Наближаються важливі культурні події, які дозволяють Україні нагадати про себе на міжнародному рівні. Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова номінований на «Оскар-2024», а Alyona Alyona та Jerry Heil невдовзі представлятимуть Україну на «Євробаченні-2024» у Швеції. Та в очікуванні великих перемог проходять непомітними далеко не останні за значенням культурні здобутки українців. Цього року премію Emmy, яка є аналогом «Оскара» у світі телебачення, вручили документальному фільму, який розповідає про українську школу для біженців в Польщі.
Спеціальний випуск «Power of Women: The Changemakers» зняло американське видання Variety та телеканал про жінок Lifetime. Power of Women це нагорода, яку щорічно вручає світовим зіркам видання Variety. Спецвипуск «The Changemakers» був присвячений до нагородження Variety’s Power of Women 2023 у Лос-Анджелесі. Цей захід привертає увагу багатьох впливових діячів та діячок. Так, у 2023 його відвідали Біллі Айліш, Марґо Роббі, Емілі Блант, Лілі Ґладстоун, Меган Маркл, Леонардо Ді Капріо.
Спецвипуск розповідав про жінок, якими надихаються видатні діячки культурної сфери, номіновані на нагороду Power of Women в попередні роки. Саме в цьому випуску знялась засновниця школи для біженців, українка Вікторія Гнап. Своєю натхненницею її обрала відома акторка та продюсерка Пріянка Чопра, яка підкорила спочатку Боллівуд, а згодом і американську кіноіндустрію.
Пріянка познайомилася з Вікторією через команду ЮНІСЕФ. Акторка є Посолкою доброї волі ЮНІСЕФ, і під час повномасштабного вторгнення Росії підтримала українців, зокрема дітей. Вікторія домоглася від Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ — підтримати школу для українських біженців в Польщі, яку розбудувала з нуля без підтримки жодної з держав.
Саме історію школи і було висвітлено у фільмі «Power of Women: The Changemakers», адже вона є унікальним явищем у сфері освіти для біженців.
Виробництво та режисура документальних фільмів, що ґрунтуються на чесності та етичних концепціях, завжди були для мене надзвичайно важливими. Ця програма проливає світло на дивовижні історії про жінок, які кожен день працюють, щоб зробити світ навколо нас кращим. Подорож до Польщі з Пріянкою Чопра Джонас для зустрічі з Юлією та Вікторією — подорож, яку я ніколи не забуду. Робота, яка виконується ЮНІСЕФом та «Незламною Україною» з метою збереження пріоритету освіти та спроби зберегти нормальність для дітей і сімей, які страждають через жахи війни, справді вражає. Люди, як українки Вікторія, Юлія та решта жінок, показаних у цьому документальному фільмі, роблять світ кращим місцем. Мати можливість працювати над проєктом The Changemakers — це честь. Я щиро вдячний за можливість бути маленькою частиною трансляції цих важливих історій у всьому світі.
Jordan Mancuso , режисер
Загальна категорія, у якій виграв фільм — Creative Arts and Lifestyle (креатив та стиль життя). В документальному жанрі саме постаті героїв грають центральну роль у визнанні роботи. Тож постать українки, яка сміливо змінила своє розмірене життя в Європі на боротьбу за доступ біженців до освіти, принесла частковий успіх випуску «Power of Women: The Changemakers».
Війна в Україні сходить зі шпальт газет, однак насильство триває. Пару млн українців змушені були покинути рідну країну. Діти страждають від війни найбільше. Вони змушені покидати свої домівки, своїх татусів, друзів, свої школи. Вони не можуть продовжувати нормально вчитися. І на жаль, це матиме негативні наслідки в майбутньому. Війна не може не позначатися на психологічному стані дітей та жінок. Спілкуючись з мамами, я бачу, якими витривалими та стійкими вони є. На що вони готові задля безпеки своїх дітей. Як ніжно обіймають дітей, посміхаються та розважають їх. А наодинці, коли дітей нема, зізнаються, що насправді вони втомлені, спустошені і їм страшно
Приянка Чопра Джонас
Прев’ю фільму можна переглянути у reels режисера. Сам випуск можна переглянути на сервісі Amazon Prime, також інформація про сам фільм та нагороду є в базі даних IMDB.