Реклама

👩‍🎨 Справді хороший дизайн не має меж: члени журі CASES: Design Challenge про конкурс, конкурсантів та графічний дизайн

16 жовтня відбудеться масштабний конкурс графічних дизайнерів CASES: Design Challenge.
Čytaty latynkoju
👩‍🎨 Справді хороший дизайн не має меж: члени журі CASES: Design Challenge про конкурс, конкурсантів та графічний дизайн
  1. Головна
  2. Креатив
  3. 👩‍🎨 Справді хороший дизайн не має меж: члени журі CASES: Design Challenge про конкурс, конкурсантів та графічний дизайн
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
16 жовтня відбудеться масштабний конкурс графічних дизайнерів CASES: Design Challenge.

CASES поговорили з членами журі, які вже два тижні стежили за змаганнями у відбірковому турі, а незабаром назвуть переможців. Своїми думками про хороший і поганий дизайн, дизайн-конкурси та їх учасників, а також про способи саморозвитку поділилися співзасновниця та креативна директорка Galagan Марія Омельчук, артдиректорка iden.team Катерина Лебідь, артдиректорка Wideworks Катерина Гнідаш та артдиректорка Postmen Ірина Павлова.

Кажуть, що сприйняття дизайну — штука суб’єктивна. А що особисто для вас є хорошим дизайном?

Марія Омельчук

Для мене, як дизайнера, хороший дизайн — це, з одного боку, коли ти його не помічаєш, а з іншого — коли думаєш, як було б круто тобі таке вигадати раніше за них усіх 🙂

Катерина Лебідь

Хороший дизайн, як і мистецтво, не обов’язково повинен бути красивим. Але, на відміну від мистецтва, хороший дизайн завжди повинен розв’язувати певні задачі, передавати емоції, доносити ідеї. З безлічі можливих альтернативних варіантів необхідно знайти той, що буде розв’язувати задачу якнайкраще, тому хороший дизайн — це завжди дизайн з ідеєю.

Катерина Гнідаш

Для мене хороший дизайн той, що викликає довіру до продукту. Він може бути не трендовим, але підкреслює характер продукту.

Ірина Павлова

Хороший дизайн — це точно не про тренди, а про сталість, про баланс самовираження та функціональності.

Тоді дзеркальне питання — що для вас є поганим дизайном?

Марія Омельчук

Погано, коли дизайн не вирішує завдань або, що ще гірше, ускладнює сприйняття. Не люблю, коли дизайнер не розуміє аудиторії та не знає своїх інструментів.

Катерина Лебідь

Поганий дизайн — це безликий дизайн, такий, що не викликає ніяких емоцій, переживань, думок, не привертає до себе увагу. Що він є, що його взагалі немає. Не обов’язково дизайн має викликати позитивні емоції, адже інколи треба і розсердити, розчулити, змусити задуматись. Дизайн в цілому — це симбіоз естетики та функціоналізму в змінних пропорціях. Так от поганий дизайн — це коли немає ні того, ні іншого.

Катерина Гнідаш

Для мене, поганий дизайн — це, перш за все, анти-UX. Дизайн, який заплутує користувача та будує занадто довгий шлях, відволікає зайвими яскравими елементами. Це дизайн недоречний і не гармонійний. Як одяг відповідає події, так і дизайн повинен відповідати темі чи сфері продукту. Наприклад, в дизайні для дітей складно уявити готичний шрифт, а comic sans — в оформленні бренду преміальних годинників.

Ірина Павлова

Погано, коли дизайнер робить щось просто, щоб зробити, не вкладаючи в це ніякої ідеї. Всякі прикрашання, випадкові рішення, що заважають, плутають, засмічують.

Які у вас попередні враження від учасників цьогорічного CASES: Design Challenge?

Марія Омельчук

Я не очікувала, що буде стільки охочих взяти участь. Перший відбір був дуже різношерстий, на другому вже вирівнялись. І от у фіналі найзірковіші. За всіх, хто збирається перемогти, дуже переживаю!

