fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

👨🏼‍💻 «Онлайн[за]хист»: в Україні створили інформаційний сайт про кібербезпеку в інтернеті

👨🏼‍💻 «Onlajn[za]hyst»: v Ukraїni stvoryly informacijnyj sajt pro kiberbezpeku v interneti
Приблизно 500 тисяч українців щодня стикаються з шахраями в інтернеті. Найчастіше аферисти використовують схеми з передоплатою і сайтами-двійниками популярних платформ — саме тому напередодні новорічних покупок OLX запускає освітній сайт Онлайн[за]хист.
Pryblyzno 500 tysjač ukraїnciv ščodnja stykajuťsja z šahrajamy v interneti. Najčastiše aferysty vykorystovujuť shemy z peredoplatoju i sajtamy-dvijnykamy populjarnyh platform — same tomu naperedodni novoričnyh pokupok OLX zapuskaje osvitnij sajt Onlajn[za]hyst.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Кібербезпека в інтернеті. За підрахунками Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА, щодня 1-2% українців (приблизно 500 тисяч) стикаються з кіберзлочинцями. Улюбленими місцями аферистів стали сайти з продажу товарів. Так, під виглядом псевдопокупця чи псевдопродавця жертву намагаються заманити на сайт-копію та, застосовуючи методи соцінженерії, отримати персональні та платіжні дані. Мета проєкту Онлайн[за]хист — підвищити кіберграмотність населення та поширити правила безпеки з купівлі-продажу товарів в інтернеті. На освітньому сайті доступна інформація про методи кіберзлочинців, особистий досвід зустрічі з шахраєм і поради щодо безпечного онлайн-шопінгу. Читатйте також: 📚 Yakaboo та кіберполіція боротимуться з книжковим піратством в Україні. Результати нещодавнього дослідження OLX показали, що українці недостатньо обізнані навіть щодо найпоширеніших схем, які застосовують шахраї. Майже 15% опитаних думають, що фішинг — це рибалка, а 40% українців готові відправити передоплату за товар. Загалом, за оцінкою Асоціації ЕMA, за допомогою соцінженерії цього року інтернет-шахраї заробили вже 116,5 млн грн. Як розповідає Віктор Нобіуз, керівник відділу бізнес-аналітики OLX Україна, у більшості випадків люди самі наражають себе на небезпеку: через незнання базових правил вони повідомляють свої платіжні дані шахраям, переходять за сторонніми посиланнями чи надсилають передоплату при замовленні товару. Ми в OLX прагнемо захистити наших користувачів і вживаємо різних заходів. Вони спрямовані як на посилення ІТ-безпеки платформи (робота 24/7 моделей штучного інтелекту, щоденний аналіз 15 000 профілів на фішинг, постійний процес виявлення та блокування приблизно 30 фішингових сайтів на день), так і на підвищення обізнаності українців. Віктор Нобіуз. Керівник відділу бізнес-аналітики OLX Україна.
Реклама 👇 Замовити

Кібербезпека в інтернеті

За підрахунками Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА, щодня 1-2% українців (приблизно 500 тисяч) стикаються з кіберзлочинцями. Улюбленими місцями аферистів стали сайти з продажу товарів. Так, під виглядом псевдопокупця чи псевдопродавця жертву намагаються заманити на сайт-копію та, застосовуючи методи соцінженерії, отримати персональні та платіжні дані.

Мета проєкту Онлайн[за]хист — підвищити кіберграмотність населення та поширити правила безпеки з купівлі-продажу товарів в інтернеті. На освітньому сайті доступна інформація про методи кіберзлочинців, особистий досвід зустрічі з шахраєм і поради щодо безпечного онлайн-шопінгу.

👨🏼‍💻 «Онлайн[за]хист»: в Україні створили інформаційний сайт про кібербезпеку в інтернеті 1

Читайте також: 📚 Yakaboo та кіберполіція боротимуться з книжковим піратством в Україні

Результати нещодавнього дослідження OLX показали, що українці недостатньо обізнані навіть щодо найпоширеніших схем, які застосовують шахраї.

Майже 15% опитаних думають, що фішинг — це рибалка, а 40% українців готові відправити передоплату за товар. Загалом, за оцінкою Асоціації ЕMA, за допомогою соцінженерії цього року інтернет-шахраї «заробили» вже 116,5 млн грн.

Як розповідає Віктор Нобіуз, керівник відділу бізнес-аналітики OLX Україна, у більшості випадків люди самі наражають себе на небезпеку: через незнання базових правил вони повідомляють свої платіжні дані шахраям, переходять за сторонніми посиланнями чи надсилають передоплату при замовленні товару.

Ми в OLX прагнемо захистити наших користувачів і вживаємо різних заходів. Вони спрямовані як на посилення ІТ-безпеки платформи (робота 24/7 моделей штучного інтелекту, щоденний аналіз 15 000 профілів на фішинг, постійний процес виявлення та блокування приблизно 30 фішингових сайтів на день), так і на підвищення обізнаності українців

Віктор Нобіуз, Керівник відділу бізнес-аналітики OLX Україна

📱 Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: