Депутати підтримали законопроєкт про віртуальні активи з пропозиціями президента. Нацбанк і національна комісія з цінних паперів та фондового ринку стануть регуляторами ринку віртуальних активів. Нацкомісія наглядатиме за віртуальними активами, забезпеченими цінними паперами чи деривативними фінансовими інструментами, а НБУ контролюватиме обіг віртуальних активів, що забезпечені валютними цінностями.
Окрім контролю діяльності, Нацкомісія повинна розробити порядок ведення державного реєстру постачальників послуг, пов’язаних з обігом віртуальних активів, а також визначити порядок розгляду справ щодо відповідальності за порушення закону про віртуальні активи.
Раніше Верховна Рада вже голосувала за легалізацію віртуальних активів в Україні — закон ухвалили 8 вересня минулого року. Проте 6 жовтня президент Володимир Зеленський висловився проти передбаченого плану створення нового регулятора, і наклав вето на законопроєкт.
Що змінить закон
Законопроєкт «Про віртуальні активи» (№ 3637) вводить у правове поле поняття «віртуальні активи» — сукупність даних в електронній формі, яка має вартість та існує в системі обігу віртуальних активів. Віртуальний актив може бути як самостійним об’єктом цивільного обороту (на кшталт торгівлі біткоїном), так і бути віртуальним вираженням іншого активу (наприклад, токенізованою акцією).
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Віртуальні активи не стануть платіжним засобом в Україні, але ними можна буде законно володіти, обмінювати чи торгувати. Водночас віртуальні активи не є засобом платежу на території України та не можуть бути предметом обміну на майно (товари) або роботи (послуги).
Як реагують на закон
Генеральний менеджер Binance в Україні Кирило Хом’яков зазначив, що законопроєкт розроблено з урахуванням найкращих світових практик. Він ґрунтується на актуальних стандартах регулювання угод із віртуальними активами міжнародної групи з протидії відмиванню грошей (FATF). Тим самим у законі встановлено чіткі правила роботи для криптовалютних компаній, що сприятиме детінізації криптовалютного ринку.
Україна стала країною, в якій віртуальні активи набули законного статусу. Цей крок зароджує величезний ринок, який тепер працюватиме легально, а країна стане ще привабливішою для інвесторів, криптокомпаній та користувачів. Завдяки закону власники криптовалют в Україні зможуть легально обмінювати активи, вносити їх до податкових декларацій, відкривати блокчейн-бізнеси та використовувати криптовалюти у своєму повсякденному житті
Кирило Хом'яков, генеральний менеджер Binance в УкраїніДля купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
BinanceНайбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту: