Реклама

📊 Найкраще оцінені фільми, серіали та мультсеріали за мотивами відеоігор — добірка екранізацій

Čytaty latynkoju
📊 Найкраще оцінені фільми, серіали та мультсеріали за мотивами відеоігор — добірка екранізацій
  1. Головна
  2. Кіно і серіали
  3. 📊 Найкраще оцінені фільми, серіали та мультсеріали за мотивами відеоігор — добірка екранізацій
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Більшою мірою екранізації ігор мають славу не надто вдалих проєктів, які знімають лише, щоб «видоїти» фанбазу у новий спосіб. Хоча існують винятки, які видаються настільки вдалими, що приносять до ігрових франшиз нових фанатів.

Ми зібрали найвище оцінені фільми, серіали та мультсеріали за мотивами ігор. Можна одразу відзначити, що загалом найкраще виходить адаптовувати ігри у вигляді серіалів та мультсеріалів. Водночас найвдаліші фільми за мотивами ігор вас можуть здивувати.

Додамо, що список ми формували з огляду на найвищі рейтинги адаптацій на трьох платформах: IMDb, Rotten Tomatoes та Metacritic.

Фільми

«Перевертні всередині» (Werewolves Within) (2021)

  • Rotten Tomatoes: критики — 86%, глядачі — 80%
  • Metacritic: критики — 66/100, користувачі — 5.9/10
  • IMDb: 6/10

Розпочнемо наш список з фільму про який ви навряд могли подумати, що це адаптація гри. Однак саме цей містичний комедійний горор наразі є найвище оціненою критиками кіноадаптацією гри, адже стрічка базується на однойменному VR-проєкті 2016 року.

Сама гра була у стилі відомої настолки «Мафія», лише з тією відмінністю, що тут усе відбувалося у фентезійному середньовічному місті, де серед мешканців зʼявився перевертень, якого гравцям потрібно вичислити.

У екранізації загалом сюжет заснований навколо цієї ідеї та інтриги з загадковим перевертнем, хоча й з сетингом уже заснованим на реальному світі. Відповідно фільм є доволі вільною інтрепретацією гри та загалом незалежним від неї.

«Angry Birds у кіно 2» (2019)

  • Rotten Tomatoes: 72%, глядачі — 84%
  • Metacritic: критики — 60/100, користувачі — 6.8/10
  • IMDb: 6,4/10

Цього разу уже ніхто не помилиться, що це адаптація відомої мобільної гри про «злих пташок», яких кожен запускав по зелених свинях під час уроків, пар, в дорозі на роботу, чи у довгій черзі.

Сам мультфільм не заснований на конкретній грі франшизи Angry Birds та доволі вільно інтерпретує персонажів гри та їхні здібності з веселим обіграшом геймплею гри.

Варто відзначити, що якщо першу частину доволі негативно прийняли глядачі та критики, то уже сиквелу вдалося навпаки стати однією з найкращих повнометражних екранізацій відеоігор.

«Покемон детектив Пікачу» (2019)

  • Rotten Tomatoes: критики — 68%, глядачі — 79%
  • Metacritic: критики — 66/100, користувачі — 7.4/10
  • IMDb: 6,5/10

Перша екранізація гри за мотивами франшизи Pokemon та перший повнометражний живий фільм з 1993 року для Nintendo  став доволі успішною адаптацією однойменної гри, що вийшла у 2016 році.

Про успіх може говорити те, що стрічка була найкасовішою кіноадаптацією відеогри до 2023 року, коли її обійшла інша адаптація Nintendo та Ilumination про Братів Маріо. «Покемон детектив Пікачу» зумів зібрати понад $450 млн, що на той момент здавалося просто неймовірним досягненням, поки не прийшов італійський сантехнік у червоному картузі, але про нього згодом.

Щодо самого фільму, то це доволі вільна адаптація гри. Водночас вона залишається вірною оригінальному світу першоджерела та його історії.

