Уже 13 листопада у кінотеатрах відбудеться премʼєра нової стрічки Рідлі Скотта — «Гладіатор ІІ». Відомо, що події фільму розгортаються у Стародавньому Римі і саме з цього приводу висловилася історикиня Шаді Барч професорка Чиказького університету.
Навряд це могло когось здивувати, однак за її словами фільм має достатньо невідповідностей своїй епосі.
Наприклад сцену, де у наповненому водою Колізеї плавають акули вона називає «повною голлівудською нісенітницею». Історикиня відзначила, що «не думаю, що римляни знали, що таке акула», хоча й додає, що морські битви дійсно мали місце у Колізеї.
Водночас сцену з носорогами вона вважає правдивою, але до певної міри:
Марціал написав поему у 80 році нашої ери про носорога, який підкидає бика до неба, але не дворога порода, показана у фільмі, а лише однорога, і немає жодних доказів того, що гладіатори насправді їздили на них, як це відбувається у фільмі Скотта.
Однак найбільше її вразила сцена, де римляни читають ранкову газету у кафе за 1200 років до винайдення друкарського верстата.
У них були щоденні новини — Acta Diuma — але вони були вирізані і розміщені в певних місцях. Ви повинні були йти туди, ви не могли тримати її в кафе. До того ж, у них не було кафе!
Хоча знаючи Рідлі Скотта, то його зовсім не турбує таке питання як історична достовірність власних фільмів, що він власне яскраво продемонстрував у «Наполеоні».