3 травня в цифровий реліз виходить стрічка “Ґодзілла мінус один”, тому я вирішив написати невеличку історію пов’язану з VFX для цього фільму.
Є відео, де вся VFX-команда радіє своїй номінації на Оскар:
Так, в цілому там всього 35 людей, включаючи самого режисера. Тим часом над графікою в Оппенгеймері (якої, я нагадаю, по словах маркетологів, у кіно мінімум) працювало аж до 200 людей (половину з яких навіть в титрах забули вказати).
Не дивлячись на те, що в назві фільму є слово “Ґодзілла”, яке саме по собі повинно бути ознакою дуже дорогого блокбастеру – бюджет фільму склав всього $10 млн. В цілому, в кіно не так і багато графіки, всього 610 шотів. Наприклад, в другому Топ Гані їх було – 2400, а в Ґодзіллі 2014 року – 960. Якщо ви думаєте, що 35 людей це мало (а це мало), то ось вам Everything Everywhere All at Once, де на графікою працювало всього лише 6 людей. Для порівняння, над Месники: Фінал працювало 1400, а над Аватар 2 1700 VFX-художників.
Найважливіше в цій історії зовсім інше — це перший фільм про Ґодзіллу, який потрапив в шорт-лист номінантів на Оскар і, також, це перший в історії Японії фільм, який номінували за кращі візуальні ефекти (VFX).
До речі, цей фільм і забрав цю статуетку собі додому, до Японії.
Режисер потім поділився ще такою інфою:
Секрет успіху команди - відсутність перепрацювань і повноцінні вихідні. Команда з 35 осіб зробила 610 шотів за мізерну (за мірками Голлівуду) суму в $5 млн. А частину з цих грошей ми витратили на ремонт в офісі, будівництво кухні та найм суші-шефа.
Такаші Ямазакі, Режисер, Visual effects supervisor