«Їжак Сонік 2» (2022)

  • Rotten Tomatoes: критики — 68%, глядачі — 96%
  • Metacritic: критики — 47/100, користувачі — 8.1/10
  • IMDb: 6,5/10

Можливо ніхто й не вірив у Соніка, однак йому вдалося отримати цілих два фільми (і третій уже вийде невдовзі). У SEGA вирішили зробити велику ставку на розвиток кіновсесвіту за мотивами ігор про синього їжачка, і наразі усе виглядає так, що у компанії не прогадали, а критикам та глядачам цілком подобається те, що їм пропонують.

У сиквелі творці фільму зуміли врахувати усі недоліки першого фільму та випустили стрічку, яка зарекомендувала себе краще за першу частину.

Хоча й фільм «Їжак Сонік 2» є цілком самодостатнім твором, який в першу чергу створює власний кіновсесвіт він все ж надихався іграми Sonic the Hedgehog 2 (1992), Sonic the Hedgehog 3 (1994) та Sonic & Knuckles (1994).

Загалом якщо ви не фанат Соніка, то як мінімум одне з нечастих повернень на кіноекрани Джима Керрі вартує перегляду цього фільму.

«Ґран Туризмо» (2023)

  • Rotten Tomatoes: критики — 65%, глядачі — 98%
  • Metacritic: критики — 48/100, користувачі — 7.1/10
  • IMDb: 7.1/10

Тепер ми переходимо до адаптацій, які здебільшого отримували змішані відгуки від критиків, однак довлі теплі оцінки від глядачів.

Одним з таких фільмів є адаптація серії гоночних симуляторів Gran Turismo, які є ексклюзивом консолей PlayStation.

Сам фільм має хоча й не оригінальну, однак доволі цікаву для багатьох глядачів та гравців у різноманітні спортивні симулятори ідею.

Стрічка, заснована на грі про перегони, розповідає історію про те, як з хорошого гравця у Gran Turismo виростає справжній гонщик у реальних перегонах.

«Їжак Сонік» (2020)

  • Rotten Tomatoes: критики — 64%, глядачі — 93%
  • Metacritic: критики — 47/100, користувачі — 8/10
  • IMDb: 6,5/10

Вище ми згадали сиквел цього фільму і загалом без першого фільму навряд ми отримали б продовження. Про цей фільм ви могли чути, адже він отримав певну вірусну рекламу, коли після першого трейлеру фанати Соніка були незадоволені дизайном синього їжачка для фільму.

Тоді все дійшло до того, що творці фільму дослухалися до критики та були змушені перенести реліз фільму й переробляти дизайн Соніка з більш людиноподібного до персонажа, якого ми звикли бачити у іграх.

Після цього у багатьох були сумніви щодо фільму та його адаптації ігор, однак з огляду на глядацькі рейтинги фільму можна побачити, що все-таки стрічці вдалося створити хороший початок для розвитку кіновсесвіту від SEGA.

«Брати Супер Маріо в кіно» (2023)

  • Rotten Tomatoes: критики — 59%, глядачі — 95%
  • Metacritic: критики — 46/100, користувачі — 8.2/10
  • IMDb: 7/10

Вище ми згадували цей мультфільм, і не дарма, адже йому вдалося перевершити касові збори детектива Пікачу у кілька разів та поставити таку планку до якої навряд найближчим часом хтось зможе дотягнутися.

Саме цей мультфільм наразі носить звання «Найкасовішої повнометражної адаптації відеоігри» зі зборами у понад $1,35 млрд. що було другим результатом у 2023 році. Тоді італійський сантехнік у касовій боротьбі мусив поступитися першим місцем Барбі.

Сам мультфільм не є екранізацією конкретної гри про Маріо та є певним переосмисленням героя для великого екрана. Водночас стрічка переповнена великою кількістю «великодок» та відсилань до ігор про вусатого сантехника у червоному картузі, які зуміють розважити тих, хто грав у них.

