Іноді життя нам не дає спокою і в деякі дні повне занурення у свої поточні справи може бути виснажливим та нестерпним. Однак у такому випадку на допомогу може прийти «комфортне» шоу, яке ви собі просто увімкнете фоном на телевізорі, смартфоні, чи ноутбуці.
Саме тому ми вирішили створити підбірку з найкращих шоу, які можна дивитися фоном. Відзначимо, що це не список найкращих шоу в історії, а всього лише тих, які дозволять вам медитативно спостерігати без потреби заглиблюватися у суть.
Серіали
«Друзі»
Що за серіал: Ситком, який розповідає нам про шістьох друзів та їхнє життя й пригоди в Нью-Йорку.
Чому підходить для фонового перегляду: Це серіал, який ви уже напевно бачили, якщо не повністю, то хоча б випадково по телевізору і неодноразово. Навіть якщо й не дивилися, ви все одно знаєте про що він. Це точно не те шоу, якому потрібно приділяти всю увагу. Ви знайдете час посміятися з якогось дурнуватого жарту Чендлера, відзначити апетит Джої, «душність» Росса, нервовість Моніки, «схибленість» Фібі та пошуки себе Рейчел.
Це той випадок, коли ви можете дивитися серіал у будь-якому порядку і завжди бути в курсі всього, що там відбувається навіть, якщо ви почали дивитися з середини серії. До того ж він подарує комфортне відчуття знайомих приятелів, з якими ви зустрічаєтеся, щоб просто відпочити.
Роки виходу: 1994-2004 рр.
«Як я зустрів вашу маму»
Що за серіал: Комедійний серіал, що побудований як розповідь головного героя у 2030 році, що пригадує свою молодість з друзями у Нью-Йорку у 2000-х рр.
Чому підходить для фонового перегляду: «Як я зустрів вашу маму» це багато в чому серіал для розради. Сюжет серіалу складається у формі розповіді головного героя та взагалі не потребує жодних пояснень. Загалом усе доволі просто — наш герой розповідає про свої пошуки «тієї самої» дівчини. Все це доповнюють його веселі та харизматичні друзі: закохані ще з коледжу Лілі та Маршалл, Барні Стінсон зі своєю «книгою правил», що містить всілякі методи спокушання жінок, та Робін з її крутим характером, через виховання батька, що хотів сина.
Це цілком справжня альтернатива «Друзям», адже тут ви отримуєте схожу приятельську атмосферу зустрічі зі старими друзями з якими можна просто мовчки посидіти, пожартувати або відірватися на повну.
Роки виходу: 2005 — 2014 рр.
«Офіс»
Що за серіал: Комедійний серіал у жанрі мок’юментарі, де йдеться про роботу та життя працівників офісу компанії, що торгує папером у Скрентоні в США.
Чому підходить для фонового перегляду: Можливо, це найкраще шоу, яке ви можете дивитися фоном під час своєї роботи, адже воно усе цілком про роботу.
Це культове мок’юментарі розповідає нам про Майкла Скотта, регіонального менеджера паперової компанії Dunder Mifflin, який керує своїм офісом так, як це не робив би жоден інший бос або ж навпаки — він уособлює усі «найкращі» риси босів. Його кумедні спроби налагодити стосунки з працівниками, романтична сага Джима і Пем, Дуайт та його прагненням бути найкращим працівником будуть тими постійними орієнтирами, які дозволяють дивитися це шоу будь-коли та будь-як.
Хочете відпочити від роботи, тоді подивіться як працюють інші — це саме те, що цей серіал вам запропонує. Але також будьте обережні, адже ви «нахапаєтеся» великої кількості крилатих фраз, які застрягнуть у вас надовго that`s what she said.
Роки виходу: 2005 — 2013
«Парки та зони відпочинку»
Що за серіал: Політично-сатиричний ситком про працівників департаменту парків у маленькому вигаданому містечку Поуні у США.
Чому підходить для фонового перегляду: Навіть якщо ви пропустите половину серіалу, ви все одно знайдете кумедні моменти, що змусять вас розсміятися та перевести дух від поточних справ. Окрім цього, якщо ви працюєте з дому, то персонажка, на ім’я, Леслі Ноуп з великою ймовірністю зможе вас надихнути взятися за усі свої справи.
До того ж це цілком гарна альтернатива «Офісу», адже довзволяє змінити місце «роботи» з Dunder Mifflin на департамент парків.
