Криптовалюти стали важливим інструментом у DeFi, оскільки їх можна використовувати для однорангових фінансових послуг без централізованих фінансових установ чи банків.
DeFi, або ж децентралізовані фінанси — це грошові системи, які використовують публічні блокчейни. Децентралізоване фінансування дуже корисне, коли справа доходить до управління кредитами.
В загальному, кредитна галузь залежить від доступу до банківських послуг. Якщо у вас немає доступу до цих послуг, ви не можете взяти кредит. Це означає, що вам потрібно мати належний кредитний рейтинг або банківську довідку, яку ви можете показати, щоб підтвердити своє право на отримання позики.
З DeFi все по-іншому. Платформа може нівелювати проблеми зв`язку між кредиторами та позичальниками. Крім того, це забезпечує кращі перевірки кредитоспроможності та швидку передачу цифрових активів. Існує багато децентралізованих фінансових програм на основі Ethereum, які пропонують кредитні можливості.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Що таке криптопозика та чи варто її остерігатись
На відміну від традиційних позик, на схвалення яких часто потрібні дні чи навіть тижні, криптокредит можна схвалити всього за 24 години без стосів документів, які вимагають в банках. Однак є платформи, які використовують однорангову (P2P) мережу, і як правило, через це схвалення позики займає трохи більше часу, оскільки потрібна співпраця між кредитором і позичальником.
Криптопозики, безумовно, пропонують простіший, швидший і більш доступний спосіб взяття кредиту. Оскільки популярність криптовалют продовжує зростати та наближається до всесвітнього поширення, криптопозики можуть стати революційними, пропонуючи альтернативний підхід до кредитування.
Багато людей, які володіють криптоактивами, зазвичай шукають варіанти блокування валют на тривалий термін, поки вони не збільшаться у ціні. Проте є інший спосіб отримання прибутку з криптовалют, а саме криптокредитування. З цих позик інвестори можуть отримувати відсотки, що є пасивним доходом. Це легальний спосіб збільшити вартість криптовалютних активів без розпродажу. Існує безліч різноманітних платформ криптокредитування з різними відсотковими ставками.
Як це працює
Уявіть, що платформа криптокредитування є посередником між позичальниками та кредиторами. Кредитори, як правило, є крипто-ентузіастами, які шукають нові способи підвищити вартість своїх криптоактивів.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Другою стороною, яка бере участь у криптопозиках, є платформа криптокредитування, яка опікується операціями з кредитування та позики. А позичальники є третьою стороною в процесі. Позичальниками можуть бути люди або установи, які потребують фінансування. Система досить проста:
1️⃣ Позичальники обирають платформу для кредитування та роблять запит для криптопозики.
2️⃣ Позичальник вносить крипто-заставу, як частку на платформі кредитування. Заставна позика дає позичальнику більше часу для використання своїх коштів в обмін на надання застави.
3️⃣ Кредитори можуть фінансувати позику автоматично за допомогою процесу, невидимого для інвесторів.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
4️⃣ Згодом інвестори можуть отримувати свої регулярні відсоткові платежі з платформи кредитування.
5️⃣ Якщо позичальник повністю погасить кредит, він може повернути заставу.
Кредитор і позичальник домовляються про відсоткову ставку позики. Як позичальник ви можете отримати кредит у традиційній валюті в обмін на свої криптоактиви, які використовуються як застава. І навпаки, ви також можете позичити криптоактиви та використовувати традиційну валюту як заставу. Після узгодження відсоткової ставки та схвалення позики сума надходить на ваш банківський рахунок. Подібно до традиційної позики, ви потім сплачуватимете кредитору рівнозначні щомісячні платежі.
Ви також можете взяти «флеш-позику», яка працює в мережі Ethereum. Це означає миттєву позику без застави. Однак, оскільки ви не надаватимете заставу, вам доведеться повернути гроші швидко й за одну транзакцію. За допомогою логіки смартконтракту можна створити транзакцію верхнього рівня, що містить підтранзакції. У разі збою будь-якої підтранзакції, транзакція верхнього рівня не буде виконана.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Плюси криптокредитів
✅ Криптокредити видаються всім, хто може надати заставу або повернути кошти як миттєвий кредит. Завдяки цій якості їх легше отримати, ніж кредит у традиційній фінансовій установі, і немає потреби у перевірці кредитоспроможності.
✅ Смартконтракт автоматизує весь процес, роблячи кредитування та запозичення більш ефективним та масштабованим.
✅ Це простий спосіб отримання пасивного доходу із мінімальними зусиллями. Холдери можуть покласти свою криптовалюту у сховище та почати заробляти річний відсотковий прибуток без необхідності самостійного керування кредитом.
Якщо діяти відповідально, платформи криптокредитування надають цінність як позичальнику, так і кредитору. Тепер у ходлерів є інший варіант отримання пасивного доходу, і інвестори можуть розкрити потенціал своїх коштів, використовуючи їх як заставу.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Незалежно від того, чи ви обираєте проєкт DeFi або CeFi (централізовані фінанси) для управління своїми кредитами, уважно ознайомтеся з умовами та переконайтеся, що ви використовуєте надійну платформу. Технологія блокчейн спростила доступ і надання кредиту, що робить криптопозики потужним інструментом отримання доходу.
Гнучкі умови: Binance надає умови позики на 7, 14, 30, 90 і 180 днів. Відсотки нараховуються на підставі позичених годин.
Дострокове погашення: закрийте криптокредит у будь-який час до настання терміну погашення без штрафних санкцій. Коли ви повернете суму позики, Binance стягне з вас лише відсотки на основі позичених годин.
