Стартап-проекти вчених з Вінниці та Сум здобули перші місця у міжнародному конкурсі стартапів University Startup World Cup, який проходив у Копенгагені (Данія). Обидва проекти-переможці змогли долучитися до конкурсу як фіналісти Всеукраїнського фестивалю інновацій, який Міністерство освіти і науки України проводило у травні 2018-го.
Що відомо про українських винахідників у Копенгагені
Загалом Україну представляли 4 команди винахідників:
- «OWAY», Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
- «Embolin», Startup Kiev;
- «FoodBIOPack», Сумський національний аграрний університет;
- «Vibration Mill Development For Mechanoactivation Of Loose Material», Вінницький національний аграрний університет.
Проект сумських винахідників — «FoodBIOPack» — переміг у номінації «Sustainability Award». Він пропонує вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища пластиковими відходами. Так, вчені розробили еко-пакування для харчових продуктів, яке надалі можна використовувати як органічне добриво. Вже під час конкурсу ідея українських дослідників зацікавила потенційних інвесторів з Португалії, Єгипту і Данії.
Учені вінницького університету презентували проект «Vibration Mill Development For Mechanoactivation Of Loose Material». Він описує технологію подрібнення сипучих речовин до розміру часток від 5 до 50 мікрометрів, що в п’ять разів тонші за людську волосину. Стартап здобув перемогу у номінації «Social Media Award».
Нагадаємо, що Фонд u.ventures, заснований Western NIS Enterprise Fund, виступивU.Ventures інвестував $1,15 млн у 3 українських стартапи у ролі венчурного інвестора для трьох стартапів з України. Стартап 3DLook, створений в 2016 році підприємцем з Одеси Вадимом Роговським (співзасновником Clickky), займається розробкою технології сканування і вимірювання людського тіла за допомогою двох фотографій зі смартфонів, використовуючи штучний інтелект, нейронні мережі і новітні технології 3D.
Відкритий у Львові в 2014 році проект YouTeam задуманий як платформа для аутстафінгу. Це — процедура винаймання технічного персоналу у компанії, що займаються розробкою програмного забезпечення.
Pufetto — один з лідерів на ринку електронної комерції в сегменті продажу меблів, котрий дозволяє клієнтам власноруч створювати дизайн своїх меблів (диванів, крісел, ліжок) на базі своєї онлайн-платформи з подальшою доставкою їх «до дверей» протягом 3-4 тижнів. Pufetto реалізує меблі не лише через онлайн-платформу, а й через шоу-руми в Україні та Німеччині.