Серіал від Девіда Фінчера, що встиг вийти із двома сезонами на Netflix, нарешті отримав офіційне підтвердження про закриття.
Від початку серіал «Мисливець за розумом» (в оригіналі Mindhunter) був запланований на 5 сезонів. Другий сезон вийшов в кінці літа 2019 року. Вже через пів року після релізу з’явилася новина, що Фінчер хоче зосередитися на біографічному фільмі «Манк» та другому сезоні «Любов, смерть та роботи». В кінці 2020 року з’явилися новини про високу вартість виробництва «Мисливця…» та невідповідність розмірів глядацької авдиторії, що ускладнюють подальшу роботу і ставлять серіал на павзу.
Власне, з того часу не було чуток про будь-які зміни у виробничих планах Netflix щодо серіалу. Та з огляду на те, що Фінчер продовжував знімати для сервісу нішеві проєкти, доля «Мисливця за розумом» була очевидною і потребувала тільки офіційного підтвердження.
Серіал Mindhunter створений на основі нон-фікшн книги Mindhunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit. Написана агентом ФБР у відставці Майклом Дугласом, історія розповідає про досвід роботи в бюро та розвиток кримінального психологічного профайлінгу в 1970-их роках. Сам Дуглас став прототипом для головного героя серіалу Голдена Форта.
Про серіал: молодий агент Голден Форт не поділяє поширене серед колег упередження, що девіантна поведінка є вродженим розладом. Однак через брак знань з психології та соціології він не може обґрунтувати цю гіпотезу. А брак досвіду на службі ставить під сумнів його припущення в очах колег. З часом Форта переводять у поведінковий відділ ФБР, яким самотужки займається досвідчений агент Білл Тренч. Він подорожує країною із «виїзною школою», навчаючи методів ФБР місцеву поліцію.
Саме Білл Тренч перший вірить в ідеї Голдена та підтримує його спроби зрозуміти причини набутої девіантної поведінки злочинців. Для цього вони їдуть на інтерв’ю з Едом Кемпером, який з радістю йде на співпрацю, адже втомився, що ніхто не цікавився його історією та продуманими символічними злочинами. Згодом до команди Голдена та Тренча приєднується Венді Карр, професорка психології, що допомагає системно класифікувати дані, які збирає Голден, та створити методику профайлінгу. А перші успіхи профайлінгу «у полі» відкривають команді можливість інтерв’ю із найвідомішими злочинцями.
«Мисливець за розумом» не перший темний детективно-психологічний проєкт Фінчера. Серед усієї фільмографії Фінчера можна виокремити нео-нуарну стрічку «Семеро» / SE7EN (1995) про двох напарників-детективів, що розслідують серію вбивств на основі семи смертних гріхів. Фільм «Семеро» входить у топ-20 у рейтингу 250 найкращих фільмів за версією сервісу IMDb.
Для стримінгового сервісу Netflix Девід Фінчер зняв цілу низку робіт:
- Картковий будиночок / House of Cards (2013–2018)
- Mindhunter (2017–2019)
- Любов, смерть та роботи / Love, Death & Robots (2019–…)
- Манк / Mank (2020)
- Крізь об’єктив / Voir (2021)
- Вбивця / Killer (очікується у 2023)