Використовуйте кошти будь-де: сміливо використовуйте свою позичену криптовалюту будь-де в екосистемі Binance, від торгівлі до здійснення платежів. Ви також можете зняти кошти, якщо хочете використовувати свої кошти за межами Binance.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Ставка на позики: деякі з варіантів Binance застави також можна робити на ставку, щоб отримати винагороду за криптовалюту та зменшити відсотки за кредит.
За отриманий криптокредит можна придбати купу різних речей і цей список постійно розширюється. Від продуктів електронної комерції, коштовностей до страхування.
Ризики, пов’язані з криптокредитуванням
Як і будь-який проєкт, смартконтракт або інвестиція в блокчейн, криптокредитування також пов’язане з фінансовими ризиками. Наприклад, якщо ви використовуєте нестабільну монету як заставу, то це може призвести до ліквідації.
Смартконтракти також можна зламати, атакувати або використовувати, що часто призводить до великих збитків. Позики та кредитування можуть підвищити ризик вашого криптопортфеля. У той час, як диверсифікація вашого портфеля є хорошою ідеєю, використання позик додасть додаткових ризиків.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Перш ніж брати в борг або позичати, усвідомте всі ризики. Ваші монети можуть бути заблоковані на певний період, що унеможливлює реагування на спади ринку криптовалют.
Для уникнення таких неприємних ситуацій дотримуйтеся певних правил:
➡️ Обов’язково використовуйте надійну, перевірену платформу криптокредитування та стабільні активи як заставу.
➡️ Зверніть увагу на ринкові умови, щоб зрозуміти, коли ви можете отримати доступ до своїх коштів.
➡️ Ознайомтеся з умовами кредитування. Існує величезний вибір, де взяти позику. Вам слід шукати кращі відсоткові ставки та вигідні умови.
Як виглядає процес криптопозики
Платформа Binance пропонує своїм користувачам можливість позичати, брати в борг та отримувати відсотки з криптокредитів, використовуючи спосіб застави. Binance надає доступ до простих криптозаставних позик у багатьох токенах і монетах, включно з біткоїном, ефіром та BNB. Кошти для цих кредитів надходять від користувачів платформи, котрі хочуть отримувати відсотки від своєї криптовалюти.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Ви можете легко позичити криптовалюту безпосередньо зі свого облікового запису Binance.
Увійдіть до свого акаунту, а потім перейдіть на сторінку Криптопозики.
1. Введіть суму та оберіть криптовалюту, яку хочете позичити.
2. Виберіть актив, який ви хочете надати як заставу.
3. Виберіть термін, на який ви хочете позичити актив.
4. Натисніть «Позичити зараз».
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Що таке LTV
Loan-to-value (LTV) — це відношення позики до вартості застави. Традиційно LTV – це оцінка кредитного ризику, яка перевіряється фінансовими установами та іншими кредиторами перед тим, як вони схвалять іпотеку. Зазвичай кредити з високим коефіцієнтом LTV вважаються позиками з високим ризиком. Таким чином, якщо іпотека буде схвалена, кредит, як правило, також матиме вищу відсоткову ставку. Навпаки, чим нижчий коефіцієнт LTV, тим більше шансів, що кредит буде схвалено, і тим нижчою буде відсоткова ставка.
Binance використовує LTV для вимірювання кредитного ризику кожної особи. Зауважте, що кожен актив, який використовується як застава, має різні початкові значення LTV, а це означає, що коли ви обираєте різні монети як заставу однакової вартості, позика, яку ви берете, також має відмінну вартість. Якщо LTV вищий за ліквідаційний LTV, вам доведеться збільшити заставу або погасити кредит, інакше система ліквідує вашу заставу для погашення кредиту.
Формула, яка використовується для розрахунку співвідношення позики та вартості:
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
LTV = сума позики / сума застави x 100%
Сума позики = основна сума + відсотки
Як уникнути ліквідації застави
Якщо ви надали заставу для позики в криптовалюті, коли ваш коефіцієнт LTV досягне рівня маржинальної вимоги, ви отримаєте повідомлення, в якому вам запропонують збільшити заставу, щоб знизити ризик ліквідації.
Ліквідація відбувається, коли позиція примусово закривається через часткову або повну втрату початкової маржі. Binance робить це, щоб захистити трейдерів від додаткових збитків завдяки скороченню подальшого впливу на ринок. Коли коефіцієнт LTV досягне рівня «Виклик ліквідації», це призведе до примусової ліквідації ваших активів. За ліквідацію стягується комісія у розмірі 2% від суми кредиту.
Через нестабільний характер ринку криптовалют ліквідація може бути звичайним явищем для людей, які не стежать за своїми активами. Окрім того, що ліквідація порушує ваші плани, вона також тягне за собою непотрібні витрати на ліквідацію та може призвести до втрати поточної позиції на ринку.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Щоб зменшити шанси на ліквідацію, особливо під час екстремальних рухів цін, користувачам рекомендується регулярно відстежувати свій LTV та своєчасно коригувати його.
1. Увійдіть у свій обліковий запис Binance.
2. Перейдіть на сторінку «Поточні замовлення» у розділі Binance Loans та натисніть «Коригувати LTV».
3. Налаштуйте LTV, перемістивши панель LTV, або вручну додайте чи видаліть суму застави.
4. Після завершення коригування натисніть «Додати заставу» або «Вилучити заставу», щоб підтвердити коригування LTV.
Кредити в криптовалюті – це простий і легкий спосіб позичити додаткові кошти. Вам не потрібен кредитний рейтинг, відсоткові комісії нижчі, ніж для звичайних кредитів і ви можете позичити до 65% вартості застави на Binance Loans.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют