Колись однією з основних лінійок заводу «Електровимірювач» були електронні музичні інструменти: тут виробляли лінійку інструментів «Естрадін», серед яких ритм-машини «Пульсар» та пристрої для змішування, видобування, синтезу та перетворення звуку. Тепер вже другий рік поспіль музична історія заводу продовжується завдяки створеній тут Лабораторії звуку.
Цього року на Вимірювачі відбулися дві саунд-резиденції: індивідуальна — СИГМА-2021, та колективна — V:UNCASE. Return. Талановиті музиканти й музикантки, саунд-артистки й артисти, винахідники й винахідниці досліджували технічний і звуковий контекст заводу і створювали тут свої проєкти.
4 і 5 вересня на Відкритих днях Лабораторії звуку резиденти й резидентки представлять результати своїх пошуків та експериментів у виставковій та концертній програмах.
Субота, 4 вересня: Відкритий день V:UNCASE. Return
Початок о 12:00
Саунд-резиденція V:UNCASE. Return об’єднала 15 учасниць та учасників, що досліджували тему нового у звуці. Саунд-артист(к)и, музикант(к)и, інженер(к)и електроніки, медіахудожники/-ці презентують свої напрацювання у Галереї звуку та вечірній концертній програмі.
Відкритий день V:UNCASE. Return — це висловлювання, яке здійснять резидентки й резиденти за підсумками отриманого досвіду; це діалог, що відбуватиметься між ними та відвідувач(к)ами; це досвід, що дає великий простір для думки і натхнення.
Куратор(к)и проєкту — Олеся Оникієнко і Саша Долгий (ГО «Інститут Звуку») у співпраці з Анною Хвиль.
Неділя, 5 вересня: Відкритий день СИГМА-2021
12:00 – 23:00
СИГМА-2021 — це індивідуальні резиденції, організовані з метою популяризації мистецтва звуку та виявлення нових ςаунд-арт-практик. П’ятеро резидентів отримали власний, особливий досвід взаємодії з Вимірювачем та створили тут індивідуальні й тандемні проєкти на стику мистецтва, музики й експериментальних технологій.
Відкритий день у неділю буде присвячений підсумкам резиденції: відвідувачі побачать, як індивідуальні досвіди учасників помножилися у взаємодії і створили спільну історію СИГМА-2021. У програмі — кураторська екскурсія інсталяціями резидентів, презентації робіт Олександра Сіроуса і тандему Тома Конаті і Юри Тимошенка та концерт експериментальної музики.
Куратор(к)и проєкту — Олександра Халепа (Carbon) та Олександр Гузєєв (Важка Культура / Heavy Culture).
Проєкт «Лабораторія звуку» у 2021 році став можливим завдяки партнерству інноваційного парку «Вимірювач», платформи «Острів», TCM Audio, заводу «Електровимірювач» та підтримці Українського культурного фонду.
Вхід: довільний внесок.
Детальна програма буде анонсована у соцмережах заходу.