Реклама

Пострадянська іронія, фатум, любовний трикутник: «Ля Палісіада» у кіно з 11 січня 2024 року

Історія, натхненна естетикою 80-х та 90-х, розповість про події 1996 року, за кілька місяців до скасування мораторію на смертну кару.
Čytaty latynkoju
Пострадянська іронія, фатум, любовний трикутник: «Ля Палісіада» у кіно з 11 січня 2024 року
  1. Головна
  2. Кіно і серіали
  3. Пострадянська іронія, фатум, любовний трикутник: «Ля Палісіада» у кіно з 11 січня 2024 року
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Історія, натхненна естетикою 80-х та 90-х, розповість про події 1996 року, за кілька місяців до скасування мораторію на смертну кару.

1996 рік, пострадянська Україна починає новий етап розвитку без навʼязливої тіні СРСР. За 5 місяців в дію вступає мораторій на смертну кару, а до того… Давнім друзям, детективу міліції та судовому експерту, доведеться розкрити заплутану справу про вбивство свого колеги.

Події, які відбуваються у фільмі, за словами самого режисера, не претендують на історичну дійсність. Це радше стилізація того періоду, духу часу та повсякденного життя людей через знайомі образи та символи: кострубаті хутряні шапки, картаті спортивні костюми…Автори настільки заглибилися в деталізацію досліджуваного часу, що вирішили відзняти кіно у форматі DvCam, що був створений у 1996 році, для цього оператор-постановник використовував касетну ретро-камеру.

Ідея фільму виникла випадково. Я наштовхнувся на інформацію про смертну кару і був здивований, коли дізнався, що така міра покарання в Україні існувала до 1996-го року включно. Тоді я був ще дитиною і навчався в початковій школі. На тлі цього факту у мене виникло бажання поринути в той період і комбінувати побут людей середини девʼяностих, вивчаючи домашні архіви, та міліцейські оперативні відео, які ми фактично перефільмували на знімальну техніку того часу. Зробивши безліч проб різних камер, які шукали по всьому світу, ми зупинились на камері, яку використовували Ларс фон Трієр та Томас Вінтерберґ у своїх перших фільмах напряму “Догма 95”, щоб повною мірою передати на екрані атмосферу та фактуру зображення того часу.

Філіп Сотниченко , автор сценарію та режисер фільму

Світова премʼєра фільму відбулася на 52 International Film Festival Rotterdam, де стрічка здобула нагороду від Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI), а також здобув перемогу в номінації «Найкращий повнометражний фільм» на 28 Vilnius International Film Festival «Kino Pavasaris».

«Після світової прем’єри і закордонних реакцій на фільм, дуже важливо пережити цю історію з українською аудиторією. Адже вона про нас, про наш час і коріння, що не дають нам відірватись від нашого пострадянського минулого. Фільм створювався 5 років, розроблювався в доковідні часи, знімався під час карантину і дороблювався після початку повномасштабного вторгнення. Тож команді просто необхідно показати цю детективну непросту історію глядачам, і ми дуже раді співпраці з FILM.UA Distribution», – розповіла продюсерка фільму Валерія Сочивець.

Дистрибуцію фільму в Україні здійснює FILM.UA Distribution – дистрибутор національних та східноєвропейських фільмів, серед кейсів якого як авторські стрічки, так і національні блокбастери.

Наша країна, і кожен з нас разом із нею, переживає складний період змін. Тим не менш, зараз - правильний час для таких фільмів як Ла Палісіада, - абсолютно нестандартних, нових і нетривіальних. Дуже цікава реакція українського глядача на це кіно. Для нас, як дистрибутора, працювати з Ла Палісіадою - безперечно виклик і цікавий досвід.

Надія Коротушка, директорка кінотеатральної дистрибуції FILM.UA Distribution

Подивітися «Ля Палісіада» у кіно можна з 11 січня 2024 року.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...