Катерина Лебідь

Я дуже здивована рівнем професіоналізму та креативності дизайнерів. Особливо це стосується учасників з інших міст України. Є таке упередження, що кращі професіонали (дизайнери, розробники, представники ІТ-сфери) сидять у Києві. Воно й не дивно, адже в столиці більший попит на ці професії, більше можливостей отримати необхідні знання. Але цьогорічні конкурсанти довели, що справді хороший дизайн не має меж.

Катерина Гнідаш

Я звернула увагу, що завдяки різним брифам відбувся розподіл сил і талантів. Теми дали можливість проявити здібності учасників. «Кіберспорт» [одна з тем брифів — пр. редакції] брали люди з сильними скілами та небанальними ідеями. Більшість робіт цього брифу отримали від мене високі оцінки.

Ірина Павлова

Для мене цікаво було фіксувати через роботи учасників їх розуміння дизайну. Для частини з них це вже більш комплексна історія, ідейна, а для інших — відпрацювання технічної складової. Ну і завжди запам’ятовуються рішення, що мають власну подачу, свій підхід.

Навіщо дизайнерам брати участь в конкурсах?

Марія Омельчук

Конкурси, челенджі — це спосіб перевірити свої сили, відповісти собі на питання: чи зможу я? Або потішити себе, або отримати додатковий стимул працювати далі.

Катерина Лебідь

Участь у конкурсах — це дуже класна можливість для тренування креативності, для мобілізації своїх знань, навичок, скілів. Це ще один спосіб показати собі та іншим, як далеко можеш зайти і як багато можеш досягти завдяки своїм вмінням. А ще це чудова нагода потрапити «у потік» — подивитись на рівень інших гравців сфери, дізнатись, як інші працюють з сучасними трендами, познайомитись з новими цікавими людьми.

Катерина Гнідаш

В межах конкурсу ви можете отримати бриф, який, мабуть, ви не отримали б в житті. Це нагода перевірити свій рівень в загальному зрізі. А ще — це шанс бути поміченим.

Ірина Павлова

Конкурси завжди збирають найактивніших, зацікавлених, креативних. Це конкурентне середовище створює можливості для обміну досвідом, дозволяє встановити або підкорегувати орієнтири на шляху саморозвитку.

Що порекомендуєте тим, хто прагне вдосконалювати свій дизайні?

Марія Омельчук

Порада проста — розвиватися, і розвиватися різнобічно. Читкодів тут немає: знайти свої слабкі місця і наповнювати їх новими скілами, стежити за трендами, аналізувати, мотати на вус. А найголовніше — працювати, працювати й працювати.

Катерина Лебідь

Я твердо переконана, що хороший дизайнер — це насамперед цікава людина. Людина, що захоплюється самим життям у всіх його проявах, постійно прагне дізнаватись та пробувати щось нове. Не обов’язково багато подорожувати (хоча подорожі, без сумніву, розширюють світогляд) чи перечитувати гори книжок (хоча, на мою особисту думку, книжки ну дуже класно допомагають придумувати круті концепти). Хтось любить дивитись відео на youtube, хтось захоплюється sci-fi, а хтось не уявляє власне життя без сноуборду. Чим більше «гориш» якоюсь справою, тим менше ризиків «вигоріти» на роботі.

Катерина Гнідаш

На мою думку, дуже важлива база. Якщо дизайнер має хоча б базові теоретичні знання в типографії, кольорознавстві, композиції, історії мистецтв, він навіть найпростішу ідею зможе піднести виграшно, тому що вона буде оформлена грамотно.

Далі розвивайте візуальний словник і все-все пробуйте на практиці, набивайте руку. А ще пробуйте нові інструменти та платформи, які з’являються.

Ірина Павлова

Я приєднаюся до попередніх порад і додам: намагайтеся не втрачати інтересу до того, що робите. Зберігайте і розвивайте в собі допитливість.

 

Нагадуємо, що 16 жовтня відбудеться фінал CASES: Design Challenge з онлайн-трансляцією! Головне змагання графічних дизайнерів цієї осені проходить за підтримки генерального партнера Parimatch Ukraine.

Подія буде цікавою всім, хто цікавиться темою дизайну.

Тисніть «Запланувати перегляд» на сторінці конкурсу, аби не пропустити пряму трансляцію.

Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту:

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...