У випадку з цим мультфільмом можна побачити, наскільки можуть відрізнятися погляди критиків та глядачів, що відображається у оцінках та відповідних касових зборах.

«Мортал Комбат» (2021)

  • Rotten Tomatoes: критики — 55%, глядачі — 86%
  • Metacritic: критики — 44/100, користувачі — 6.2/10
  • IMDb: 6/10

Ігри цієї франшизи уже отримували екранізацію. Власне трилогія фільмів, що виходила у 1990-х роках є доволі культовою для своєї епохи, однак була не надто приязно зустрінута критиками та більшістю глядачів.

Хоча тоді стрічки все ж зуміли досягнути комерційного успіху, і багато в чому завдяки фанатам франшизи.

Однак уже для нового покоління фанатів у 2021 році вийшов перезапуск кіновсесвіту за іграми, який  певною мірою можна назвати набагато ближчим до першоджерела.

Загалом фільм отримав змішані відгуки від оглядачів та не надто високі касові збори на фоні пандемії ковіду. Однак глядачі зуміли оцінити фільм через, що ми невдовзі маємо отримати сиквел.

«Розкрадачка гробниць: Лара Крофт» (2018)

  • Rotten Tomatoes: критики — 52%, глядачі — 55%
  • Metacritic: критики — 48/100, користувачі — 6.2/10
  • IMDb: 6.3/10

Хоча й в кінокультурі ми, мабуть, асоціюватимемо образ Лари Крофт з Анджеліною Джолі, яка зіграла персонажку аж у двох фільмах на початку 2000-х років, однак більшого успіху у критиків та глядачів досягла екранізація ігор 2018 року з Алісією Вікандер.

Однак звісно обидві акторки відтворювали два абсолютно різні образи Лари Крофт — сексуалізований образ з перших ігор серії від Джолі та більш реалістичну версію від Вікандер.

Стрічка 2018 року базується на успішному перезапуску ігор, який відбувся у 2013 році. Фільм екранізує однойменну гру Tomb Raider від Crystal Dynamics, однак повторити на кіноекрані її успіх зрештою не вдалося.

Стрічка отримала змішані відгуки від критиків та глядачів, хоча й до 2022 року планувалися зйомки сиквелу.

«Ремпейдж» (2018)

  • Rotten Tomatoes: критики — 51%, глядачі 72%
  • Metacritic: критики — 45/100, користувачі — 5.7/10
  • IMDb: 6.1/10

Завершимо наш список кіноадаптацій ігор так, як ми його розпочали, — з неочікуваної екранізації.

Дійсно виявляється, що доволі безгулздий фільм з Двейном Джонсоном, заснований на однойменній серії ігор від Midway Games, де гравці грають за людину, що перетворилася у гігантську мавпу.

Сама адаптація ігор зі «Скелею» є доволі вільною інтерпретацією ігор, яка має надто мало спільного з ними. Стрічка має великих монстрів, вибухи, знищення великого міста та клішований героїчний образ Двейна Джонсона.

Однак це все виправдало себе і стрічка доволі добре продемонструвала себе в прокаті й зібрала понад $420 млн. Якщо ж ви хочете його переглянути, то автор рекомендує зробити це хоча б заради безглуздої сцени, де «Скеля» ногою стримує гігантського монстра розміром з кілька багатоповерхівок, який хоче його зʼїсти.

Серіали

«Останні з нас» (2023)

  • Rotten Tomatoes: критики — 96%, глядачі — 88%
  • Metacritic: критики — 84/100, користувачі — 6.6/10
  • IMDb: 8.7/10

Якщо у 2013 році гра The Last of Us стала революційною для ігрової індустрії, та розповіла свою історію не гірше за кіно, то уже через десять років серіальна адаптація цієї гри встановила іншу планку.

Шоу за мотивами The Last Of Us наразі безперечно можна вважати не лише найкращим серіалом за мотивами ігор, його можна цілком сміливо визнати найкращою адаптацією ігор.

