обсяги капіталізації, курси та ринок криптовалют загалом. Отримуйте графіки цін у режимі реального часу, відстежуйте статистики цифрових монет і синхронізуйте свої портфелі з топовими криптобіржами, щоб відстежувати інвестиції в режимі реального часу.

BitScreener підтримує всі торгові пари на будь-якому ринку та транслює інформацію про цифрові активи з понад 200 криптовалютних ринків і торгових платформ. Цей розширений інструмент криптоскринінгу дозволяє легко знаходити потенційні активи для інвестування за багатьма параметрами. BitScreener — це інтерактивні та потужні криптографічні діаграми, сповіщення з попередженнями про ціни монет, калькулятор для розрахунку котирувань активів онлайн, актуальні новини про криптогалузь і криптовалюти з усіх надійних джерел.

Чи працює арбітраж в Україні

Курси монет не є однаковими всюди та завжди. І саме це зумовлює той факт, що у трейдерів і інвесторів є можливість здійснювати арбітраж криптовалют. А Україна, залишаючись однією з найбільш лояльних країн до цифрових активів, пропонує дійсно хороші можливості для заробітку в цьому напрямку.

Практика криптоарбітражу є доступною в Україні та цілком законною. Українцям доступні всі світові біржі, країна є відкритою для міжнародного криптовалютного простору та не обмежує роботу з цифровими монетами.

Загалом арбітраж криптовалют є вигідним і дозволяє отримувати прибуток з невеликими ризиками або взагалі без них. І саме через це прибутковість, як правило, не є дуже високою — конкуренція велика, а щоб арбітраж був ефективним, потрібно діяти швидко та мати великий капітал.

Здійснюючи арбітраж криптовалют, потрібно пам’ятати про комісії, регулювання та строки, а також про регуляторні фактори, оскільки в різних країнах діють різні вимоги до KYC і AML.

Ризики виконання та ліквідності

Арбітраж віртуальних монет є діяльністю з низькими ризиками, але торгівля не позбавлена них повністю. Власне, ризик і є тим фактором, що зумовлює можливість отримання прибутку.

Основний ризик, із яким мають справу криптоарбітражери, — ризик виконання. Він загрожує заробітку тоді, коли розрив між обмінними курсами активу зникає до того, як користувач завершує угоду. Це призводить до нульового або негативного прибутку. Серед причин ризику виконання — відсутність швидкості при купівлі-продажу, завищені транзакційні витрати, раптові скачки ціни криптовалюти та інші фактори.

Ще одна загроза для криптоарбітражерів — ризик ліквідності. З цим учасники криптовалютного арбітражу мають справу в тому випадку, якщо ринок недостатньо ліквідний або на ньому не вистачає трейдерів — вам не вистачає ліквідності для входу та виходу на ринки, на яких потрібно здійснювати торгівлю для успішного завершення арбітражної стратегії. Якщо криптовалюти не обмінюються за вигідними курсами, криптоарбітраж є неефективним і неприбутковим.

Тож, хоча арбітражна торгівля є низькоризиковою, це ще не гарантує абсолютну відсутність ризиків. Але правильне управління стратегіями, використання спеціальних інструментів, усвідомлення ризиків, ретельний аналіз, швидкі операції, необхідний капітал і продумані інвестиції все ще мають вирішальне значення. Переваги арбітражної торгівлі — чудова можливість для трейдерів виконувати прибуткові угоди та заробити на різниці курсів криптовалют.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...