Журналісти Bloomberg, які заявляють, що повністю ознайомилися з порядком денним, повідомили, що міністри ЄС знову висловлюватимуть свою стурбованість з приводу «безлічі викликів» через популярність Bitcoin та інших криптовалют. Основні мотиви для побоювань — потенціал, який онлайн-злочинці використовують для торгівлі наркотиками, ухилення від сплати податків, фінансування тероризму та відмивання грошей, а також псевдоанонімність популярних криптовалют.
Чому криптовалюти все-таки потребують регулювання
У звіті Європолу, опублікованому у лютому 2018 року, було встановлено, що злочинці в Європі відмили незареєстровану готівку на суму $5,5 млрд, використовуючи для цієї цілі криптовалюти. Директор Роб Вайнрайт стверджував, що 4% грошових коштів зі злочинної сфери було конвертовано в Bitcoin та аналогічні цифрові активи.
ЄС багато років займається питанням, чи доцільне регулювання цього сектору. Що стосується тероризму, то теракти в Парижі у 2015 році вплинули на ЄС та оцінку можливостей фінансування тероризму за допомогою криптовалюти. «Проблеми все ще існують у нагляді за багатьма фінансовими засобами, що використовуються терористами, від грошових коштів та торгівлі культурними артефактами до віртуальних валют та анонімних передплатних карток», — йшлося у пропозиції внести поправки до четвертої Директиви проти відмивання коштів у ЄС. Переглянута директива, яка тепер називається п’ятою Директивою про боротьбу з відмиванням грошей, принесла свої поправки щодо використання криптовалютних гаманців.
ЄС в цілому демонструє оптимізм щодо базової технології Bitcoin і наполегливо працює над тим, щоби стати лідером технологій розподіленого використання даних та blockchain-проектів. Країни Шенгену інвестували понад 83 млн євро у проекти, що підтримують blockchain. ЄС також започатковує ініціативуBlockchain4EU щодо розробки потужних додатків для промислових і нефінансових секторів економіки.
Раніше ми інформувалиЗ’явилася банківська картка для ЄС з кешбеком у криптовалюті про запуск банківської картки для користувачів із ЄС із кешбеком за купівлю товарів та послуг у криптовалюті.