Закон «Про віртуальні активи»
Проєкт Закону «Про віртуальні активи» дозволить легалізувати ринок віртуальних активів в Україні та криптовалюти.
Ба більше, експерти сподіваються, що така ініціатива дозволить створити сприятливе середовище для розвитку інновацій в Україні.
Більше криптоновин читайте на нашому Telegram-каналі
Навіщо він потрібен
Як повідомив співзасновник і керівний партнер юридичної компанії Justcutum Артем Афян цей законопроєкт потребують українські компанії та іноземні партнери країни.
Коли я починав працювати над цим законопроєктом головне було, щоб з’явилися податкові норми, банки могли працювати і в цій юрисдикції міг структуруватися бізнес. Сьогодні у мене є купа клієнтів, в тому числі великих, які лише чекають цього закону. Купа українських бізнесів чекають на цей закон, тобто сюди мають прийти гроші.
Законопроєкт змінився докорінно
Під час підготовки до другого читання текст документу суттєво змінився.
Тож представники міністерства та експерти, які працювали над концептом проєкту закону, пояснили низку ключових змін в останній редакції цього документу.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
З грудня минулого року законопроєкт змінився докорінно. Коли депутати підтримали його у першому читанні — це стало чітким сигналом, що в Україні буде зроблено все для легалізації віртуальних активів. Після того багато депутатів надали сотні правок. Також підключилися всі інші органи й системи влади такі як НБУ, Комісія з цінних паперів, Міністерство фінансів, Міністерство економіки та Мінцифра
Олександр Борняков, заступник Міністерства цифрової трансформації з питань ІТ
Також, експерти додали, що нині цей законопроєкт є компромісом та найкращим варіантом з усіх можливих. Його удосконалювали, щоб задовольнити потреби міжнародних партнерів, органів влади, які слідкують за фінансової стабільністю й бізнес.
Перший час ми будемо проводити персонально кожного через процес онлайн. Щоб отримання дозволів було максимально спрощеним і прозорим. Навіть, можливо будемо працювати, як служба підтримки 24 на 7 для партнерів та всіх українців.
Олександр Борняков, Заступник Мінцифра з питань ІТ
Основні правки були від НБУ
Міністерство цифрової трансформації разом з експертами пояснили, які основні зміни відбулись в документів. Зокрема, головний компроміс полягав у тому, що були прийняті пропозиції від НБУ. Вони розв’язували можливі проблеми, проте не були перешкодою для розвитку ринку.
Віртуальні активи не є засобом розрахунку
Як повідомив адвокат, член Національної асоціації адвокатів України Дмитро Ніколаєвський розповів, що одна з них стосується статті 4 частини 7 цього Закону.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Вона була доповнена фразою: «актуальні активи не можуть бути предметом обміну на майно, товари та послуги. Основне занепокоєння нацбанку полягало в тому, що віртуальні активи зможуть бути використані як засіб розрахунку. Це може призвести до того, що сам нацбанк втратить власні важелі впливу на обіг національної грошової одиниці
Проте на думку експерта, це не є принциповою проблемою, оскільки вирішується шляхом еквайрингу. Якщо будуть реалізовані системи, які дозволять миттєво робити конвертація, то покупець зможе розрахуватися віртуальними активами. Водночас продавець отримає нацвалюту як оплату за роботу та послуги.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Ризик інфляції нацвалюти
Також національний банк України запропонував встановити певні обмеження на обмін віртуальних активів.
НБУ вже стикався з ситуаціями, коли внаслідок економічних і політичних обставин раптово виникав ажіотаж на долари. Це призводило до панічних настроїв та суттєвого знецінення національної валюти. Тоді валюта використалась для страхування від інфляційних можливих ризиків. Так само можуть використовуватись і віртуальні активи. (На думку НБУ — ред.) Це може призвести до знецінення саме національної валюти.
Дмитро Ніколаєвський, адвокат, член Національної асоціації адвокатів УкраїниДля купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
BinanceНайбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют
Дмитро Ніколаєвський зазначив, що занепокоєння національного банку даремні, адже ті хто вірять у віртуальні активи, навпаки зберігають їх. У холдерів немає потреби постійно продавати чи обмінювати криптоактиви.
Для купівлі/продажу криптовалют рекомендуємо:
Найбільша світова крипто-біржа з величезним вибором криптовалют