Реклама

🎡 Принцип колеса в медіа-проєктах. 

Будь-який автор у якийсь момент замислюється над тим, щоб зробити своє захоплення професією або невеликим бізнесом. У цьому допоможе принцип колеса.
Čytaty latynkoju
🎡 Принцип колеса в медіа-проєктах. 
  1. Головна
  2. Креатив
  3. 🎡 Принцип колеса в медіа-проєктах. 
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Будь-який автор у якийсь момент замислюється над тим, щоб зробити своє захоплення професією або невеликим бізнесом. У цьому допоможе принцип колеса.

Практично будь-який автор, який пише тексти, робить відео для YouTube, записує подкасти або, наприклад, робить косплей, у якийсь момент замислюється над тим, щоб зробити своє захоплення професією або невеликим бізнесом. Наступним кроком йде підрахунок того, скільки контенту потрібно створювати на місяць, щоб заробітку з нього вистачало на життя. Не буде перебільшенням сказати, що на ранніх стадіях розвитку творчого проекту навіть скромні суми гонорару вимагатимуть величезного обсягу роботи, який часто просто фізично не може вміститися у місячний відрізок часу. Наприклад, середньою платою за статтю в Україні може бути 20-50 доларів, залежно від видання. Це означає, що для виходу на середню зарплату в країні потрібно буде писати від 10 до 25 статей на місяць. Враховуючи той факт, що для написання гарного тексту потрібно кілька днів, тому що крім власне написання, потрібно ще обрати тему, придумати концепцію, зібрати інформацію, написати та поширити текст, місця для вихідних вже не залишається, не кажучи вже про основну роботу. У цій ситуації може допомогти підхід за принципом колеса, якому присвячений цей матеріал.

У чому полягає принцип колеса? Замість того, щоб екстенсивно збільшувати кількість контенту, який ви робите, необхідно перепаковувати існуючий контент у нові формати. Наведу приклад таких перетворень. За посиланням ви можете прочитати статтю про аніме-кліп “Ме-Ме-Ме”. Пізніше ця стаття була перетворена на відео для YouTube, увійшла в електронну версію журналу і була надрукована в паперовій версії журналу. Пізніше її можна буде перетворити на подкаст чи публічний виступ. Від перетворення до перетворення текст майже не змінювався, змінювалася лише форма подачі. Кожне таке перетворення начебто обертає колесо. Звідси й назва принцип колеса.

Крім економії часу, таке перепаковування контенту в нові формати дозволяє щоразу набувати нової аудиторії. Нова аудиторія не знайома з вашими попередніми роботами, тому для неї навіть старі роботи будуть сприйматися як нові. Відбувається це через те, що кожна аудиторія знаходиться у своїй соціальній бульбашці. Створюючи новий формат для своєї творчості, ви потрапляєте в цю бульбашку. Таким чином можна запускати цикли перетворень і обертати колесо по кожній окремій роботі. Навіть якщо формати перетворень вичерпані, наприклад, складно перетворити косплей-фотосесію у аудіоподкаст, цикл можна запустити ще раз, просто переклавши роботи на іншу мову.

Принцип колеса дозволяє розпочати цикл перетворень із будь-якої точки. Першою точкою може бути як текст, так і відео, аудіо або навіть настільна гра. Далі йде перетворення на інший формат, і це створює мережевий ефект від ваших робіт. Аудиторія відео дізнається про існування текстів, аудиторія, яка вважає за краще читати, дізнається про існування аудіо, а та, у свою чергу, долучається до вашого відео. Цикл замикається, колесо прокручується. Кожне нове перетворення створює можливість зіткнутися з новою аудиторією та долучити її до вже існуючого контенту. Загальне охоплення аудиторії зростає. Різні форми контенту утворюють синергію, тому меншими зусиллями можна досягти більшого результату.

Якщо озирнутися на сучасний медіа бізнес, можна побачити цей принцип у всьому. За іграми випускають серіали, по серіалах пишуть книги, по книгах малюють комікси. Одними з перших цей принцип відчули в Японії та описали його у вигляді Sankaku Complex, що означає “комплекс трикутника” у перекладі. Ґрунтуючись на цьому підході, розвиваються японські медіафраншизи. У трьох вершинах трикутника знаходяться аніме, манга та ігри. Початковою точкою можуть бути будь-які з цих форм контенту, а пізніше вони можуть перетворюватися на будь-яку з двох інших. Автору цієї статті здалося, що трикутник важко обертати, і тому цей принцип у статті описаний як колесо. Головна відмінність комплексу трикутника від принципу колеса полягає в тому, що трикутник перетворює контент орієнтуючись на одну і ту саму аудиторію, а колесо з кожним перетворенням шукає нову аудиторію.

Підхід, за якого кожне нове зусилля відкриває нові можливості та посилює попередні позиції, розробив німецький військовий теоретик Вольфганг Вегенер як відповідь на безвихідь німецької морської стратегії у Першій світовій війні. Під час тієї війни німецький флот був другим у світі, але його надводні кораблі не змогли проявити себе і були замкнені в портах. А у Другій світовій війні німецький флот був шостим у світі і мало не поставив на коліна Велику Британію. Принцип полягав у тому, щоб при нестачі ресурсів прикладати їх до невеликих цілей, реалізація кожної з яких не така складна, але відкриває можливості до нових цілей і посилює попередні позиції. Такими невеликими, але планомірними зусиллями можна досягати більшого, використовуючи менші сили.

Незалежно від того, чи плануєте ви будувати свою медіаімперію або робите контент просто для душі, принцип колеса може допомогти вам у ваших цілях.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...