Постійний представник МВФ в Україні заявив, що Міжнародний валютний фонд не має юридичних обмежень щодо продовження співпраці з Україною у ситуації введення воєнного стану.
Як триватиме співпраця МВФ та України
Верховна Рада затвердила указ президента Петра Порошенка про введення воєнного стану з 28 листопада. За процедурою, пропозицію запровадити воєнний стан президенту подала Рада національної безпеки і оборони. Таке рішення було ухвалене через атаку північно-східної «сусідки» України в Чорному морі, яка завершилась захопленням 3 українських кораблів та 23 моряків.
Воєнний стан триватиме 30 діб до 27 грудня. Поширюватиметься на 10 областей України: Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька.
Державним органам надаються доручення щодо:
- введення в дію плану запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;
- забезпечення постачання Збройним Силам України, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання покладених на них завдань в особливий період;
- приведення у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період із введенням ступеня ПОВНА ГОТОВНІСТЬ визначених об’єктів єдиної державної системи цивільного захисту, її функціональних та територіальних підсистем;
- утворення рад оборони та забезпечення сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.
Нагадаємо, що у жовтні Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди про нову 14-місячну програму підтримки економічної політики stand-by. Вона замінить програму розширеного фінансування, що завершується у березні 2019 року.
Вищезгадана програма завершуєтьсяУкраїна та МВФ домовилися про нову програму на майже $4 млрд у березні 2019 року. Нова програма МВФ stand-by із запитаним доступом до $2,8 млрд послужить основою для економічної політики влади в 2019 році.