З 9 серпня на станції метро «Золоті ворота» представлять роботи молодих українських художників: Богдана Бунчака, Каті Бучацької, Ксенії Гнилицької, Анни Самар, Дани Косміної, Аліси Колодуб, Богдана Мороза, Олени Сіятовської та Йови Ягер.
Основою проєкту стала українська архітектура радянського періоду на прикладі станцій метро й ансамблю Національного комплексу «Експоцентр України» та є продовженням «Виставки», яку розмістили на центральній алеї ВДНГ.
У ВДНГ та київського метро багато спільного в контексті архітектурної спадщини. Наприклад, співавтором одного з павільйонів є Вадим Жежерін, який також займався станцією «Золоті ворота». А одна з художниць експериментальної лабораторії архітектурної кераміки «Майстерні Ніни Федорової», що працювала над керамічним панно для станції «Хрещатик», оформляла павільйон тваринництва (№2) на ВДНГ
Наталка Макогон, заступниця начальника київського метрополітену
Виставка на «Золотих воротах» триватиме до 6 вересня. Водночас на ВДНГ мистецькі роботи поступово з’являтимуться і надалі — продовжуючи та доповнюючи одна одну.
Культура є основою людства як соціального явища. Саме тому ми перетворюємо ВДНГ у всеукраїнський культурно-просвітницький парк, де запровадження творчих напрямів — це невід’ємна частина розвитку та просвітництва наших відвідувачів. Соціальне партнерство з київським метрополітеном — гарний приклад орієнтації на спільний результат
Євген Мушкін, генеральний директор Національного комплексу «Експоцентр України»