Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

🤑 НБУ заборонив ФОП витрачати кошти з підприємницьких рахунків на власні потреби

🤑 NBU zaboronyv FOP vytračaty košty z pidpryjemnyćkyh rahunkiv na vlasni potreby

Після сплати податків, зборів та інших платежів ФОП можуть перерахувати кошти з підприємницьких рахунків на непідприємницькі рахунки. З них можна використовувати гроші на власні потреби.
Після сплати податків, зборів та інших платежів ФОП можуть перерахувати кошти з підприємницьких рахунків на непідприємницькі рахунки. З них можна використовувати гроші на власні потреби.
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  27 грудня 2019 року Національний банк України постановою № 162 вніс доповнення до Інструкції про відкриття та закриття банківських рахунків. Таким чином, з 3 січня для використання коштів з бізнес-рахунків на власні потреби їх потрібно перераховувати на окремий непідприємницький рахунок. Розмежування власних коштів від підприємницької діяльності. Нагадаємо, у серпні НБУ заявив про те, що норма про заборону не містить змін для ФОП, а має лише уточнювальний характер. Наразі інструкцію доповнили інформацією, яка чітко розмежовує власні кошти від тих, що були отримані від підприємницької діяльності. Що потрібно знати. Після сплати податків, зборів та інших платежів ФОП можуть перерахувати кошти з підприємницьких рахунків на власні поточні рахунки. З них можна використовувати кошти на власні потреби. Також НБУ розповів, що не передбачається обмежень для використання коштів за поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб — резидентів, відкритих для власних потреб. Читайте також про те, що Мінцифра пропонує ввести IT-податок: 4-7% від обороту компанії
Реклама 👇 Замовити

27 грудня 2019 року Національний банк України постановою № 162 вніс доповнення до Інструкції про відкриття та закриття банківських рахунків.

Таким чином, з 3 січня для використання коштів з бізнес-рахунків на власні потреби їх потрібно перераховувати на окремий непідприємницький рахунок.

Розмежування власних коштів від підприємницької діяльності

Нагадаємо, у серпні НБУ заявив про те, що норма про заборону не містить змін для ФОП, а має лише уточнювальний характер. Наразі інструкцію доповнили інформацією, яка чітко розмежовує власні кошти від тих, що були отримані від підприємницької діяльності.

За поточними рахунками у національній валюті ФОП та самозайнятих осіб здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов’язаних із власними потребами

ФОП

Що потрібно знати

Після сплати податків, зборів та інших платежів ФОП можуть перерахувати кошти з підприємницьких рахунків на власні поточні рахунки. З них можна використовувати кошти на власні потреби.

Також НБУ розповів, що не передбачається обмежень для використання коштів за поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб — резидентів, відкритих для власних потреб.

Читайте також про те, що Мінцифра пропонує ввести IT-податок: 4-7% від обороту компанії

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

В тексті доповнення бентежить «після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом» — тобто я можу користуватись заробленими грошима лише після сплати ЄСВ та податку раз на квартал?

Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: