Реклама

IT Dnipro Conference — як це було

Програма конференції складалася з 4 панелей, наповнених релевантним контентом та цікавими докладами від спікерів заходу не тільки з України, а із-за кордону. Загалом, на конференції було понад 200 гостей, котрі сповна насолодилися нетворкінгом. Організаторами події виступили IT Dnipro Community та Асоціація IT-України
Čytaty latynkoju
IT Dnipro Conference — як це було
  1. Головна
  2. Лонґріди
  3. IT Dnipro Conference — як це було
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Програма конференції складалася з 4 панелей, наповнених релевантним контентом та цікавими докладами від спікерів заходу не тільки з України, а із-за кордону. Загалом, на конференції було понад 200 гостей, котрі сповна насолодилися нетворкінгом. Організаторами події виступили IT Dnipro Community та Асоціація IT-України

8 червня з 10 ранку до пізнього вечора менеджери С-level Дніпра мали змогу зустрітися на одній з найбільших IT-подій регіону — IT Dnipro Conference. Хочу зазначити, що більше 35% всіх учасників займали керуючу посаду чи представляли компанію.

Що обговорювали

Головним лейтмотивом або темою зібрання однодумців стало бажання обговорити перспективи IT-індустрії регіону та основні проблеми в розвитку освіти у галузі. Також гості конференції мали змогу ознайомитися з успішними кейсами компаній, що презентують себе, як ТОП-гравця на ринку IT. Не обійшлось без дискусій стосовно виходу компанії на міжнародну арену та актуальність синергії у бізнесі.

Я мав змогу відкривати конференцію, зазначивши у вітальному слові IT-спільноту Дніпра та її чисельність, що конкурує з найбільшими містами України, формуючи ТОП-5. Також я підкреслив думку, що Дніпро може стати найбільшим IT-хабом в країні, демонструючи досвід та успішні кейси.

Після урочистостей розпочався перший блок конференції, який присвячувався ключовій ролі Дніпра в економіці України. Були обговорені та продемонстровані показники розвитку галузі з усіма перспективами та динамікою зростання. Марія Кот, регіональний директор Дніпровського офісу компанії Luxoft, відкрила першу панель основними фактами проведеного аналітичного дослідження, про яке я вже говорив у своїй минулій колонці.

Як наголосила Марія, Дніпровщина генерує 10,2% ВВП країни. Цифра динамічно зростає, а об’єм іноземних інвестицій у місто у 2016 році склав 1,6 млрд грн.

На сьогодні в Дніпрі працюють 7 тис ІТ-спеціалістів, що на 1 тис більше за 2017 рік. Маючи такі темпи росту, до 2020 року кількість розробників у регіоні збільшиться до 10,5 тис, а до 2025 року подвоїться

Марія Кот

За її словами, розвиток ІТ-сектора можна прискорити, створивши відповідні умови і зробивши місто більш привабливим для спеціалістів з інших міст та країн. Спільна стратегія розвитку IT–галузі, яка об’єднає зусилля бізнесу, навчального сектору та державних установ, допоможе стати Дніпру технологічним та інноваційним хабом країни. Для цього IT спільнота міста виділила для себе 3 головні вектори, за якими вже проводиться робота — розвиток освіти, інфраструктури міста та створення бізнес-інкубатора для ІТ-стартапів.

Перспективи Дніпровщини як IT-регіону

Після презентації спікера розпочалася дискусія, в якій взяли участь Д. Василиненко, директор Sitecore Ukraine, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку д-р Вольфґанґ Мьоссінґер, О. Кубраков, виконавчий директор Асоціації «ІТ України». Модератором паналей виступив М. Демченко.

З моєї точки зору, основною цінністю, яку можуть пропонувати ІТ іншим галузям — допомога в зміні їх бізнесу, щоб ІТ робило клієнтський бізнес ефективним в поточному світі технологій і даних. Причому тут не важлива модель ІТ компанії: аутстаф, або аутсорс. або продукт. Необхідно продавати експертизу, а не «людино-ресурси»

Д. Василиненко

Те, що експертиза — наша сильна сторона, озвучив і Генеральний консул д-р Вольфґанґ Мьоссінґер. Основні фактори, що стримують розвиток галузі, лежать за межами безпосередньо ІТ — це інфраструктура, освіта, регуляторна сфера. Всі ці проблеми можна вирішувати тільки спільно, і IT Dnipro Community стало своєчасним і важливим фактором для розвитку ІТ в Дніпрі. Важливо, що Асоціація ІТ України, відстоюючи інтереси галузі на глобальному рівні, також підтримує і локальні об’єднання компаній.

