Метро в Одесі почали розробляти у 1970-х роках, у 2000-х обіцяли будувати мало не щороку. Метрополітен мав вирішити багато проблем зі заторами у місті, де з деяких районів складно виїхати.
Команда веб-студії SOLAR Digital зробила брендинг та сайт для метро, якого немає.
Про ідею
Варіанти майбутнього метро були дуже різними: від фантастичних фільмів до вагонів на сучасних одеських вулиць. Були ідеї запустити в соцмережах чутки на тему «будівництво метро в Одесі вже почалося» та створювати контент, орієнтуючись на реакцію аудиторії.
У підсумку команда вирішила, що люди мусять повірити, що метро в Одесі таки може з’явитися. Тому створили брендинг для наземного метрополітену, який простіше та дешевше будувати.
Логотип та айдентика Одеського метро
Розробка дизайн-коду проходила під слоганом «Брендинг без тьоті Соні».
Оскільки знак метрополітену мають ідентифікувати туристи з усього світу, команда вирішила не відходити від літери «М» у позначенні, адаптувавши її під одеську реальність. Вийшло «ОМ» — Одеське метро.
Після SOLAR Digital забрендувала вагони, розробила навігацію для станцій, проїзні квитки, додаток для просунутих користувачів та нову карту метро.
Разом із брендингом веб-студія розробила серію плакатів, які розповідають про появу метро в місті та спонукають ним користуватися.
Читайте також про те, що мінцифра запускає?️ «Держава в смартфоні»: мінцифра запускає курси з цифрової грамотності курси з цифрової грамотності.