У Національному музеї Тараса Шевченка відбулася презентація проекту «Класика майбутнього». На виставці представлені культові об’єкти дизайну та художні образи, які втілюють ймовірність нашого майбутнього, що вже стає сьогоденням.
Виставка – арт-синтез, де через дизайн розкриваються тенденції розвитку сучасного суспільства: естетичність, екологічність та відповідальне споживання.
Як створювали виставку «Класика майбутнього»
Для створення образів було обрано як культові об’єкти, так і звичайні речі, якими ми користуємося повсякденно, але навіть не замислюємося, що вони теж є витворами дизайну – чайник, парасолька від сонця, диван, торшер, ванна та інші.
Виставка складається з чотирьох частин: «Інша планета», «Паралельний світ», «Віртуальна реальність» та «Майбутнє». В експозиції задіяні легендарні предмети від найвідоміших дизайнерів, серед яких Egg chair Арне Якобсена, Lounge chair & ottoman подружжя Чарльз та Рей Імзи, ваза Bacchantes Рене Лаліка, торшер з колекції Beat light Тома Діксона.
Ці та інші предмети, відображені на полотнах, знаходяться в постійних експозиціях у музеях та галереях сучасного мистецтва у Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Стокгольмі, Копенгагені. Їх дуже люблять фотографи та кінематографісти. Наприклад, Lounge chair обрали для себе доктор Хаус з відомого серіалу, Залізна людина Тоні Старк з фільмів Marvel, крісло знімалося у серіалах «Друзі», «Шерлок», «Пліткарка».
Для участі у проєкті обирались предмети фабрик, які дотримуються екологічних принципів виробництва. Коли з залишків сировини виготовляють посуд, іграшки, декор, використання фарб на водній основі, вживання вторинної деревини та сухих дерев, проектування меблів та упаковки, що піддається ресайклінгу, використання сонячної енергії.
Виставка триватиме до 15 вересня.
Читайте також про те, що долучитися до розбудови ВДНГ?♂️ Долучитися до розбудови ВДНГ зможе кожен охочий: як це зробити зможе кожен охочий: як це зробити.