Чому дизайнерам доведеться стати не кодерами, а «письменниками»

Čytaty latynkoju
Чому дизайнерам доведеться стати не кодерами, а «письменниками»

В наш час багато дизайнерів можуть програмувати на елементарному рівні або читати код. Це стає важливою складовою для взаємодії із розробниками сайтів чи додатків. Але водночас мало хто так само вільно володіє своєю рідною мовою, як розбирається у Javascript. Це створює серйозну проблему з точки зору дизайну. Користувачі все ще залежать від текстових описів, від написаних інструкцій щодо того, як взаємодіяти з додатками та іншими продуктами. Якщо дизайнер не вміє грамотно та докладно описати продукт, над яким працює, в результаті може постраждати саме цей продукт — чи то фізичний, чи то цифровий.

Чому сила слова важливіша за силу Wacom’а

У звіті 2017 Design in Tech Report Джон Мееда зауважує, що «не кодом єдиним» створюються продукти і не лише код визначає їхню якість. За словами очільника дизайнерського напрямку в Automattic та колишнього віце-президента з дизайну у Kleiner Perkins, слова можуть бути настільки ж потужними, як графіка. Натомість дизайнери цілком зосереджуються на «поліруванні» візуальної складової і нехтують вмінням писати словами так само майстерно, як пензлями на Wacom.

На потребі писати і розвивати уяву не лише в форматі зображень, але й у словесній формі наголошує дизайнерка Сьюзен Стюарт. За її словами, сучасним дизайнерам важливе вміння уявляти та описувати користувачів (персонажів), мотивації, дії, реакції, перешкоди, успіхи та повний набір сценаріїв в іграх, додатках чи інших цифрових продуктах. І ця робота споріднена із працею письменника, сценариста, копірайтера.

Вміння писати — не просто важлива навичка для майбутнього. Її слід застосовувати вже зараз. «Мистецтво та копірайтинг є такими самими основоположними для досвіду користувача, як інтерфейс», — зауважує Пол Вудс, COO Edenspiekermann. — «Ви можете створити прекрасний користувальницький інтерфейс / фрейм, але всі користувачі чи глядачі насамперед зацікавлені тим, що знаходиться всередині: це — історія».

«Слово, моя ти єдиная зброє»

Не лише дизайнери повинні краще ставитися до своїх копірайтерів і самі розвивати письменницькі навички, зауважує Мееда. Оскільки чат-ботиЕволюція нішевих соцмереж — що варто знати та голосові інтерфейси стають все популярнішими, вміння писати стає інструментом дизайну користувацького досвіду. Потреба у цьому настільки велика, що копірайтерів та авторів діалогів слід інтегрувати в проектні команди для проектів різного рівня складності. Компанії вже починають використовувати штучний інтелект70% топ-менеджерів інвестуватимуть в штучний інтелект — дані PwC для налаштування мовленнєвих інтерфейсів та можливостей для користувачів у масовому масштабі. Цей «письмовий дизайн» може перетворити саму природу UX.

«Ми постійно говоримо про силу слів, як змісту, так і стилю», — наголошує автор-дизайнер R/GA Дженніфер Вано. — «Коли йдеться про дружбу, романтику, динаміку роботи, слова мають силу змінювати наші думки, підбурювати дії, розділити або об’єднати нас, рухати нас. Слова можуть формувати реальність не гірше від зображень».

Важливо також наголосити, що дизайнерам необхідні не лише копірайтерські чи письменницькі навички. Суттєвими є також вміння працювати з даними, підприємницькі та лідерські навички, які у базовому курсі дизайну не вивчаються практично ніде; і це також слід змінювати. Зрештою, правило «контент — король» ще ніхто не скасовував.