Уперше за 5 років банківська система стала докапіталізованою, прозорою та прибутковою. Серед ключових завдань на 2019 рік очільник НБУ Яків Смолій назвав революційну валютну лібералізацію і відновлення корпоративного кредитування.
Про що свідчить статистика від НБУ
Золотовалютні резерви НБУ зросли до $20,8 млрд, та стали найвищими з кінця 2013 року. За словами Смолія цього вдалося домогтися за рахунок зваженої політики гнучкого курсоутворення та виходу Нацбанку з інтервенціями, а також продовження співпраці з МВФ ($1,4 млрд) і іншими фінансовими інституціями (ще $1 млрд).
«Зростання ВВП за 9 місяців склало 3,8%. Наш прогноз на кінець 2018 року — 3,4%. Це кращий показник за останні 7 років. Нам також вдалося домогтися зниження інфляції до 9,8% — найкращий показник за 5 останніх років», — наголосив глава НБУ.
Відзначимо, що у 2017-му українська економіка зрослаУ Нацбанку спрогнозували, як зросте ВВП у 2018 році на 2,5%, таким чином випередивши очікування Національного банку. Підґрунтям для прискорення економічного зростання були більш суттєве розширення внутрішнього споживчого попиту та висока інвестиційна активність. У 2019 – 2020 роках зростання реального ВВП, за прогнозами Нацбанку, дещо уповільниться (до 2,9%). Це відбуватиметься через зниження ефектів фіскального пом’якшення та достатньо жорстку монетарну політику, необхідну для повернення інфляції до цільового рівня. Однак у випадку більш рішучого проведення структурних реформ темпи економічного зростання можуть бути й вищими.