Реклама

🔥 Спалах української культури та «money first» українського контенту

Čytaty latynkoju
🔥 Спалах української культури та «money first» українського контенту
  1. Головна
  2. Креатив
  3. 🔥 Спалах української культури та «money first» українського контенту
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

В кінці минулого року CЛУХ МЕДІА випустили документальний серіал СПАЛАХ, який набрав на Youtube більше 1,4 млн переглядів. Він наглядно відображає, який великий крок ми зробили на шляху побудови нової української культури та з чого складається наша DNA

Маріанна Рудик, Director of Strategy, Head of Strategy House Carat Ukraine

Український споживач звик купувати українське, перевіряти місце виробництва та довіряти made in Ukraine. Стрімко зростає кількість україномовного контенту в ЗМІ, а з січня 2021 року до нас вже звертаються українською у сфері обслуговування.

Підтримка вітчизняного виробника стала нормою для 56% українців (за даними Deloitte). А в 2020, коли закрили кордони й всі залишились сам на сам зі своєю країною, українці нарешті зрозуміли — настав час не лише технічно обирати продукти українського походження, а й пізнавати та пишатись різноманітністю, що ми маємо в Україні. А це стосується всіх сфер культурного життя — музики, моди, кухні, фільмів, подорожей.

Давайте коротко розглянемо, що відбувається:

1. Українська музика провокує галас на увесь світ

Після Євробачення-2021 вся Європа затанцювала під пісню гурту Go_A «Шум». Так, ми не посіли перше місце у фіналі, але виступ вже набрав понад 16 млн переглядів, що більше ніж у Франції, яка зайняла 2-ге місце (всього 12 млн переглядів на Youtube), та посів 1-е місце у глобальному плейлисті Spotify.

Також згадаємо, як 2 роки тому пісня Kazka «Плакала» потрапила до ТОП-10 світового чарту Shazam. А останній альбом «Galas» від alyona alyona містить треки в колаборації з зарубіжними артистами з різних куточків світу.

2. Українська кухня повертається до витоків

Якщо ви ще не чули, як змагається за визнання борщу українською стравою на світовому рівні Євген Клопотенко та що він робить для української кухні, то я раджу заглибитись та почитати, або навіть скуштувати борщ у його ресторації на Андріївському узвозі.

Євген змінює відношення до української кухні та активно популяризує її у світі. Цього року він потрапив до ТОП-50 людей світу, які формують майбутнє гастрономії. До речі, Євгену вдалось створити кулінарний сайт, який нарешті випереджує російські кулінарні сайти в Google та має аудиторію, що складає 884 тис. візитів в місяць (травень, дані Similar web).

3. Українська мода легко проникає в репертуар світових зірок

Все більше людей долучається до святкування Дня вишиванки. Це стало такою ж традицією, як святкування Дня Незалежності: люди готуються, одягаються, публікують фотографії у соціальних мережах. За даними Google trends Ukraine інтерес до цього свята виріс на 144% за останні 4 роки. А бренд-маніфест про любов до своєї вишиванки від Etnodim набрав 570 тис. переглядів на Facebook, та про нього написали провідні українські ЗМІ.

Українська мода вже зробила крок далеко вперед за футболки з національною символікою, і сьогодні українці одягаються у стильні речі вітчизняних дизайнерів. Одяг українських брендів можна все частіше побачити на голлівудських зірках: Vita Kin, Nadya Dzyak, Navro, Ksenia and Anton Schnaider — дизайнери, що відомі на увесь світ саме своїм стилем.

4. Подорожі Україною — останньою неосвоєною туристичною таємницею Європи

Дмитро Комаров цього року відправився у подорож Україною та вже зібрав 10,5+ мільйонів переглядів на своєму Youtube каналі. Відео Антона Птушкіна про похід в Карпати під час карантину зібрало майже 6 мільйонів переглядів та 533 тис. лайків від глядачів з усього світу.

Так, українці подорожували в 2020 році менше, ніж рік назад, але 88% відправились у мандрівки саме Україною (дані Kantar Ukraine), а на Хрещатику все частіше можна зустріти іноземних туристів.

5. Україномовний контент на Youtube і не тільки

Ще минулого року Сергій Притула оголосив «мобілізацію українського Youtube». Його допис із результатами активності підписників на україномовних каналах набрав понад 14 тис. реакцій. До речі, канали виросли у декілька разів.

В Україні існує ціла спільнота Маніфест, головна ідея якої поширювати україномовний контент та спонукати до його створення. Назва має також інше значення: «money first», тобто створення українського контенту повинно стати ремеслом, на якому автори змогли б заробляти. Сайт Маніфесту налічує вже близько 3 000 україномовних Youtube каналів.

Україномовний контент на Youtube розвивається у різних напрямках, і вже навіть є великі канали з широкою аудиторією:

«Телебачення Торонто» – має 467 тис. підписників, ріст за останній рік — 100 тис. (social blade).

«Канал імені Т.Г. Шевченко» – 437 тис. підписників та ріст на 83 тис., ведучими є брати Капранови — українські письменники, публіцисти, які розповідають про історію України.

Є також тематичні канали, наприклад:

Ukraїner – про подорожі Україною з аудиторією 166 тис. глядачів та дуже якісним контентом.

Dima Maleev – про життя програміста з Каліфорнії, який дивляться 52 тис., і аудиторія продовжує зростати. Сам ведучий також просуває україномовний контент на Youtube та розповідає про інші цікаві українські канали, на які варто підписатись.

Україномовний контент поширюється і за межі Youtube. Вже існує більше ніж 50 україномовних подкастів, а фільми вітчизняного виробництва збирають багатомільйонну аудиторію не лише в Україні.

Ще вчора український рекламодавець, який звик купувати охоплення та ніби не помічав ренесансу української культури, сьогодні робить колаборації з українськими брендами одягу (Pepsi та бренд стріт-одягу Syndicate), створює серіали («Спалах» за підтримки Сoncert.ua), активно співпрацює з музичними виконавцями (Dove та Alyona Alyona, Jerry Heil та Rocket).

Чому всім рекламодавцям варто звернути увагу на україномовний світ медіа?

1. 100% українська аудиторія. Зважаючи лише на кількість підписників та обираючи блогерів з мільйонною аудиторією, бренди стикаються з тим, що великий відсоток такої аудиторії – з країн СНД, а частка України може складати лише до 40%. Це означає, що вартість контакту відразу зростає, та й контент, який створює таки блогер має бути більш універсальним, щоб «зайти усім».

2. Якість контенту. Україномовні блогери та ЗМІ максимально намагаються захопити аудиторію саме своїм контентом, аби привернути увагу початково меншої аудиторії. Згідно з власними дослідженнями, які ми проводимо в Сarat Ukraine (Quick Quest), 53% активної аудиторії користувачів Youtube дивиться регулярно менш як 5 каналів. Тому виграє той, хто вміє втримати увагу глядача.

3. Соціальна відповідальність та місія. Підтримуючи україномовний контент на українську культуру бренд виконує соціальну роль, яка не залишиться не поміченою споживачем.

Ті компанії, які вкладатимуть ресурси в україномовний контент, зроблять не лише свій внесок у підтримку нової української культури, а й зароблять гроші, бо бренди з визначеною позицією завжди задають більше галасу, ніж інші. А галас, як ми його називаємо в медіа — це SOV (share of voice), завжди впливає на SOM (share of market).

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...