fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

📚 Оголосили лавреатів «Книжки року 2020» — Жадан, Андрухович, Михеда

📚 Ogolosyly lavreativ «Knyžky roku 2020» — Žadan, Andruhovyč, Myheda
До списку переможців за номінаціями увійшли 32 книжки, що презентують всі сегменти книжкового ринку України.
Do spysku peremožciv za nominacijamy uvijšly 32 knyžky, ščo prezentujuť vsi segmenty knyžkovogo rynku Ukraїny.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Книжка року 2020. Всеукраїнський рейтинг Книжка року — це щорічна премія, заснована Костянтином Родиком та Галиною Родіною 1999 року. Вона є однією з найбільших в Україні та оцінює весь книжковий асортимент року: від української сучасної літератури, перекладів класики до дитячої літератури та мистецьких видань. Цього року назвали переможців в семи номінаціях, премії Нонфікшн та головної відзнаки Видавничий імідж року. Серед лавреатів: Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві Ганни Улюри (ArtHuss); Амадока Софії Андрухович (Видавництво Старого Лева); Хлібне перемир’я Сергія Жадана (Meridian Czernowitz); Я змішаю твою кров з вугіллям Олександра Михеда (Наш формат); Нарбут. Студії. Спогади. Листи (Родовід); ВУФКУ. Lost&Found (видання Довженко-Центру) та інші. У премії Нонфікшн фіналістом стала книжка Лицарі голодного Ренесансу (Дух і літера) мистецтвознавця Дмитра Горбачова про український авангард 20-30-х років та репресії. Лавреат премії — філософ Тарас Лютий з книжкою Культура принад та спротиву (Темпора). Відзнаку Видавничий імідж року, що визначається за сумарним рейтингом книжок даного видавництва, які потрапили до коротких списків, отримало видавництво Дух і літера. Читатйте також: 🤘🏻 У Німеччині переписали Біблію спеціально для покоління Z. Детальніше про рейтинг. Щоб сформувати короткі списки, експерти оцінили 893 книжки. Повні списки кожної з номінацій формуються на підставі трьох інформаційних джерел: асортименту книгарень, видавничих сайтів та пропозицій видавців. Далі експерти оцінюють книжки за якістю видання, перекладу, актуальності, тощо. У кожній з номінацій від 10 до 25 експертів. Цьогоріч рейтинг відмовився від визначення Гран-прі та від урочистої церемонії нагородження через пандемію. Минулого року Гран-прі конкурсу отримала книжка Василя Косева Українська ідентичність у графічному дизайні 1945–1989 (Родовід). Повний список лавреатів можна переглянути за посиланням.
Реклама 👇 Замовити

«Книжка року 2020»

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» — це щорічна премія, заснована Костянтином Родиком та Галиною Родіною 1999 року. Вона є однією з найбільших в Україні та оцінює весь книжковий асортимент року: від української сучасної літератури, перекладів класики до дитячої літератури та мистецьких видань.

Цього року назвали переможців в семи номінаціях, премії «Нонфікшн» та головної відзнаки «Видавничий імідж року».

📚 Оголосили лавреатів «Книжки року 2020» — Жадан, Андрухович, Михеда 1

Серед лавреатів:

  • «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві» Ганни Улюри (ArtHuss);
  • «Амадока» Софії Андрухович (Видавництво Старого Лева);
  • «Хлібне перемир’я» Сергія Жадана (Meridian Czernowitz);
  • «Я змішаю твою кров з вугіллям» Олександра Михеда (Наш формат);
  • «Нарбут. Студії. Спогади. Листи» (Родовід);
  • «ВУФКУ. Lost&Found» (видання Довженко-Центру) та інші.

📚 Оголосили лавреатів «Книжки року 2020» — Жадан, Андрухович, Михеда 2

У премії «Нонфікшн» фіналістом стала книжка «Лицарі голодного Ренесансу» (Дух і літера) мистецтвознавця Дмитра Горбачова про український авангард 20-30-х років та репресії. Лавреат премії — філософ Тарас Лютий з книжкою «Культура принад та спротиву» (Темпора).

Відзнаку «Видавничий імідж року», що визначається за сумарним рейтингом книжок даного видавництва, які потрапили до коротких списків, отримало видавництво «Дух і літера».

📚 Оголосили лавреатів «Книжки року 2020» — Жадан, Андрухович, Михеда 3

Читайте також: 🤘🏻 У Німеччині переписали Біблію спеціально для покоління Z

Детальніше про рейтинг

Щоб сформувати короткі списки, експерти оцінили 893 книжки. Повні списки кожної з номінацій формуються на підставі трьох інформаційних джерел: асортименту книгарень, видавничих сайтів та пропозицій видавців. Далі експерти оцінюють книжки за якістю видання, перекладу, актуальності, тощо. У кожній з номінацій від 10 до 25 експертів. Цьогоріч рейтинг відмовився від визначення Гран-прі та від урочистої церемонії нагородження через пандемію.

Минулого року Гран-прі конкурсу отримала книжка Василя Косева «Українська ідентичність у графічному дизайні 1945–1989» («Родовід»).

Повний список лавреатів можна переглянути за посиланням.

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: