Причина перша. Цікава зав’язка в героя. В головного героя немає мотивації бути героєм. Він сам по собі хотів стати нормальним монахом, у своєму поселенні. Хотів бавитися з іншими володарями повітря, однолітками дітьми. Які дні на прогул котили м’яч з точки А до точки Б. І так, як Більбо Бегінс, не хотів вилізати із цього приємного місця.
Коли монахи кардинально його перевили з одного чудового стану, в інший найгірший. Де він би мав працювати, та постійно вчитися. Для нього це була тур тура. Єдиний його друг Кійотцо(або Гіотсо), який залишився після тих всіх несправедливих обмежень Аанга, був на межі розриву останніх дружніх стосунків, бо інші монахи вирішили що Аангу потрібно більше тренуватися. Він не витримав, полетів на своєму бізоні, прямо в штормову погоду.
А проснувся тільки через сотню років. Коли вогняні люди захопили світ. І тепер дванадцяти річному хлопчику потрібно опанувати чотири стихії Повітря, Вода, Земля, та Вогонь, для того, щоб закінчити війну. Яку він мав закінчити ще сотню років тому. І для цього в нього є всього лиш дванадцять місяців. Коли зазвичай аватар опановує стихії роками.
Причина друга. Цікаві персонажі. Створюючи конфліктну ситуацію для головного героя просто даючи йому величезну силу, автори не забули про інших.
Сокка герой який спочатку здається нам смішною мавпою, яка не вміє користуватися магією, бо він немаг. Сексист, під час столітньої війни коли більшість чоловіків пішли на війну, і лише жінки піклуються про дітей, та виконують всю головну роботу в поселені. Хіба що підлітки залишилися такі як Сокка, адже він був занадто малий для війни.
І йому і сестрі Катарі на голову падає Аватар. І тепер вони мають знайти володарів Води, Землі, Вогню, щоб навчити Аанга. І від цих пір Сокка буде постійно в оточенні магів. Які від народження наділенні силою. І йому треба також в цьому світі чогось добитися для того, щоб бути важливим членом команди аватар.
Катара сестра Сокки. Вони обоє через війну не мали матері, із 8 років. А батько пішов на війну, за два роки як аватар появився. Плюс катар голова села разом із Соккою, і має купу роботи від коли не стало матері, і батько пішов. Плюс живе з братом сексистом, яким говорить що жінки мають бути на кухні, війна, чи добування їжі то не для них, і тому подібні речі. Катара то маг води початківець. І уявіть собі реакцію коли тебе принижують по трьох фронтах, як голову села, бо потрібно робити купу роботи, і як жінка, і як маг.
Доказ того, що катарі не сильно не подобалось те що сокка сексист
Тоф. Хоч вона появляється пізніше. А саме в шостій серії другого сезону. Вона важлива, адже вона учитель магії Землі для Аанга. Плюс вона сліпа дівчина, із багатої сім’ї, яка змагається у битвах. Тобто всі чотири прекрасних ліміти зібралися в ряд. Сліпа і вона буквально не може читати, розпізнавати обличчя, бачити що коїться в повітрі. Дівчина маг знову гендерні обмеження, що боєва магія не для дівчат, і ну не круто таким займатися, дівчатам(із точки середньовіччя). З багатої сім’ї тобто про неї багато дбають різні покоївки, чи просто надоїдають обмеженнями. І вона змагається у магічних битвах, і так вона протистоїть і підсилює конфлікт всіх інших чинників, чому вона б не мала займатися магією.
Такі конфліктні персонажі допомагають об’єднати проблеми дітей в одному образі. І так давши відповіді на питання у дітей(або навіть у дорослих). Дівчатам, чи потрібно їм старатися (так якщо прагнете чогось). Сексистам, чи дівчата можуть щось робити(так можуть). Тим хто знущався зі сліпих, на питання, як сліпим живеться (важко).
Третя причина. Цікаві бої, і магічна система. Так, як у світі аватара, панують чотири стихії вода, земля, вогонь, повітря.
Різні люди з різними навичками змагаються. Ці змагання чисто з точки бою надзвичайно цікаві, адже вони не просто б’ються кулаками, чи ногами як у бойових фільмах, а використовують різні прийоми, проти різних стихій. Наприклад якщо ти маг вогню, а проти тебе маг води, то ти можеш використовувати воду ворога як туман для прикриття. Він вистрілив, ти почекав поки вода підійде до тебе запалив багато вогню, вода перетворилася в туман, і тебе вже не бачать.
Або ще один примір. Тому, що вода може бути у трьох станах, маги води їх можуть використовувати. Наприклад заморозити ворога. Чи кинути у нього крижані списи. Маги вогню можуть пускати блискавки, що доволі далека та смертельна зброя. Та деякі маги землі, можуть використати метал і переправити промінь на ворога. Такі комбінації створюють цікавий бій незалежно від того хто проти кого б’ється. Адже завжди можна вийти переможцем якщо знаєш, які хитрі існують прийоми.
Плюс кожна стихія основана на одному з Азіатських стилей бою. Наприклад вогонь це північні форми шауліню. Земля Хунг Гар. Багуа Джанг для повітря. Тай Чі для води. А деякі персонажі які використовують інші атаки через свої обмеження(Тоф, чи немаг Тай Лі), які взяті тільки особисто для них. Тоф — стиль південного богомола. Або Тай Лі стиль кулака білого журавля. І Це прикольно бачити, що люди створюючи цей шедевр, не забули зробити бої не тільки глибокими, ай приємними із вигляду.
Дякую за читання. Гарного вам дня.