Реклама

🤓 Як обрати онлайн-навчання та отримати результат

Як обрати навчання в інтернеті, щоб отримати результат, а не просто викинути гроші на вітер
Čytaty latynkoju
🤓 Як обрати онлайн-навчання та отримати результат
  1. Головна
  2. Креатив
  3. 🤓 Як обрати онлайн-навчання та отримати результат
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Як обрати навчання в інтернеті, щоб отримати результат, а не просто викинути гроші на вітер

Інтернет – це джерело можливостей. А ще це прихисток для диванних експертів, продавців-шахраїв та псевдо-гуру, які обіцяють навчити вас усьому світі за один день.

Як обрати навчання в інтернеті, щоб отримати результат, а не просто викинути гроші на вітер?

Розпочинати важливо з питань: Чи готовий я справді приділяти навчанню 3-8 годин на тиждень?Які курси та яким чином покривають практичну сторону?Чи є на курсі підтримка у вигляді кураторів чи менторів, які можуть дати якісний фідбек?

Лілія Маркунас, Head of PMO в онлайн-університеті Choice31

Якісний онлайн-курс інтерактивний.

Більшість курсів в інтернеті складаються із відео. І це не дивно, адже 58% людей використовують відео для навчання новим навичкам. Досить сумно, коли курс складається лише з них.

Онлайн навчання – це не просто доступ до інформації. Воно має включати взаємодію між лектором, куратором та студентами, а також безпосередньо між тими, хто навчається.

Це включає і зворотний зв’язок, коментарі з приводу домашніх завдань, підтримку та нетворкінг. Хороший онлайн-курс стає не лише інструментом навчання, а й середовищем для комунікації та особистісного розвитку.

Я навчаюсь в онлайн-університеті. Відео – це чудово. Але тільки після сесії з лектором багато чого стало по-справжньому зрозумілим. Лектор також дає коментарі до дз, все доступно описує, і пояснює, де я помилилася

Ельвіра, Навчається на PPC фахівця

Дослідження доводять, що інтерактивне навчання впливає не лише на процес отримання знань. Воно також позитивно впливає на формування навичок, відчуття цінності і навіть на емоційний стан студента.

Якісне онлайн-навчання базується на теорії соціальної взаємодії. Наприклад, американський соціолог Дж. Хоманс стверджував, що поведінка людини обумовлена ​​такими принципами:

  • чим частіше вчинок винагороджується, то частіше він повторюється;
  • якщо у минулому у певній ситуації мала місце винагорода, люди прагнуть знову створити таку ситуацію.

Під час онлайн-навчання людина має отримувати будь-яку винагороду – зворотний зв’язок, відгук від куратора, позитивні коментарі від виконаного завдання. Якою сильною не була б самомотивація, її недостатньо. Людині потрібна людина чи іншими словами – соціальна взаємодія.

Для мене важливо, що я відчуваю зв'язок із командою. Усі приязно налаштовані та намагаються вивести нас на висновки та ідеї. Мені цікаво спостерігати за перебігом думок інших, брати щось корисне для себе

Тетяна, Навчається на PPC фахівця

Ефективне навчання потребує практики.

Вам пропонують за гроші дивитися відео та записувати розумні думки – хіба це не дивно? Ознака якісних курсів – можливість практики.

Правда вас злякає той факт, що ваш лікар навчався в інтернеті? Адже онлайн навчання вже асоціюється із відсутністю практики. В одному з університетів Англії під час пандемії запустили онлайн-навчання медсестер. Їм успішно вдається додавати практику у дистанційне навчання – після проходження лекцій проводять заняття з викладачем. Там вони розбирають практичні кейси та сценарії, це дозволяє закріпити отриману інформацію. Саме така онлайн-освіта є ефективною.

Людині для того, щоб навчитися ходити або їздити на велосипеді, потрібно про це не тільки почути, а й спробувати. З будь-якою іншою навичкою так само

Лілія Маркунас, Head of PMO в онлайн-університеті Choice31

Ви маєте зрозуміти тут і зараз, чи корисні знання, які ви отримуєте. Після перегляду відео вам повинні запропонувати пройти тест, спробувати різні вправи або виконати домашнє завдання.

Кейс-проєкти на курсі – дуже класна річ. Коли мене взяли помічником SEO-фахівця, першим завданням було зробити аудит сайту. А я не знала, з якого боку підійти. Оскільки були лише теоретичні знання, а на практиці не застосовували…

Катерина, SEO-спеціалістка

Не лише експерт, а наставник.

Кожна людина може приписати собі багато здобутків. Правда ж титули підкуповують при виборі навчання? Важливо звертати увагу не лише на особистість лектора, а й на те, яку підтримку вам надаватиме платформа.

Який сенс від звань, якщо ви залишитеся віч-на-віч з відео? Уточніть, чи пропонують курси куратора або ментора. Саме ця людина стане вашим наставником під час навчання. Він буде “ланкою” між лектором та вами.

Онлайн-ментор однієї з міжнародних бізнес-шкіл розповідає, що саме наявність менторства вплинула на успішність навчання на їхніх курсах. 97% їхніх студентів проходять онлайн-курси до кінця. Інша ситуація з безкоштовними курсами, де немає ментора чи куратора – їх проходять до кінця лише 15% студентів.

Корисні “плюшки”.

Що ще пропонує онлайн-платформа, крім курсу? Зверніть увагу на можливості, які відкриває вам навчання. Ви платите лише за відео? Дякую, до побачення.

Що корисного може запропонувати платформа? Наприклад, підбірки матеріалів – презентації, книги. Взагалі чудово, якщо на курсах вам відкриють доступ до платних сервісів, які знадобляться на практиці. А ще краще – допомога у працевлаштуванні.

А ще ніхто не скасовував сарафанне радіо, відгуки та ЗМІ. Це також чудовий спосіб отримати перевірену інформацію про курси. Не бійтеся вчитися новому, це не страшно, навіть онлайн!

 

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...