Загалом в мене склалося дуже гарне враження від проведеної дискусії. Учасники мали конструктивний діалог і погодилися з доводами Марії, щодо запропонованих нею кроків для розвитку IT сектору і привабливості міста Дніпро.

А от Віктор Пузанов зазначив, що необхідність підтримувати дніпровські ІТ-компанії, в прагненні єднатись задля створення ІТ-хабу, дуже актуальна. Тому він закликав до співпраці з представниками регіональної влади.

IT Dnipro Conference

Після кави-брейку з новими силами було обговорено кращі міжнародні кейси розвитку регіонів і синергії гравців ринку. Це вдалося реалізувати після виступу Є. Лень, СЕО компанії Dinarys. Вона змогла донести присутній на події громаді приклади реалізованих кейсів, що базуються не на теорії, а на її особистому досвіді. Спікером був озвучений приклад зміни бізнес-моделі та вихід з навали проблем, з якими Dinarys зіштовхнулися під час трансформації компанії.

Далі пролунав виступ К. Лежніна, заступника Голови Правління UKRSIBBANK. Він поділився інноваціями в сфері FinTech, котрим вдалося видозмінити банківські послуги, в класичному їх розумінні.

На завершення відбулася панельна дискусія вразила змістовними обговоренням сфер економіки, на які впливають IT-інновації та навіть гендерне співвідношення. В дискусійній панелі, крім головного спікеру, Є. Лень, брали участь О. Тулін Founder & CEO в Archer Software, А. Ющенко, А. Міхно співзасновник та керівник компанії WORK.UA та К. Лежнін.

Технологічні можливості для освіти

А ось третій блок мав честь винести на загальну увагу завжди актуальну тему освіти. Відкрила панель Т. Касьян, що займає посаду HR-директор компанії ISD. Її доклад звертав увагу на необхідність співпрацювати з місцевими вишами.

Маючи позитивний досвід залучення випускників своїх курсів до комерційних проектів, ми вирішили використати позитивний ефект відповідальності у процесі набуття практичних навичок студентами місцевих вишів. В якості місця набору студентів для пілотного проекту ми вибрали Дніпровський державний університет

Тетяна Касьян

За словами пані Касьян, цього навчального року сформували групу з 16 студентів, і вони вже зробили три проекти. Припустивши, що знань, які вони отримали в університеті, достатньо, у компанії одразу перейшли до процесу здобуття практичних навичок, оскільки цей підхід є життєвішим.

В дискусії приймали участь: О. Хижа, президент DataArt Dnipro, доцент ФМП ДНУ, М. Кузічев, керівник центру інформаційних технологій Міського центру управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

IT Dnipro Conference

У чому майбутнє Дніпровщини

Після обіду та відпочинку ми підійшли до заключної частини конференції. Панель була присвячена важливій темі: як бачать Україну та Дніпровський регіон міжнародні клієнти? На що вони звертають увагу, та як зробити портрет міста і країни в цілому більш привабливим для інвестицій?

Розпочав панель О. Яременко Chief Legal Officer, COO компанії SP Advisors. А ось вже наступним взяв слово гість конференції Еміліано Рамос, представник Emerging Europe Alliance for Business Services, котрий розповів учасникам про стереотипне сприйняття України підприємцями за кордоном та методи подолання такої ситуації.

В закінченні останньої панелі перед громадою виступив Ян Чернов, засновник та CEO в FullStackUA та Kaiiax. Він закликав присутніх звернути увагу на формування бренду сервісної галузі в регіоні (мається на увазі IT-сфери).

IT Dnipro Conference

До спікерів приєдналися М. Бахматов, голова правління Radar Tech, керуючий партнер UNIT.City та Д. Примак, радник Norwegian-Ukrainian Chamber of Commerce де були обговорені цікаві ідеї та доповнення.

Результати конференції

Загалом, підводячи підсумки, можу зазначити:

  • На конференції було близько 80 різних компаній, які представляють ІТ та бізнес нашої області
  • Налічено 4 представника від вишів та 2 від ліцею: Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Університет імені Альфреда Нобеля, Дніпровський національний університет залізничного транспорту, Національна металургійна академія України, Дніпровський ліцей ІТ, НВК-ліцей № 100.
  • Влада регіону була представлена: «Агентство розвитку Дніпра», ОДА, «Інвестиційно-інноваційний центр».

Це був крутий досвід, маю честь запросити вас на IT Dnipro Conference 2019.

Share
Написати коментар
loading...