Роки виходу: 2009-2015 роки та спеціальний епізод у 2020 році
«Бруклін 9-9»
Що це: Ще один ситком, але цього разу у центрі сюжету сім детективів поліції Нью-Йорка, яким дводиться пристосовуватися до життя під проводом нового суворого та серйозного командира.
Чому підходить для фонового перегляду: Це гумористичний погляд на класичний жанр поліцейських драм, який занурює глядачів до внутрішньої кухні поліції Нью-Йорка, де власне поліцейська робота є лише другорядним заняттям, адже перше місце займають жарти та різноманітні витівки героїв.
Серіал гарно підходить для фонового перегляду адже не обтяжує глядачів складним сюжетом, хоча й підіймає різноманітні складні теми сучасності, що зовсім не шкодить цій легкій комедії.
Роки виходу: 2013 — 2021 рр.
«Тед Лассо»
Що за серіал: Спортивна комедія, у якій спорт є лише сетингом для розповіді історії вічно позитивного американського тренера, якому довелося потрапити до іншої версії футболу.
Чому підходить для фонового перегляду: Серіал, що випромінює заразливий оптимізм може бути чудовим доповненням до ваших іноді складних робочих днів, адже головному герою довелося потрапити не в менш легку справу — він тренер з американського футболу, якому довелося взяти на себе керівництво уже футбольним клубом зі звичного для всіх футболу.
Рішучість та завжди підбадьорлива поведінка разом з чудернацькими методами роботи Теда Лассо лише додають оптимізму, навіть якщо ви на секунду звернете свій погляд на екран. Це серіал, який позитивно впливатиме на ваше самопочуття та мотивуватиме для подолання буль-яких труднощів, що постануть перед вами.
Теда Лассо це дійсно комфортний персонаж комфортного серіалу, що своїй наївним оптимізмом зуміє заразити будь-якого глядача.
Роки виходу: 2020 — 2023 рр.
«Теорія великого вибуху»
Що за серіал: Ситком про кількох соціально незграбних ботанів-фізиків та їхню привабливу сусідку, а згодом уже й їхні відносини.
Чому підходить для фонового перегляду: Ще один серіал у нашому списку, який цілком можна дивитися з будь-якого моменту. Він теж змусить вас посміятися і загалом не критично, якщо ви фоном пропустите кілька інших жартів. Також звісно є й інша особливість — як і у випадку з «Друзями» ви, можливо, будете ще дуже довго наспівувати саундтрек серіалу (навіть під час фонового перегляду).
Роки виходу: 2007-2019 рр.
«Смертельна зброя»
Що за серіал: Комедійно-драматичний бойовик про двох напарників копів, що заснований на однойменній серії культових фільмів 1980-х — 1990-х рр.
Чому підходить для фонового перегляду: Це доволі якісний та веселий бойовик, який можна переглядати фоном. Хоча й серіал має основний сюжет, кожна серія все ж це своя окрема історія переповнена екшном, вибухами, комедією та дрібкою драми.
Проте серіал має дещо слабке завершення, тому рекомендуємо лише перші два сезони, які цілком передають дух оригінальних фільмів та не змушують вас напружуватися.
Роки виходу: 2016-2019 рр.
Мультсеріали
«Сімпсони»
Що за мультсеріал: Культовий анімаційний ситком від Метта Ґрейнінґа про сімейку Сімпсонів та їхнє життя у містечку Спрінґфілд, що висміює сучасність у легкій манері.
Чому підходить для фонового перегляду: Те що цей мультсеріал безперервно виходить з 1989 року багто говорить про нього як чудове шоу для фонового перегляду. Здавалося б за цей час можна було «пережувати» усі можливі теми, однак сімейці Сімпсонів та тупуватому Гомеру все ж вдається знаходити шляхи до екрану глядачів.
Незалежно від того, чи ви повністю зосереджені на перегляді, чи він є частиною вашого багатозадачного робочого дня «Сімпсони» створюють чудове тло. Окремо можна відзначати, що український дубляж, що оригінальну озвучку, яка змушує завжди посміхатися.
Це загалом культова річ про яку говорити багато взагалі не потрібно, адже слава «Сімпсонів» говорить сама за себе.
Роки виходу: 1989 — …
«Футурама»
Що за мультсеріал: Ще один культовий мультсеріал від творця «Сімпсонів» Метта Ґрейнінґа, що розповідає про пригоди нью-йоркського кур’єра, що розносить піцу та якого заморозили в кріогенній камері на тисячу років.
