Городи на балконах, розумні квіткові горщики, автономні домашні ферми, підземні плантації — зелень стає незамінною частиною кожного будинку. Тут, звісно, потрібне додаткове оснащення: штучне фітоактивне освітлення, схема водопостачання, фільтрація повітря й удобрення ґрунту, та чого тільки не зробиш заради свіжого помідорчика.
Кабінет же тепер буде обов’язковим для кожного члена сім’ї. Якщо вже й працювати з дому, то в призначеній для цього кімнаті, а не за обіднім столом.
? Тренд 2: накопичення і доступність технологій
Віддаємо перевагу важливим речам — усю рутину залишаємо на машини. Якщо зараз систему «Розумний дім» можуть дозволити собі не всі, то сучасні технології стануть доступнішими та будуть покривати більшість домашніх обов’язків.
? Тренд 3: зміна форми власності житла (класична оренда, спільне користування житлом, тимчасовий обмін житлом, комунальне житло)
Зараз це може звучати досить незвично, але шерити житло — зручно та досить вигідно. Придбати будинок на дві сім’ї й жити в ньому по черзі. Або ж викупити землю для декількох родин та побудувати своє мінімістечко. Шеринг землі та нерухомості — наше майбутнє.
Тренд, який зароджується вже зараз. Кризова архітектура замінить адаптивну, яка реагує на світові зміни поступово. Чудовий приклад — 600 тисяч носилок, які стали огорожами у Лондоні після Другої світової війни.
♻️ Тренд 5: новий погляд на екологічність
Те, що екологічно для людини, — не завжди екологічно для планети. Безпечні паперові пакети насправді приносять більше шкоди планеті, ніж пластикові. Ми прогнозуємо, що на заміну полімерам прийдуть «екомери» — штучні речовини, безпечні для обох: людини та планети.
Залишається незмінним вже декілька років. Сюди ж можна додати японський мінімалізм. Базові зносостійкі, практичні та прості речі завжди будуть у моді. Функція диктує зовнішній вигляд предметів та інтер’єру загалом.
? Тренд 7: самовираження через декор і мистецтво
На фоні мінімалізму людина захоче проявити свій внутрішній світ — за допомогою сучасного мистецтва, бабусиної вази або килима з барахолки. Мистецтво відповідатиме за персональний акцент інтер’єру.
Привіт, «гаражний» американський стиль 80-х років. На зміну італійському серійному дизайну та китайському масовому приходить кастомність — неідеальні предмети, виготовлені вручну та в єдиному екземплярі.
? Тренд 9: локальність
У твоєму домі — український предметний дизайн, на стінах — глина, як вдома у бабусі, а на тобі — одяг локальних дизайнерів. Це твоя ідентифікація роду, історії, культури та традицій місця, в якому ти народився. І це хороший привід пишатися.
Міста перевантажені машинами, бізнес-центрами, людьми. Суспільство намагатиметься розв’язати цю проблему різними шляхами, в тому числі перенесенням інфраструктури за межі великих міст. Компанії будуть перевозити свої офіси в містечка біля мегаполісів, тим самим розподіляючи навантаження на центр міста.