«Останні з нас» зумів потішити фанатів ігор, адже серіалу вдалося залишитися вірним першоджерелу (деякі сцени навіть перезняті 1-в-1), однак разом з цим саму історію розширили, розкрили другорядних героїв та додали нових контекстів.

Про успіх екранізації можна говорити хоча б тому, що вона зуміла вийти за межі фанбази гри та залучити до світу The Last of Us людей, які загалом не цікавилися іграми раніше і тепер можуть зовсім інакше на них дивитися.

Fallout (2024)

  • Rotten Tomatoes: критики — 94%, глядачі — 90%
  • Metacritic: критики — 73/100, користувачі — 7.5/10
  • IMDb: 8.4/10

Через рік після «Останніх з нас» ще одним неймовірним шоу за мотивами ігор нас потішили у Amazon. Однак, якщо у HBO зняли серіал за мотивами гри, то тут вирішили розповісти свою оригінальну історію і тим самим доповнити всесвіт Fallout.

Говорити про те, що це вдалося навряд потрібно, адже рейтинги говорять самі за себе.

Серіал — якщо ви фанат ігор Fallout — дійсно якісно доповнює знайомі гравцям сюжети та світи і звісно, що чудово грає на їхніх емоціях різноманітними «великодками».

Водночас, якщо ви не цікавилися іграми, то як мінімум після перегляду серіалу вам закортить спробувати свої сили у Fallout 4 та дізнатися більше про постапокаліптичний світ.

Цей серіал є прикладом того, як можна вшанувати спадок ігор, доповнюючи їх власною оригінальної історією, яка захоплює з перших хвилин та тримає у напрузі до кінця.

«Відьмак» (2021)

  • Rotten Tomatoes: критики — 80%, глядачі — 54%
  • Metacritic: критики — 64/100, користувачі — 6.3/10
  • IMDb: 8/10

Тут ми відзначимо, шоу, яке хоча й базується на оригінальній серії романів Анджея Сапковського, однак навряд хтось готовий посперечатися з тим, що цього серіалу не було б без однієї з найкращих ігор в історії — The Witcher 3: Wild Hunt.

Саме популярність гри від CD Projekt RED привернула увагу багатьох до Ґеральта з Рівії і власне саме це спонукало Netflix взятися за екранізацію творів Сапковського.

Якщо шоу не бере адаптувати ігри на пряму, то воно беззаперечно надихається візуальним стилем, образами персонажів саме з ігор серії The Witcher.

Однак з іншого боку сама ця екранізація є доволі суперечливою, адже великій кількості фанатів вона зовсім не припала до душі через надто поспішну оповідь, незрозумілі мотивації героїв та багато інших недоліків

Проте все ж шоу знайшло своїх фанатів та має відносно хороші оцінки. Загалом це приклад того, коли велика популярність одного твору (у цьому випадку гри) накладає велику відповідальність на тих, хто береться створювати щось подібне.

Twisted Metal (2023)

  • Rotten Tomatoes: критики — 67%, глядачі — 93%
  • Metacritic: критики — 55/100, користувачі — 6.8/10
  • IMDb: 7.3/10

Ще одна франшиза ігор від PlayStation, яка зуміла отримати екранізацію, що її прохолодно зустріли критики, однак значно тепліше сприйняли глядачі.

Для фанатів цієї серії ігор цей серіал став справжнім скарбом, адже остання гра у франшизі виходила ще у 2012 році і відповідно вони уже зуміли засумувати за чимось новим.

Якщо ви фанат Twisted Metal, то зрозуміло, що шоу з великою ймовірністю припаде вам до душі, але ось з приводу інших глядачів, то тут серіал стане до вподоби людям, які засумували за дешевими та невигадливими бойовиками з купою екшну та чорного гумору.

Halo (2022)

  • Rotten Tomatoes: критики — 80%, глядачі — 62%
  • Metacritic: критики — 61/100, користувачі — 5.1/10
  • IMDb: 7.3/10

Нарешті у списку в нас зʼявилася екранізація ігор заснована на одній з ексклюзивних франшиз Xbox.

Свого часу 2001 році перша Halo стала революційною для жанру шутерів від першої особи, особливо для консолей та управління на контролерах. Однак серіалу звісно цієї революційності не вистачає і шоу загалом є науковою-фантастикою про людей, яким доводиться протистояти іншопланетній загрозі.

Сам серіал є певним розширенням до історії, що оповідалася в іграх з певними змінами, і загалом фанати відносно добре сприйняли цю екранізацію.

Щодо глядачів незнайомих з Halo, то варто відзначити, що шоу — у дусі дещо «олдскульних» науково-фантастичних серіалів на кшталт «Зоряної брами».

Мультсеріали

«Аркейн: League of Legends» (2021)

  • Rotten Tomatoes: критики — 100%, глядачі — 96%
  • Metacritic: користувачі — 9.4/10
  • IMDb: 9/10

Мультсеріал «Аркейн» вийшов у 2021 році та отримав просто неймовірні відгуки від критиків та оцінки глядачів.

Шоу, що засноване на надзвичайно популярній змагальній грі в жанрі MOBA, вдалося перевершити всі очікування фанатів League of Legends та навіть більше того — його зуміли оцінити й ті, хто ніколи раніше не чув про гру.

Загалом рейтинги достатньо говорять про це шоу, адже не часто, особливо у випадку з адаптаціями ігор, ми можемо побачити настільки високі оцінки.

Cyberpunk: Edgerunners (2022)

  • Rotten Tomatoes: критики — 100%, глядачі — 95%
  • Metacritic: користувачі — 8.7/10
  • IMDb: 8.3/10

Аніме, що засноване на грі, яка своєю чергою заснована на настільній грі. Доволі цікаво, якщо задуматися, однак це надзвичайно вдале розширення всесвіту надзвичайно популярної науково-фантастичної гри 2020 року Cyberpunk 2077 від CD Projekt RED.

Якщо гра спочатку зазнала критики і розробникам вдалося відновити довіру фанатів лише через три роки, то аніме Cyberpunk: Edgerunners стало миттєвим хітом зі своїм візуальним стилем, екшном та надзвичайною та трагічною історією.

Саме аніме є приквелом до подій Cyberpunk 2077 та відповідно окремим сюжетом у світі гри, яка припаде до душі не лише геймерам.

«Покемон: Консьєржка»(2023)

  • Rotten Tomatoes: критики — 100%, глядачі — 89%
  • Metacritic: критики — 78/100, користувачі — 8.1/10
  • IMDb: 7.5/10

Цей невеличкий мультсеріал заснований на франшизі Pokemon зумів стати доволі неочікуваним хітом від Netflix з високими оцінками.

Особливістю ціього шоу є те, що воно виконане у стилі стоп-моушн анімації та розповідає про консьєржку, яка працює на острові, де відпочивають Покемони.

Сам серіал є доволі терапевтичним та зуміє розслабити усіх відвідинами курорту з Покемонами.

«Каслванія» (2018)

  • Rotten Tomatoes: критики — 94%, глядачі — 89%
  • Metacritic: критики — 71/100, користувачі — 7.7/10
  • IMDb: 8.3/10

Якщо Netflix не дуже вдаються серіали, то у випадку з анімаційними шоу у стримінга все виходить доволі добре. Ще одним пітвердженням цьому є не зовсім аніме за мотивами ігор Castlevania.

Це шоу, що засноване на оригінальній японській грі в жанрі темного фентезі. Хоча мультсеріал явно натхненний аніме і візуально виконаний у притаманному йому стилі, суто технічно він таким не є, адже шоу має відчутний саме європейський готичний вплив у атмосфері та власне дизайні усього.

Однак усе це звісно не завадило йому стати однією з найвище оцінених адаптацій ігор.

***

Також пропонуємо вам ознайомитися з нашою сентиментальною добіркою з фільмів, які гарантовано вичавлять з вас сльозу — за посиланням.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...