Чому підходить для фонового перегляду: За цікавість шоу може цілком говорити те, що його уже кілька разів скасовували, але кожного разу через любов його фанатів мультсеріал відроджують та продовжують нас тішити новими пригодами купки персонажів з майбутнього.
Видається, що мультсеріал буде цілком актуальним ще й у 3000 році і навіть тоді буде тішити глядачів, яким потрібно розвантажитися після важкого дня.
Роки виходу: 1999 — …
«Сім'янин»
Що за мультсеріал: Ще один анімаційний ситком та загалом прямий конкурент «Сімпсонів» від Сета Мак-Фарлейна, що пропонує менш цензурну сатиру на сучасність з сімейкою Гріфінів з містечка Куагоґ.
Чому підходить для фонового перегляду: Це саме те безглузде та смішне шоу, яке можна дивитися під час роботи, навчання, після усіх своїх буденних справ та заряджатися енергією та навіть зосередженістю.
Якщо у Спрінґфілді живе тупенький Гомер, то у Куагозі ми уже познайомимося з витівками не набагато розумнішого Пітера Гріфіна та його сім’ї з різноманітним висміюванням сучасної культури. Загалом це «доросліша» версія «Сімпсонів» для тих, кому хочеться більше обурливих жартів та тем.
Роки виходу: 1999 — …
«Американський тато»
Що за мультсеріал: Комедійний мультсеріал, що розповідає про життя родини Стена Сміта, консервативного агента ЦРУ, який займається охороною безпеки Америки та життям своєї сім’ї, що складається навіть з інопланетянина та золотої рибки, що вміє розмовляти.
Чому підходить для фонового перегляду: Абсурдний, смішний та такий, що затягує мультик у стилі «Сім’янина» та від того ж самого творця — Сета Мак-Фарлейна. Під це шоу гарно працювати, вечеряти, просто нічого не робити. Це мультсеріал, який цілком добре працює як фонова підкладка, яка змусить вас засміятися та розслабитися на мить.
Роки виходу: 2005 — …
«Південний парк»
Що за мультсеріал: Комедійний мультсеріал, що висміює поточні проблеми, стереотипи, табу завдяки пародіям та чорному гумору й розповідає про чотирьох друзів з містечка Південний Парк.
Чому підходить для фонового перегляду: Це один з тих мультиків, який лише підтверджує те, що не всі анімаційні шоу створюються для дітей. Хоча й пік популярності мультсеріалу припав на середину 2000-х років, шоу й досі має достатньо тем для висміювання, які як завжди будуть актуальними та веселими.
Додамо, що все ж іноді шоу вимагає певної концентрації уваги для відслідковування різноманітних відсилань та жартів, однак це все ще чудовий мультсеріал для створення позитивного фону для вашої роботи, навчання, чи інших буденних справ.
Роки виходу: 1997 — …
Телепрограми
«Руйнівники міфів»
Що за програма: Науково-популярне шоу, у якому дует ведучих зі своєю командою беруться за перевірку різноманітних міських, легенд та популярних міфів, чуток на предмет їхньої достовірності.
Чому підходить для фонового перегляду: Звісно це шоу, можливо, не найідеальніший кандидат для списку. Однак це точно доволі приємна річ, яку можна увімкнути фоном та зрідка поглядати, як первірка чергового міфу у лабораторії переходить до полігону на якому ведучі уже «сколотили» вибухову суміш здатну підірвати половину Сан-Франциско.
Це буде одна з комфортних програм для багатьох з дуетом протилежних за характером ведучих — вічно усміхненого та жвавого Адама Севіджа та похмурого і серйозного Джеймі Гайнемана. Також компанію їм складають дещо молодші Торі Белечі, Кері Байрон та Грант Імахара, які теж не проти перевірити черговий міф на міцність динамітом.
Роки виходу: 2003 — 2018 рр.
«Як це зроблено?» (How It's Made)
Що за програма: Шоу, де нам розкажуть про те, як будь-яка річ у вашому будинку збирається: від маленької ложечки на вашій кухні, до дійсно величезних виробів, що лише можна уявити.
Чому підходить для фонового перегляду: Дійсно важко уявити, як це шоу може вас затягнути. Однак лише варто спробувати його подивитися і ви не помітите, як почнете слідкувати за тим, як виготовляють проволку. Тим паче це дійсно гарна програма для фонового прокручування, яка має легку та приємну музику, яка разом з медитативним голосом ведучого створює дуже заспокійливу атмосферу.
Загалом навіть якщо вам не дуже цікаво те, що відбувається на екрані, ви швидко розслабитеся.
Роки виходу: 2001 — 2019 рр.